Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán szerint mennyire...

A Korán szerint mennyire probléma ha nem csak a halal húst eszem meg?

Figyelt kérdés
Most arra a húsra gondolok amikor az állat levágásakor nem mondták ki Allah nevét.

2022. okt. 9. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
22%
A Korán szerint ilyenkor +10 rajthelyes büntetésben részesülsz a holnapi futamon.
2022. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 Drakula ***** válasza:
75%

Nos ha olyan anyagi körűlmények közt vagy hogy itt a nem halal vágású húst olcsobban is könnyebben tudod beszerezni, mint a halal vágásut, akkor isten elnézi szerintem.


De eleve nem az ilyesmi ami miatt pokolra kerülne valaki, szóval ne aggodj.

2022. okt. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
34%

"Nos ha olyan anyagi körűlmények közt vagy hogy itt a nem halal vágású húst olcsobban is könnyebben tudod beszerezni, mint a halal vágásut, akkor isten elnézi szerintem."


Te a hasadra ütsz és az alapján mondod hogy Allah mit néz el és mit nem? Hogy képzeled?



"De eleve nem az ilyesmi ami miatt pokolra kerülne valaki, szóval ne aggodj."


A Korán egyértelműen tiltja a nem halal hús fogyasztását. Egyedül akkor fogyaszthatsz ha éhezel és az életed múlik rajta. Szóval de, probléma ha egy muszlim nem halal húst fogyaszt. Magyarországon lehet kapni halal húst, Budapesten például sok helyen. Igaz hogy drágább de legalább van.

2022. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 Drakula ***** válasza:
73%

"Te a hasadra ütsz és az alapján mondod hogy Allah mit néz el és mit nem? Hogy képzeled?"


Az eleve drága húshoz hozzá csapjuk az infláciot és azt hogy elégsok pénz fog elmenni a gázre mostanság. Továbbá ott van az hogy eleve nem minden muszlim él buda pesten (valamint vannak olyanok amik a halal bolttol marha messze laknak a várostol) azoknak egy elég hosszú időt és pénzt (buszjegy) kell rá rakniuk. Szerintem ez elég ahhoz hogy a "Ám, aki kényszerű helyzetben eszik ilyesmit, anélkül, hogy a tilalmast áhítozná, vagy át akarná hágni az előírást, az nem követ el vétséget. Allah Megbocsátó és Könyörületes." (Korán, Al-Bakara, 2:173) legyen érvényben.


Plusz ott van az is hogy a szabály ugy van hogyha másnak imádkoztak a hús levágásakor, nem pedig istenhez akkor nem szabad megenni.

[link]

Is a mai magyar hentes űzemekben kisebbségben vannak a hinduk meg a sátánistak szoval szerintem edtől nem kell félni.

2022. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
74%

Amennyiben az illető nem fér hozzá a halal élelemhez, mert például vidéken lakik és nem képes megtermelni magának a húsárut állattenyésztés révén, akkor azt gondolom, számíthat Allah könyörületére.


"De eleve nem az ilyesmi ami miatt pokolra kerülne valaki, szóval ne aggodj."


Ezek rendkívül merész kijelentések Drakula. Nem tudhatod, hogy valaki éppen nem azért fog-e pokolra jutni, mert nem tudja megállni és hetente 1x eszik disznóhúst például.


Az Iszlámban a gyakorlati dolgok megléte, elvégzése nagy hangsúlyt kap.


"Ám, aki kényszerű helyzetben eszik ilyesmit, anélkül, hogy a tilalmast áhítozná, vagy át akarná hágni az előírást, az nem követ el vétséget. Allah Megbocsátó és Könyörületes."


(Korán, Al-Bakara, 2:173)


Az a helyzet Drakula, hogy az Iszlám sokkal szigorúbb sztem, mint ahogyan te értelmezed. A fenti kivétel arra vonatkozik ha mondjuk napok óta nem ettél már...

mivel egy muszlim 1 napot biztosan kibír élelem nélkül, így aztán ez biztosan nem elég indok arra, hogy tilalmasat egyen.

2022. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
23%

"Az eleve drága húshoz hozzá csapjuk az infláciot és azt hogy elégsok pénz fog elmenni a gázre mostanság. Továbbá ott van az hogy eleve nem minden muszlim él buda pesten (valamint vannak olyanok amik a halal bolttol marha messze laknak a várostol) azoknak egy elég hosszú időt és pénzt (buszjegy) kell rá rakniuk. Szerintem ez elég ahhoz hogy a "Ám, aki kényszerű helyzetben eszik"


Leírtam de megint nem sikerült megértened. Az éhezés az egyetelen kívétel amikor megeheted azt ami nem halal. Amiket te írtál az nem kényszerű helyzet.



"Is a mai magyar hentes űzemekben kisebbségben vannak a hinduk meg a sátánistak szoval szerintem edtől nem kell félni."


Ha egy keresztény váglja le az állatot, akkor sem eheted meg. Az nem halal. Szóval megint totál el vagy tévedve.

2022. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük figyelembe hogy nem muszlim többségű társadalomban élünk, ahol jelentős nehézséget okozhat tisztán halal élelmiszerhez való hozzáférés. Aki erre nem képes akár anyagi okok miatt, az talán számíthat Allah könyörületére. Én nem tudom, csak Allah tudja.


"Nos ha olyan anyagi körűlmények közt vagy hogy itt a nem halal vágású húst olcsobban is könnyebben tudod beszerezni, mint a halal vágásut, akkor isten elnézi szerintem." + "Az eleve drága húshoz hozzá csapjuk az infláciot és azt hogy elégsok pénz fog elmenni a gázre mostanság."



Viszont ez azért nem ilyen egyszerű dolog. Ezt ennyire könnyedén nem szabad venni, ahogyan a válaszod sugallja.

2022. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
51%

"Vegyük figyelembe hogy nem muszlim többségű társadalomban élünk, ahol jelentős nehézséget okozhat tisztán halal élelmiszerhez való hozzáférés. Aki erre nem képes akár anyagi okok miatt, az talán számíthat Allah könyörületére. Én nem tudom, csak Allah tudja."


Magyarországon a muszlimok nagy többsége Budapesten él vagy a nagyobb városokban ahol azért hozzá lehet jutni halal húshoz. Aki pedig vidéken él, akár maga is levághatja. Szóval szerintem ez semmiképpen sem kifogás. Az anyagi helyzet sem lehet kifogás mert például a budapesti mecsetek segítenek, ünnepkor húst osztanak stb.

2022. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon a muszlimok nagy többsége Budapesten él vagy a nagyobb városokban ahol azért hozzá lehet jutni halal húshoz. Aki pedig vidéken él, akár maga is levághatja. Szóval szerintem ez semmiképpen sem kifogás. Az anyagi helyzet sem lehet kifogás mert például a budapesti mecsetek segítenek, ünnepkor húst osztanak stb."


Szerintem lehet kifogás, mint ahogyan az sem adatott meg minden muszlimnak hogy mecsetben tudjon imádkozni minden pénteken.

A vidéken élő emberek legalább 80%-a nem tart még baromfit sem, de ha tartana is az sem lenne elég az egész családjának egész évben.

Amit a mecsetek ünnepkor adnak, az szintén nem lesz elegendő egy családnak egész évben.


Muszlim többségű országban ezek nem lehetnének kifogások, hiszen nem is jut hozzá máshoz mint halal élelmiszerhez.


Ugyanakkor az igaz, hogy mennyire fontosak ezek az előírások, és mindenképpen törekednünk kell a betartásukra.


De azt be kell látnod, hogy egy borsodi faluból gyakorlatilag lehetetlen lenne halal élelmiszert beszerezni rendszeresen. És egész évben megtermelned magadnak szintén lehetetlen, ahhoz legalább tanyán kéne élned, és az egész életed arról szólna hogy eteted az állatokat és gondozod őket.

2022. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 Drakula ***** válasza:
100%

"Leírtam de megint nem sikerült megértened.

Az éhezés az egyetelen kívétel amikor megeheted azt ami nem halal. Amiket te írtál az nem kényszerű helyzet."

1. Mit érdekelne ENGEM hogy TE mit írsz?!

2. A Koránban az éhezés egy példája a kényszerű helyzetnek. Nem írja hogy kizárolagos oka csak ez lehet.


A kényszerű helyzet simán lehet az hogy nincs Halal vágásu kaja, vagy túl drága vagy körülményes az egyszerübb embernek.


"Ha egy keresztény váglja le az állatot, akkor sem eheted meg. Az nem halal. Szóval megint totál el vagy tévedve."


A Korán azt írja hogy ha más istennek vágják le az állatot, akkor nem szabad meg enni. Ezt Direkt linkeltem. Szóval akkor is meg ehetjűk a húst ha Sátánista vágta le, feltéve ha nem fohászkodott a Sátánhoz a vágáskor.


"Ezek rendkívül merész kijelentések Drakula. Nem tudhatod, hogy valaki éppen nem azért fog-e pokolra jutni, mert nem tudja megállni és hetente 1x eszik disznóhúst például."


1. Ok tényleg hozzá kellett volna rakni hogy szerintem. Bocs.

2. Én igazábol szerintem rosszul fogalmaztam. Azt ott a másik állitásomhoz értettem. A kényszereshez. Elnézést ha félre érthető voltam.

https://www.youtube.com/watch?v=0HgJwrwEEKQ

2022. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!