Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy elég fura "problémám...

Egy elég fura "problémám van". Túl nagy a tudásszomjam és sokak szerint állandóan okoskodok. Hogyan kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Mindig minél többet szeretnék tudni, minél mélyebben akarok elsajátítani dolgokat, és ezért sokat kérdezősködöm. Ösztönösen olyan emberek mellé szegődöm, akiktől tanulni tudok. Viszont én is úgy érzem valamiért, hogy tanítanom kell másokat, és ha rájövök valamire, el akarom mondani, meg akarok osztani másokkal érdekességeket. Nekem ez örömet okoz. Meg az is, ha megtudok ilyet. Nyelveket pl. az átlagnál gyorsabban tanulok, és ha a tanár megemlít egy szabályt, vagy annak egy részletét, akkor én mindig megkérdezem tőle a teljes dolgot, hogy minél előbb átlássam az egészet. Az a baj, hogy másoknak viszont ez zavaró. Most is olyan helyzetben vagyok, hogy én vagyok a legjobb a csoportban, a tanár minden kérdésére tudom a választ, de sokszor meg se szólalok, mert félek, hogy kiközösítenek, hogy kellemetlen leszek, elszívom mások elől a levegőt. Tudatosan visszaszorítom a tudásomat. Jó, hogy így teszek?
2012. okt. 20. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem semmi baj nincs ezzel. Nekem szimpatikus, amit írtál.

Amíg nem akarsz villognia tudásoddal, addig jó úton jársz. "A bölcsek tartózkodók tudásukkal." Ezt tudod, honnan van?:D

2012. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudom, honnan van, de pontosan az a gond, hogy én -csúnyán hangzik és kicsit szégyellem is leírni- kifejezetten imádok villogni a tudásommal és állandóan ezt teszem, ha van rá alkalmam. Már kisgyerekként is vézna voltam, így ezzel tűntem ki, méghozzá korán. Bárhova kerültem, tornasorban az utolsó, tanulásban az első(k között) voltam. Tudod, van bennem egy iszonyúan erős érzés, miszerint azt akarom, hogy "felfedezzenek". Hogy megismerjék a belső világomat. Hogy valaki "kiemeljen". Nagyon erős bennem a bizonyítási vágy, a legjobb akarok lenni. Viszont azt is érzem, hogy tanítanom kell másokat. Amikor egy tanár elmagyaráz egy általam is ismert jelenséget, néha elképzelem, hogy ezt én hogyan tanítanám, és néha úgy érzem, nekem jobb módszereim lennének (van egy csomó ilyen intuitív módszerem. Németet pl. úgy tanulok, hogy felosztom a szótárfüzetem lapjait három részre, és az egyes főneveket a névelőjük szerinti részbe rakom, így vizuálisan is rögzül. A nyelvtani táblázatokat mindig egyszerre "vágom be", hogy hamarabb átlássam az egészet. Példák felhozásában szintén nagyon jó vagyok). De ha van valaki más, aki még jobb nálam, akkor arra is felnézek és igyekszem tanulni attól, akitől azt látom, hogy tudok.
2012. okt. 20. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!