Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítanak ilyen evolúció...

Miért tanítanak ilyen evolúció központúan?

Figyelt kérdés
Az evolúció egy elmélet nem bizonyított tény. Akkor miért nem csak úgy tanítják csak elmélet szintjén? Már ilyeneket is mondanak hogy csak az lehet biológus aki hisz az evolúcióban.

2020. nov. 29. 11:09
 71/127 anonim ***** válasza:
0%
#70 kereszténység amúgy is egy fals vallás amit a sátán hozott létre. egyrészt be se tartsák a tórát és már ott bukott az egész. ami bibliában van kereszténység az teljesen más volt mint amit ma annak értelmeznek. Közöm sincs az ateizmushoz elhiheted
2020. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/127 anonim ***** válasza:
0%
összes keresztény aki szerint jézus megkegyelmezett nem kell csináni semmit az megy a pokolba hisz elhitte a sátán hazugságát. "aki szereti és szolja a hazugságot annak része a kénkővel és savval teli tüzes tóba lesz ami a második halál"
2020. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/127 anonim ***** válasza:
9%

"Erősen kétlem, hogy te mindent szó szerint értelmezel a Bibliában. Vagy olyan lesz a pokol, hogy az emberek a mennybe jutottaktól kérnek kis enyhítő vizet a forróság miatt? Lehetne még sorolni számtalan dolgot, amit minden bizonnyal te se szó szerint értelmezel."


A Biblia egyaránt beszél szó szerint és jelképesen is. A Biblia nem tanít poklot, de a kárhozat halálát azt igen!


"Ki dönti el, hogy mit kell szó szerint venni és mit nem? A katolikusok, ortodoxok, anglikánok, evangélikusok szó szerint veszik, hogy az ostya/kenyér az valóban Krisztus teste. A legtöbb protestáns nem veszi szó szerint. Remélem itt akkor te a katolikusok álláspontján vagy, mert ez sokkal egyértelműbb, mint a teremtés."


Szerinted lehet azt szó szerint venni, hogy a kenyér az Jézus szószerinti teste?


"A Bibliában nem szerepel ősvilág, egy ókori képet fest le Noé idejéből, dínók és egyebek nélkül. Egyébként izotópos kormeghatározás nélkül is belátható, hogy azok a csontok jóval idősebbek, mint 5000 év."


Nos akkor szerinted ez mire vonatkozik?!


Jób. 22,15

Az ősvilág ösvényét [1 Móz. 6,5-7.] követed-é, a melyen az álnok emberek jártak;

Jób. 22,16

A kik időnap előtt ragadtattak el, és alapjokat elmosta a víz?!


Nagyjából 6000 évre megy vissza a bibliai kronológia...


"Az internet se, mégis használod. A most épülő kvantum-számítógépek még kevésbé, vagy az is csak mese?"


A technikai tudást is lehet az igazság szolgálatába állítani de persze a hazugságéba is. Nem mindegy kinek a kezében van Istennek vagy az Ördögnek!

2020. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/127 anonim ***** válasza:
74%

"Szerinted lehet azt szó szerint venni, hogy a kenyér az Jézus szószerinti teste?"

Jézus ezt mondta, tehát szó szerint. Ki vagyok én, hogy megcáfoljam azt, amit Jézus tanít? Te itt önkényesen azt akarod mondani, hogy nem úgy értette, ahogy mondta. Mit is mondtál azokkal kapcsolatban, akik pusztán jelképesen akarják érteni a teremtéstörténetet? S lám ebbe a hibába esel te is.


"Nagyjából 6000 évre megy vissza a bibliai kronológia..."

Lehet, de Ádám közel 1000 évet élt, Noé mikor élhetett? Azért írtam 5000 évet.


Jób könyvében az ősvilág nyilván nem úgy értendő, mint napjainkban használatos.

2020. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/127 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus ezt mondta, tehát szó szerint. Ki vagyok én, hogy megcáfoljam azt, amit Jézus tanít? Te itt önkényesen azt akarod mondani, hogy nem úgy értette, ahogy mondta. Mit is mondtál azokkal kapcsolatban, akik pusztán jelképesen akarják érteni a teremtéstörténetet? S lám ebbe a hibába esel te is."


Na és itt hogy mondta?


Ján. 6,47

Bizony, bizony mondom néktek: A ki én bennem hisz, [vers 40.] örök élete van annak.

Ján. 6,48

Én vagyok az életnek kenyere.


Vagy itt?


Ján. 2,19

Felele Jézus és monda nékik: Rontsátok [Mát. 26,61. 27,40. Márk 14,58. 15,29.] le a templomot, és három nap alatt megépítem azt.


Én világosan leírtam, hogy a Biblia egyszerre közvetít szó szerinti értelmet és jelképes értelmet is. A szöveg és a szövegkörnyezete ill. a párhuzamos Igehelyek megmutatják a helyes értelmezést.


"Lehet, de Ádám közel 1000 évet élt, Noé mikor élhetett? Azért írtam 5000 évet."


A Bibliai kronológia beszámol Noé életéről is. 600 éves volt amikor az özönvíz történt és utána még 350 évet élt. Az teremtéstől az özönvízig 1656 év telt el a Biblia szerint.


"Jób könyvében az ősvilág nyilván nem úgy értendő, mint napjainkban használatos."


Az ősvilág az ősvilág én nem igazán látom hogyan lehet ezt másképp érteni. Ráadásul a Biblia még azt is elmondja hogy az özönvízzel zárta le Isten.

2020. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/127 anonim ***** válasza:
0%

38-as vagyok, még senki se cáfolta meg az ott leírtakat, de szépen le tudtátok pontozni, ahhoz értetek. Egyébként minek vagytok ebbe a témakörbe? Ha vallásos emberek szeretnének egymástól megtudni dolgokat, ti jöttök a kib.szott minuszolásaitokkal meg a szó szerinti beböfögéseitekkel és mondjátok a magatokét, holott ebben a kategóriában senki se kíváncsi rájuk. Bár már kiderült, hogy az ateizmus is egy vallás, nem pedig egy tény vagy tudomány. nem is értem mit keres a könyvekben. Mojjo azt írod neked eszedbe sem jutna kigúnyolni akinek van hitvilága? megkérdezhetem, hogy te mi a francot művelsz azzal hogy hamis cáfolatokkal akarod kitéríteni őket a hitükből? még rosszabb az amit te csinálsz. legyél ateista, ha ezt akarod a te dolgod, de miért jársz ide a többi hozzád hasonlóval együtt terjeszteni a hazugságot?


73as nagyon jókat írt. a föld életkora 6000 év körüli. az évmilliók meg milliárdok mind hazugságok. láttam a dínókat is említette valaki hogy hazugság meg nincs a bibliában. de léteztek. sárkányoknak nevezték őket. és együtt éltek az emberrel. Noé azokat is vitt fel a bárkájára. amik viszont az özönvízben elpusztultak azoknak a csontjait találták meg idáig. tudom hogy ez a hsz is le lesz pontozva, de utána lehet járni a dolgoknak, nem tart sokáig csak pár kattintás. az már más kérdés hogy el tudjátok e hinni a leírtakat.

2020. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/127 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Evolúciós változás az is, hogy egyre kevesebb embernek fejlődik bölcsességfoga, el fog tűnni a farokcsont maradvány, ott van a már rég eltűnt plusz szemhély, ott a szemzugod bizonyitékként.
2020. nov. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/127 Miss Endzsi ***** válasza:
69%
Arra adjál már választ, hogy azok a népek, akik még csak hallani sem hallottak Jézusról soha, velük szemben, hogy igazságos az, hogy emiatt pokolra kerülnek, ha tisztátlanul éltek?
2020. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/127 anonim ***** válasza:
0%

a bölcsességfog az mindenkinek VAN, csak nem mindenkinek nől ki az élete során, nem ugyanaz a kettő, ez nem azt jelenti hogy majd egyszer abszolút nem lesz. nincs semmilyen farokcsont, a gerincnek az alsó pár csigolyájának is megvan a maga szerepe, például az ülésben. igen, voltak akik valami nyúlvánnyal születtek ott, de az testi elváltozás, nem az evolúció maradéka. azokban nincs csont se izom mint a "rokonainknak" azok egyszerű zsírszövet nyúlványok. rég eltünt plusz szemhély? miről is van szó? ha így tanítják hogy rég eltűnt (milyen rég? kinek volt utoljára?) akkor biztos nem is létezett, mint ahogy állítják hogy az emberi embriónak kopoltyúja van, ez kb annyira baromság.

mivel hogy egy embertől származunk, aki utoljára Noé volt, muszáj tudniuk róla, csak nem ezen a néven, és más történetekkel. mondok egy példát: ha megnézünk egy híres mesét vagy mondtát a valamikori Magyarország területéről, amit minden fele ismertek, akkor az Erdélyben lehet másképp, azon belül is más tályegységeken változhat, akkor Felvidéken vagy Délvidéken megint másképp, de a lényeg és a történet vége ugyanaz maradt, csak átírták vagy másképp adták tovább. nagyon sok Jézushoz hasonló prófétát tartanak számon a világ több pontján. Kínában, kihalt dél-amerikai népeknél, indiánoknàl stb. De biztos sok pogány nép van akik az idők folyamán elhagyták a hitüket, őket vissza lehetne vezetni ha ők is akarnák, nem erőszakkal.

2020. dec. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/127 Mojjo ***** válasza:
100%

@76: Én nem hiszem, hogy az különösebb baj lenne, ha az ember egy kérdésre válaszol saját meglátásai és tudása szerint, bármilyen témakörben. Itt pl, ha megnézed, az a kérdés, hogy az oktatásban miért kb egyeduralkodó az evolúció ismertetése. A válasz, amit adtam, az, hogy azért, mert a tudományos világképünknek az evolúció szerves része, és az oktatás ezt próbálja leginkább átadni.

Természetesen nyugodtan lehet egyet nem érteni. Sőt, az emberek néha tévedni is szoktak, van ilyen. Amit én fonosnak tartanék, az a normális, emberi hangnem. A 38-as hozzászólásban szerinted sikerült ezt megütnöd? Mi motiváljon arra, hogy elkezdjek arra válaszolni, a saját szabadidőmből elvéve időt, amikor olyan hangnemben írsz, amilyenben?

Egyébként nem pontoztam le senkit. Téged sem.

2020. dec. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!