Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondoltátok volna, hogy még...

Gondoltátok volna, hogy még ma is mekkora hatalmas tabu melegnek lenni? Vagy ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Volt pár egészen konkrét eset a közelmúltban, és teljesen padlót fogtam. Na persze nem kell elhinni, de csak párat hirtelen:


1, Tűzoltó srácot eü-alkalmatlannak nyilvánították azonnal, amint kiderült a dolog, mondván, hogy "ez férfimunka", és úgymond kényszernyugdíjazták 30 évesen kb. Aztán fellebbezhetett ahova akart, megmagyarázták neki mindig, hogy na nehogymá egy homi akarjon tűzoltó lenni.


2, Egy sportegyesületből egy srácot kirúgtak, amint kiderült róla, pedig évek óta ott edzett, na de ez a kutyát nem érdekelte, természetesen tök más indokkal, de rögtön kirúgták a csapatból.


3, Hasonló az előzőhöz: egy élsportoló srácot a melegsége miatt lehetetlenítettek el tök apró kis baromságokkal, csak éppen ezek miatt hiába vannak jobb eredményei, teljesen elvágták neki az utat a "feljutáshoz", eleve a válogatottba is ezért nem került be, és helyette egy nála gyengébb idő-eredményes srácot tettek. Na ez se kutya.


4, Fiatal tanár srácról kiderült a dolog valahogy (gimiben), na aztán "pályára való alkalmatlanság" miatt még aznap kirúgták, naná hivatalosan a papírokba ezer más okot írtak, de azért 4szemközt meg közölte vele az igazgató, hogy egy meleg ne akarjon már tanár lenni, és jobb ha másik pályát keres magának, mert ezen nincs helye.


5, Volt egy pszichológus-hallgató egyetemista srác, abszolút jó tanuló volt, végig 5-ösökkel, de amint kiderült, na onnantól sorra buktatták kb mindenből, és aztán csak elérték, hogy ott hagyja az egyetemet. Persze hivatalosan ilyet nem mernek kimondani, de 4szemközt ő is megkapta többektől is, hogy na azért durva lenne, ha egy pszichológus meleg lenne, szóval nemááá és fogja be inkább és húzzon el, mert úgyis kicsinálják.


Na és akkor még így csuklóból 25 másik példáról tudok, egyik durvább mint a másik, csak én azon döbbenek le, hogy manapság ez tényleg ekkora tabu még? Mert aztán az meg a másik oldal, hogy "suttyomban" persze vannak fiús ügyei igen sokaknak, csak valahogy azt látom, hogy amíg ez marad suttyomban, addig semmi baj, barátnő, akár család és stb, de amint nyíltan vagy egyértelműen kiderül a dolog, akkor vége a világnak és annyi szegény csávónak.


Ti mit gondoltok erről? Nem durva? Megvallom, én meglepődtem, mert azt hittem, hogy ezen már rég túljutottunk, aztán meg a frászt, hát csak a környezetemben is tapasztalok érdekes dolgokat.



2012. okt. 21. 09:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/122 anonim ***** válasza:
100%

Huh kérdező, kevés heteróról tudok, aki elfogadó. Magyarország sose tartozott a nyugathoz és nem is fog. A társadalom betegesen és dilettánsan konzervatív. Nézd csak meg politika szintjén: azeriekkel, irániakkal, meg közép-ázsiai muszlim államokkal keressük a kapcsolatot. Mentalitásban undorítóak vagyunk. Én sem tartom már rég magam magyarnak, a himnuszt se vagyok hajlandó énekelni, csak tiszteletteljesen végig állni, csöndben. A másik, amiben élen járunk az álszentség: melegek tucatjai házasodnak heteró módon és utána meg... De az a durva, hogy sok homofób heterónak ez a normális. Ez a megoldás. Én max. abban az esetben vetemednék erre, ha tényleg üldözés tör ki, persze egy leszbikus lánnyal, de csak álházasság lenne. Sok meleg elhagyja az országot, ennek meg is lesz a köszönetje, orvosok, művészek, mérnökök mennek külföldre nem csak az anyagai lehetőségek miatt, hanem a homofób közeg miatt. A társadalomföldrajz egy ága (gay-geographi) foglalkozik egy ország, terület, település fejlettségével és a melegek arányával. Arra jutottak, ha homofób egy ország és elmennek a meleg szakemberek csak recesszió, munkanélküliség pusztulás marad utána, de őszintén én már azt mondom legyen omoljon össze az ország a jobbikosok alatt, hogy utána ismét talpra állhasson és egy fejlett skandináv típusú társadalom legyen.


Ami a sportot illeti nekünk sosem lesz Matthew Mitchemünk, akire büszkék lehetünk. (Sőt újabban sokan elkönyvelik aki műugró az csak b@zi lehet). Akinek kettétörik a sportkarierjét azt tudom csak javasolni, menjen külföldre küzdje ott fel magát, nyerjen versenyeket az adott ország színeiben utána meg mondja a magyar sportvezetésnek, hogy tessék ezek az érmek magyarországé is lehettek volna, de ezt jól elcsesztétek.

2012. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/122 anonim ***** válasza:
0%

Erről beszéltem a kedves utolsó válaszoló nagyon jó példa. Nagyon nem szeretném minősíteni azt amit össze fröcsögött saját szülőhazájáról de remélem nem itt lakik vagy ha mégis már nem sokáig. Bizony sajnos a mai liberális oktatás és a média agymosása miatt vannak ilyen emberek akiknek nem jelent semmit a haza iránti kötelesség, ősi hagyományaink és őseink tisztelete.


"Minden becsületes szívnek legszentebb a hon."

2012. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/122 anonim ***** válasza:
Az, hogy ennyi mindent összefröcsögtem a hazámról, az pont a konzervatív emberek miatt van, akik nem tudják elfogadni, hogy a párom egy fiú és vele akarok együtt élni. Egy svéd melegnek eszébe se jutna szidnia a hazáját, a vajon miért? Mert nem lehetetlenítik el, lehet sportoló, tűzoltó akármi. Nem b@sztatja senki, hogy jaj istenem mivé lett a svéd viking, evangélikus keresztény ezer éves királyságunk. De ide irhattam volna bármelyik nyugati államot.
2012. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/122 A kérdező kommentje:

17:58

Azért elég sokan vannak ám, csak a többségről még te s esejtenéd … Hát a jó ízlést és társait hagyjuk, de mi az hogy kik adtak egy esélyt és kiknek és miben? Nem értem …


19:30

Na igen, mi tuti sosem leszünk Nyugat, ez látható világosan már csak a szakadéknyi mentalitásbeli különbségekből is, de azért azt azt hiszem, már írtam, hogy a mostani fiatal korosztályokban mintha felfedeznék egyre nagyobb nyitottságot, és én azért eléggé velük dolgozok, látom, tapasztalom, sőt, érzem, mintha folyamatosan előtérbe kerülne az openminded hozzáállás és szerencsére a „jobb körökből” eléggé kirekesztik a korlátolt idiótákat. Nyilván ez még mindig egy kisebbség, de azért mint tendencia, mintha létezne egy ilyen lassú folyamat.

Érdekes dolog az a társadalomföldrajz, én nem is foglalkoztam vele ennyire mélyen, de az is biztos, hogy itt sosem lesz skandináv típusú társadalom, mert ahhoz óriási intelligencia és óriási nyitottság, azaz igen magas szintű gondolkodási készég lenne szükséges, és ez azért csak igen kis rétegeket érint ma. Sajnos ez az igazság.


A sport pedig megérne egy újabb topicot, sőt fórumot, de ugye mondani szokták, hogy a sport az egyik legkonzervatívabb területe az életnek, legalábbis az élsport. Ugye eléggé elképzelhetetlen lenne (legalábbis nálunk), hogy XY olimpikonunk egy fiúval pózoljon akárhol is, vagy csak a híre is megjelenjen bárhol, és ha igaz, ha nem, az újságok tesznek róla, hogy egy menő olimpikonnak természetesen csakis bombázó és szintén nagyon menő barátnője lehet (aztán lehet, hogy a gyakorlatban még csak nem is látta, na de erről beszélünk végig, ugye a képmutatás nálunk nagyon erős valamiért … és ezt se én találtam ki, hanem konkrét ilyen példát tudok. Mit ne mondjak, igen durva! Megjelennek a bombázó barátnős cikkek, ő meg megy a srácokhoz … huhhh, igen meredek, na de ez is a valóság része.)


Aztán meg sokáig ne bíztasd őket, mert mostanában is volt épp elég botrány ilyenekből, hogy nem akarták a nemzeti ruhát felvenni az olimpián, meg ugye még újságcikk is lett belőle h igen sokan nem voltak hajlandók elmenni az ünnepségre hogy kezet fogjanak ezzel-azzal, aztán pár egyéb finomság, köztük az is, hogy szintén igen sokan nem hajlandók a himnuszt énekelni. Ezekből kb mind volt is botrány, csak elég hamar elsikálták őket, na meg aztán aki nagyon „él”, annak meg úgyse mernek beszólni. Aki meg nem annyira, az már rég el is húzott vagy éppen készül elhúzni.

Úgyhogy a sport az egy nagyon érdekes területe az életnek … kijön rajta az összes társadalmi jelenség, akár a melegséggel együtt. De azért erre is hadd mondjam, hogy mindkét szélsőségre tudok példát, mert olyat is tudok, hogy a kugyúrt srácok finoman szólva kib..ák az öltözőből a meleg srácot és egyszerűen megtiltották neki, hogy többet edzésre menjen (nem vicc!), de olyanról is tudok, amikor meg pont ők védték be a meleg srácot, ha idegen helyre mentek aztán ott netán piszkálódtak. Szóval vegyes a kép nagyon ebben is, hát a nagyon élmezőnyt tekintve pedig nem kérdés, mert ott létezni létezik, csak persze egy egész osztályt hoznak létre tulképpen csak arra, hogy ezt a dolgot elfojtsák, nehogy napvilágra kerüljön. Mindenesetre sztem sokan tudnak XY és XY sportoló-edző kapcsolatáról is és stb stb.


20:32

Ja hát ezt addig lehet mondani,amíg ez őszintén, belülről jön. De ha sokan úgy érzik, hogy inkább menekülnének, mert az a bizonyos haza csak ellehetetleníti őket, akkor szted mégis miért fogják szeretni? Ez a média agymosása-történet meg már közhely nagyon, és ráadásul baromira kétélű, mert legalább annyira működik pro és kontra is. Nem?


21:41

Ez igaz, de megint sok fiatallal (köztük sok „titkon” meleg fiatallal) szerzett tapasztalat alapján mondom, hogy amíg ez így marad, és nem jutunk egy olyan legalább átlagos IQ –szintre, addig reménytelen az egész. Én magam is megdöbbenek 8a pozitív értelemben persze), hogy pl. dán srácoknál milyen nyitottságot tapasztalok, és ott bizony homofóbia se létezik pl egy edzőtárborban. Sajnos igaz az is, hogy ezt mi sosem fogjuk utolérni, és ide tényleg lehetne igazából bármelyik nyugati országot példának állítani, mert egyik szintjét se fogjuk még csak megközelíteni se soha. Aztán meg milyen érdekes, hogy ezt a konzervativizmust is csakis nálunk képesek ennyire kiforgatni egyébként, de erre már írtam. Azt viszont továbbra se értem így a téma kapcsán, hogy vajon milyen módon kapcsolódik a nemzet és a melegség kérdése … ez örök talány marad számomra.

2012. okt. 23. 11:50
 55/122 benimay ***** válasza:

Ja am érdekes h Spanyolországban naon nyitottak a melegekkel szemben meg vezetők a melegek jogaiban, közben az Európában az egyik legkeményebben katolikus és hívő ország a mai napig... érdekes náluk megfér egymás mellett az ezeréves keresztény kultúra meg a liberális hozzáállás a melegekkel szemben... akk nálunk miért nem?


Meg am nem vágom attól h vki meleg miért nem magyar... ő is ugyanúgy a nemzet része sőt ismerek nagy hazafi meleget is. Ennek mi köze egymáshoz? Magyarnak születni kell, nem a 37%-os dönti el ki lesz magyar meg ki nem :D Hálistennek :D

2012. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/122 anonim ***** válasza:
0%
Magyarnak nem csak születni kell hanem úgy élni is. Egy deviáns f*sszopó b*zi aki olyan állapotokat akar itt mint a hanyatló nyugati világban az soha se lesz magyar. Ennek semmi köze az intelligenciához akár hányszor hangoztatják a fartúrók. Az meg hogy a spanyolok mit csinálnak az az ő bajuk. Én a gyerekeimet hazafias nemzeti nevelésben és HOMOFÓBNAK fogom nevelni és remélem ők is így tesznek majd a gyerekeikkel!
2012. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/122 anonim ***** válasza:
0%
Ráadásul a melegség teljesen összegeztethetetlen egy normális egészséges nemzettel. Ha elfogadott lenne akkor szembeköpnénk saját kultúránkat, hagyományainkat. És ha ennyire utáljátok a magyarságot akkor miért vagytok még itt?
2012. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/122 anonim ***** válasza:

12:20


Remélem a gyerekedet elüti egy busz. Nem kell még több homofób.

2012. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/122 benimay ***** válasza:
100%

"Remélem a gyerekedet elüti egy busz. Nem kell még több homofób."


Ezzel a mondattal süllyedtél ugyanoda, ahol a 37% van. Grat! :P


Am meg 37% a magyarság az alapból egy tök mixelt dolog a magyar "vér" is meg a kúltúra is! Van benne egy csomó szláv meg német meg török meg újabban amcsi elem az ősmagyar dolgokból már elég kevés van... a magyar kultúra meg a magyarság mindig is alakult, változott egyrészt magától másrészt külföldi hatásra, de ez jól is van így mert így jött létre az amit ma magyar kúltúrának hívunk! És pont h azzal nyírnád ki a magyar kultúra továbbfejlődését ha bezárnád egy ketrecbe nehogy idegen hatások érjék nehogy megváltozzon... nem a melegek a gyilkosai a magyar kúltúrának hanem pont azok akik konzerválni akarják...

2012. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/122 anonim ***** válasza:
0%
Én meg mondtam hogy a melegek nem különbek a pedofiloknál és a többi elmebetegnél. Itt az elő példa rá. Be kell zárni a 77-eshez hasonló egyedeket mert nem csak a jóizlésre hanem az egész társadalomra és embertársainkra és veszélyt jelentenek. A homofóbia egy természetes reakció egy természetellenes dologra. Ugyanolyan mint amikor valaki undorodik az állat+ember felálláshoz. A két dolog teljesen ugyanolyan és elítélendő.
2012. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!