Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondoltátok volna, hogy még...

Gondoltátok volna, hogy még ma is mekkora hatalmas tabu melegnek lenni? Vagy ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Volt pár egészen konkrét eset a közelmúltban, és teljesen padlót fogtam. Na persze nem kell elhinni, de csak párat hirtelen:


1, Tűzoltó srácot eü-alkalmatlannak nyilvánították azonnal, amint kiderült a dolog, mondván, hogy "ez férfimunka", és úgymond kényszernyugdíjazták 30 évesen kb. Aztán fellebbezhetett ahova akart, megmagyarázták neki mindig, hogy na nehogymá egy homi akarjon tűzoltó lenni.


2, Egy sportegyesületből egy srácot kirúgtak, amint kiderült róla, pedig évek óta ott edzett, na de ez a kutyát nem érdekelte, természetesen tök más indokkal, de rögtön kirúgták a csapatból.


3, Hasonló az előzőhöz: egy élsportoló srácot a melegsége miatt lehetetlenítettek el tök apró kis baromságokkal, csak éppen ezek miatt hiába vannak jobb eredményei, teljesen elvágták neki az utat a "feljutáshoz", eleve a válogatottba is ezért nem került be, és helyette egy nála gyengébb idő-eredményes srácot tettek. Na ez se kutya.


4, Fiatal tanár srácról kiderült a dolog valahogy (gimiben), na aztán "pályára való alkalmatlanság" miatt még aznap kirúgták, naná hivatalosan a papírokba ezer más okot írtak, de azért 4szemközt meg közölte vele az igazgató, hogy egy meleg ne akarjon már tanár lenni, és jobb ha másik pályát keres magának, mert ezen nincs helye.


5, Volt egy pszichológus-hallgató egyetemista srác, abszolút jó tanuló volt, végig 5-ösökkel, de amint kiderült, na onnantól sorra buktatták kb mindenből, és aztán csak elérték, hogy ott hagyja az egyetemet. Persze hivatalosan ilyet nem mernek kimondani, de 4szemközt ő is megkapta többektől is, hogy na azért durva lenne, ha egy pszichológus meleg lenne, szóval nemááá és fogja be inkább és húzzon el, mert úgyis kicsinálják.


Na és akkor még így csuklóból 25 másik példáról tudok, egyik durvább mint a másik, csak én azon döbbenek le, hogy manapság ez tényleg ekkora tabu még? Mert aztán az meg a másik oldal, hogy "suttyomban" persze vannak fiús ügyei igen sokaknak, csak valahogy azt látom, hogy amíg ez marad suttyomban, addig semmi baj, barátnő, akár család és stb, de amint nyíltan vagy egyértelműen kiderül a dolog, akkor vége a világnak és annyi szegény csávónak.


Ti mit gondoltok erről? Nem durva? Megvallom, én meglepődtem, mert azt hittem, hogy ezen már rég túljutottunk, aztán meg a frászt, hát csak a környezetemben is tapasztalok érdekes dolgokat.



2012. okt. 21. 09:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
97%
Az emberek többnyire félnek az ismeretlentől. Amit ők nem élnek/éreznek át, az rögtön rettegést vált ki. Gyakorlatilag innen eredeztethető az előítélet, mint fogalom is.
2012. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
32%

Nem az a baj a melegekkel, hogy melegek.

Hanem az, hogy hirdetik, hangoztatják.

Úgy gondolom, a nemi hovatartozás magánügy..

Régen is voltak melegek.De igazán kevesen tudtak róla.

Mert ez nem tartozik másokra.Nem azt mondom, tagadni kell, de nem is kéne ilyen fennhangon terjeszteni..

Aki a munkáját rendesen elvégzi,kit érdekel, hogy meleg-e.

De a feni példát nézve, róluk kiderült..Na, ugyan honnan?

2012. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 A kérdező kommentje:

Hát hogy honnan, arról fogalmam sincs, na de ismerve úgy az általános magyar jóindulatot, azért pár jóakarója ugye mindenkinek van.

És hát akár a tanár srác esetében is elég egy névtelen telefon az igazgatónak, akár az élsportoló srácnál meg azt hiszem a szülők jöttek azzal, hogy jaj úr isten, hát milyen durva, hogy egy meleg sráccal tusol együtt a többi "egészséges" srác.

na puffff ... kell ehhez még mondani valamit?

Pont az agyi színvonalról beszéltem :D


Én nem vagyok meleg (mielőtt megkapnám, h ezért védem őket), csak simán ledöbbentem azon, hogy ez egyáltalán bárhol téma lehet, mert hát az én társaságomban is vannak meleg srácok (na meg olyanok is, akik heterók, rendesen barátnővel, ahogy kell, minden megy szokás szerint, de arról már kevesen tudnak, hogy aztán olykor bele keverednek fiús ügyekbe is, szal vicces a világ na), de még soha életemben nem jutott eszembe hogy emiatt piszkáljam vagy bármit tegyek ellene.

Vszínű bennem van a hiba, mert én nem 100% magyar vagyok, és ugye egy normális országban meg ne vicceljetek, hát nekem egy olyan tök heteró haverom is volt, akinek meg a legeslegjobb haverja egy meleg srác volt, és pont le..arta, hogy meleg, csak simán hidegen hagyta. Hát bevallom, ezek után nekem nagyon durva ez a magyar hozzáállás :-(


De mondjátok meg nyugodtan, mit látok rosszul ...

2012. okt. 21. 09:54
 4/122 A kérdező kommentje:

"hirdetik, hangoztatják" ??


Hát de ne viccelj, mint az a példákból is látható, pont sztem abszolút az az érdekük, hogy nagyon keményen elfojtsák, nemhogy még hangoztatni, amikor tudják, hogy azzal katasztrófák következnek be, ha kiderül ...

Most nem? Szóval sztem meg épp ez az, hogy én is tudok több olyanról, akiről csak más utakon tudom, de ő maga persze titkolja nagyon keményen.

2012. okt. 21. 09:56
 5/122 anonim ***** válasza:
36%

Pl. a meleg felvonulás, és hasonló dolgokra értetem a hirdetést..

Nincsenek még megérve az emberek erre..

Sok emberről hallottam, hogy meleg. Mint ember, nem változott meg a véleményem róluk.

De látványosan harcolni a jogaikért, ezt érzem túlzásnak.

Mert, mint írtam, magánügy. Bármilyen nemi hovatartozás.

2012. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 anonim ***** válasza:
76%
ez nagyon elszomorító, ha ezek az esetek megtörténnek... :( néha azt hiszem nem 2012-t, hanem 1012-t írunk. amint lehetőségem lesz, normális országba költözök.
2012. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 A kérdező kommentje:

Uhaa, na ez aztán válasz :)

de erről beszéltem, igen. Hát szóval akkor mégis igaz a sok horror-történet, és tényleg ilyen az agyi színvonal.

Azért ezt így heteróként látva is elég elkeserítő ám ... Most gondolj bele, ha a fiad majd egy szép napon bejelenti h meleg vagy be se jelenti csak éppen azon kapod magad h fiúja van. Háát, ott aztán borul a bili :D

Csak mert én már sokszor belegondoltam ebbe, és én se tudom, mit reagálnék, ha a fiaim közül valamelyik ezzel jönne, de azért azt a kis alap-ismeretet még én is tudom, hogy ez nem meggyógyítás kérdése, ne viccelj már :XD


Na meg akkor kiírhatnám egy újabb kérésként, hogy "Mit is tartunk melegségnek?" Csak mert (amiket már mondtam) hogy ugye azért akadnak "bizonyos fiús ügyek" tök heteró srácok között is olykor, na és ilyen esetekben megáll a tudomány azt hiszem.

Nekem egy személyes tapasztalatom ezzel kapcsolatban, amit sose felejtek el, hogy edzés után ugye majdnem mindenkit várt kint a folyosón a barátnője, aztán meg vicces volt a helyzet, mert amíg azok kint csacsogtak, hát bíz nem egyszer megtörtént, hogy két srác "lerendezte egymást" a tusolóban.... Csak ez is olyan dolog, amit ha valaki csak meg mer említeni, akkor evidens, hogy lehülyézik, na meg aki nincs benne ilyen körökben (és ilyen mélységekig, hogy tehát szó szerint hetekre is össze vagyunk zárva reggeltől estig edzőtáborok és egyebek miatt), azok meg csak simán el se hinnék, hogy van ilyen.

Csak hát lehet lehülyézni, lehet hazudósnak is nevezni, attól még én tudom pontosan, hogy ki kivel mikor mi ... Úgyhogy eléggé ott kötünk ki, hogy tök király álszent világ a mienk, csak megint azzal kell befejeznem, hogy ez miért csak ebben az országban ilyen nagy durranás? Dándoknál amikor voltunk edzőtáborban, hát le se merem írni, hogy teljesen heteró fiúk között mik mentek ott az öltözőben, tusolóban, aztán utána meg mindegyik futott persze a barátnőjéhez ugyanúgy, és tök mérgesek lettek volna, ha emiatt meg merném gyanúsítani őket, hogy melegek lennének. Izgi ...

De lényeg a lényeg, hogy azért kedves utolsó válaszoló, hááát ha te így gondolkodsz, akkor lesznek még meglepetéseid az életben, az tuti :)

2012. okt. 21. 10:31
 8/122 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a 10:27-esnek szántam!

Utolsónak pedig: hát igen, épp ezt írtam eddig is, hogy tőlünk csak akár 300 km-re Nyugatra más bármelyik országban teljesen másképpen állnak a kérdéshez, és meg tudlak egyébként érteni, ha ezt akarod tenni.

2012. okt. 21. 10:33
 9/122 A kérdező kommentje:

Na, most meg egyszerre ömlött be 3 is, szóval ismét jvítom magam, mert fékre is néztem:

tehát a 10:17-esnek írtam!!!

2012. okt. 21. 10:34
 10/122 anonim ***** válasza:
100%

Mond már, hogy nem vagyok megértő...

Nem találtam a válaszomba semmi negatív dolgot.(megint elolvastam)

Sok meglepetés már nem érhet az életben...:(

Így a végén...

Nincs fiam. Lányaim vannak.

Nem attól félnék, hogy melegek, hanem attól, milyen nehéz lenne így az életük..

Mert nehéz, biztosan. Arra értettem, nem kell hangsúlyozni..mert a társadalom nem érett meg rá..

2012. okt. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!