Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondoltátok volna, hogy még...

Gondoltátok volna, hogy még ma is mekkora hatalmas tabu melegnek lenni? Vagy ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Volt pár egészen konkrét eset a közelmúltban, és teljesen padlót fogtam. Na persze nem kell elhinni, de csak párat hirtelen:


1, Tűzoltó srácot eü-alkalmatlannak nyilvánították azonnal, amint kiderült a dolog, mondván, hogy "ez férfimunka", és úgymond kényszernyugdíjazták 30 évesen kb. Aztán fellebbezhetett ahova akart, megmagyarázták neki mindig, hogy na nehogymá egy homi akarjon tűzoltó lenni.


2, Egy sportegyesületből egy srácot kirúgtak, amint kiderült róla, pedig évek óta ott edzett, na de ez a kutyát nem érdekelte, természetesen tök más indokkal, de rögtön kirúgták a csapatból.


3, Hasonló az előzőhöz: egy élsportoló srácot a melegsége miatt lehetetlenítettek el tök apró kis baromságokkal, csak éppen ezek miatt hiába vannak jobb eredményei, teljesen elvágták neki az utat a "feljutáshoz", eleve a válogatottba is ezért nem került be, és helyette egy nála gyengébb idő-eredményes srácot tettek. Na ez se kutya.


4, Fiatal tanár srácról kiderült a dolog valahogy (gimiben), na aztán "pályára való alkalmatlanság" miatt még aznap kirúgták, naná hivatalosan a papírokba ezer más okot írtak, de azért 4szemközt meg közölte vele az igazgató, hogy egy meleg ne akarjon már tanár lenni, és jobb ha másik pályát keres magának, mert ezen nincs helye.


5, Volt egy pszichológus-hallgató egyetemista srác, abszolút jó tanuló volt, végig 5-ösökkel, de amint kiderült, na onnantól sorra buktatták kb mindenből, és aztán csak elérték, hogy ott hagyja az egyetemet. Persze hivatalosan ilyet nem mernek kimondani, de 4szemközt ő is megkapta többektől is, hogy na azért durva lenne, ha egy pszichológus meleg lenne, szóval nemááá és fogja be inkább és húzzon el, mert úgyis kicsinálják.


Na és akkor még így csuklóból 25 másik példáról tudok, egyik durvább mint a másik, csak én azon döbbenek le, hogy manapság ez tényleg ekkora tabu még? Mert aztán az meg a másik oldal, hogy "suttyomban" persze vannak fiús ügyei igen sokaknak, csak valahogy azt látom, hogy amíg ez marad suttyomban, addig semmi baj, barátnő, akár család és stb, de amint nyíltan vagy egyértelműen kiderül a dolog, akkor vége a világnak és annyi szegény csávónak.


Ti mit gondoltok erről? Nem durva? Megvallom, én meglepődtem, mert azt hittem, hogy ezen már rég túljutottunk, aztán meg a frászt, hát csak a környezetemben is tapasztalok érdekes dolgokat.



2012. okt. 21. 09:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/122 anonim válasza:
100%
Én is meleg vagyok, és tanár szeretnék lenni. Szerintem egy meleg is képes ugyanúgy ellátni a feladatait, megtanítani az anyagot, jó kapcsolatot kialakítani a diákokkal. (Középiskola) Sőt szerintem egy meleg még közvetlenebb is sokkal (már amelyik...) mint egy heteró férfi... Úgyhogy egyáltalán nem értem, egyesek miért gondolják azt, hogy egy meleg alkalmatlan tanárnak. A rossz példával meg ne gyertek, nem az ágyamban, vagy a hálószobámban tartják az órákat.
2012. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/122 anonim ***** válasza:
100%

Engem is vonz a tanári pálya és, csak azért nem akarok lemondani róla, mert meleg vagyok. A család és a baráti köröm tudja rólam, évek óta kapcsolatban élek. Nem hiszem, hogy rosszabb tanár lennék, mint bárki más. És nem igazán szoktam olyanról hallani, hogy egy meleg tanár kikezd az azonos nemű tanítványával, ellenben heteró férfi tanárok szoktak kacsintgatni a fiatal lányokra.


Ezek az esetek elég elszomorítóak. Elgondolkodtató, hogy milyen világban is élünk. Művészetet tanulok és talán annyiból szerencsésebb ebben a közegben melegnek lenni, hogy nem előítéletesek annyira az emberek. Valamivel több is a melegek száma köztünk, vagy legalábbis azok száma, akik felvállalják. De egyébként egyáltalán nem lehet elmondani azt a sztereotípiát, hogy a művészek nagy része meleg. Bár ez nem jelenti azt, hogy megtapsolják, ha egy művész meleg, csak ez nem kizáró indok.


23 meleg F.

2012. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/122 anonim ***** válasza:
84%

Már régen rossz, ha a demokrácia valláson alapszik.


Kedves 37%-os. Már másik kérdésnél is elküldtelek a p*csába, kérlek most is szállj magadba. Buta marha vagy.

2012. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/122 anonim ***** válasza:
13%
Már rég bebizonyosodott hogy hogy a demokrácia alkalmatlan pontosan azért mert egy országban nehogy már a kisebbség mondja meg hogy mi-hogy legyen. Ez az ország egy ezeréves magyar, keresztény állam. A melegek, zsidók, cigányok el mehetnek innen ha valami nem tetszik. Épp eleget ártottatok már az országnak. A melegek csak eszközök amivel hergelni lehet a lakosságot.
2012. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/122 A kérdező kommentje:

Kár, hogy most nincs időm reagálni némelyikre, de azért kiakadok ... Nem semmi némelyikőtök :) És ilyenkor megint visszajutunk oda, hogy te jó ég, hol élünk mi??

Na mindegy, a meleg srácoknak mondanám, hogy ti egy cseppet se aggódjatok, mert amelyik hetero fiú tisztában van saját magával, azt ugyan nem zavarja, ha éppen egy haverja meleg. Szóval az a bizonyos kör kérdése már megint ...

Igazából egy értelmes hetero fiú ezen tök jókat mulat akár ezeken az írásokon is itt (ahogy én is), csak az a gáz, hogy ez a mulatság nem is annyira felhőtlen, mert ugyanakkor elég szomorú, hogy ilyen szintű sötétség is létezik nálunk. Ez van. Na de majd holnap! Csak legyen időm! Látom, előkerült egy nagymagyar is, akinek fejecskéjében mindjárt összeálltak a melegség, az egészség, a kereszténység, a magyarság és egyebek. Borzalom :DDD

Aztán ha bele mennék abba, hogy egyes igen hetero srácoknak milyen atomtitkos ügyeik vannak, na akkor szép lavinát indítanék el, mert egyről tudok, amelyik még a bnőjét is felpofozta, amikor rá mert kérdezni a dologra, mert kicsit gyanússá vált neki valami, de hát ilyen az élet. És amolyan "hűde nagymagyar", authentic homofob a srác (ugye egy igen széles réteg agyában ezek a dolgok is párosodnak), csak hát ....xxxxxxxx ez itt a cenzúra helye volt.

2012. okt. 21. 21:47
 36/122 anonim ***** válasza:

Csak még arra nem kaptunk ÉRTELMES választ, hogy mért is ártalmasok a magyarságra vagy a társadalomra a melegek! Csak, mert csak?


23 meleg F.

2012. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/122 anonim ***** válasza:
0%
Én is tudnék a saját környezetemből példákat hozni hogy a melegek ilyenek meg olyanok csak ezt a normálisabb helyeken kiröhögik mert az nem érv ami másik szaván alapul. 2-3 meleg van errefelé de egyik se normális könnyen meg lehet róluk állapítani hogy valami mentális gondjuk van.
2012. okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/122 anonim ***** válasza:
ááá a jó örgeg 37%os.. még jó hogy egyedül vagy ezzel a náci dumával.. fehér raszz.. pffej.. egy másik topikban is jól leosztottak, de arra nem tudtál mit érdemben reagálni, így mész egy másik topikba? szánalom a köbön.
2012. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/122 anonim ***** válasza:
25%
Ennyit tudsz kiböfögni magadból? Szerencsétlen balf*sz.
2012. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/122 anonim ***** válasza:
100%

10:27


"De látványosan harcolni a jogaikért, ezt érzem túlzásnak."


A fentiek ellen igenis látványosan harcolni kell.

2012. okt. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!