Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondoltátok volna, hogy még...

Gondoltátok volna, hogy még ma is mekkora hatalmas tabu melegnek lenni? Vagy ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Volt pár egészen konkrét eset a közelmúltban, és teljesen padlót fogtam. Na persze nem kell elhinni, de csak párat hirtelen:


1, Tűzoltó srácot eü-alkalmatlannak nyilvánították azonnal, amint kiderült a dolog, mondván, hogy "ez férfimunka", és úgymond kényszernyugdíjazták 30 évesen kb. Aztán fellebbezhetett ahova akart, megmagyarázták neki mindig, hogy na nehogymá egy homi akarjon tűzoltó lenni.


2, Egy sportegyesületből egy srácot kirúgtak, amint kiderült róla, pedig évek óta ott edzett, na de ez a kutyát nem érdekelte, természetesen tök más indokkal, de rögtön kirúgták a csapatból.


3, Hasonló az előzőhöz: egy élsportoló srácot a melegsége miatt lehetetlenítettek el tök apró kis baromságokkal, csak éppen ezek miatt hiába vannak jobb eredményei, teljesen elvágták neki az utat a "feljutáshoz", eleve a válogatottba is ezért nem került be, és helyette egy nála gyengébb idő-eredményes srácot tettek. Na ez se kutya.


4, Fiatal tanár srácról kiderült a dolog valahogy (gimiben), na aztán "pályára való alkalmatlanság" miatt még aznap kirúgták, naná hivatalosan a papírokba ezer más okot írtak, de azért 4szemközt meg közölte vele az igazgató, hogy egy meleg ne akarjon már tanár lenni, és jobb ha másik pályát keres magának, mert ezen nincs helye.


5, Volt egy pszichológus-hallgató egyetemista srác, abszolút jó tanuló volt, végig 5-ösökkel, de amint kiderült, na onnantól sorra buktatták kb mindenből, és aztán csak elérték, hogy ott hagyja az egyetemet. Persze hivatalosan ilyet nem mernek kimondani, de 4szemközt ő is megkapta többektől is, hogy na azért durva lenne, ha egy pszichológus meleg lenne, szóval nemááá és fogja be inkább és húzzon el, mert úgyis kicsinálják.


Na és akkor még így csuklóból 25 másik példáról tudok, egyik durvább mint a másik, csak én azon döbbenek le, hogy manapság ez tényleg ekkora tabu még? Mert aztán az meg a másik oldal, hogy "suttyomban" persze vannak fiús ügyei igen sokaknak, csak valahogy azt látom, hogy amíg ez marad suttyomban, addig semmi baj, barátnő, akár család és stb, de amint nyíltan vagy egyértelműen kiderül a dolog, akkor vége a világnak és annyi szegény csávónak.


Ti mit gondoltok erről? Nem durva? Megvallom, én meglepődtem, mert azt hittem, hogy ezen már rég túljutottunk, aztán meg a frászt, hát csak a környezetemben is tapasztalok érdekes dolgokat.



2012. okt. 21. 09:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/122 anonim ***** válasza:
69%

22:30


Még mindig nem válaszoltál, hogy mért ártalmasak a melegek. :)))

Az én közízlésemnek szüksége van a meleg barátaimra.

Attól még, hogy meleg valaki, még nem liberális. A legtöbb meleg pár konzervatívabban él, mint a legtöbb hetero. Olyanok, mintha a katonaságban lennének.

A népszaporulat meg megoldható, csak nem kell betiltani a mesterséges megtermékenyítést.

2012. okt. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/122 anonim ***** válasza:
100%

"mindig a saját önző érdekeiket nézik"


Micsoda önzőség! Atrocitások nélkül akarnak iskolába járni! Hűha! Tűzoltók akarnak lenni! Micsoda önzőség!!!

Élni akarják az életüket anélkül, hogy folyamatosan támadnák őket. Ez már mindennek a teteje!! Ilyen önzőséget!

2012. okt. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/122 anonim ***** válasza:
100%

Ha a heteróknak se lennének bizonyos jogaik, akkor ők is látványosan harcolnának. Pusztán annyit szeretnénk, mint ami a heterókat is megilleti.


23 meleg F.

2012. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/122 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg Intézményi-kommunikátornak tanulok. Utolsó évem, s azóta mióta előző középsulimban, volt egy leszbikus osztálytársnőm , nyíltan felvállalom.


Mielőtt elítélnének sokam, elmondom miért teszem, elegem van abból hogy sztereotípiák szerint ítélkeznek az emberek, hogy női ruhába járkálnak melegek meg stb. Magas vékony srác vagyok.


Bár ennek ellenére nagyon sokan támadtak, pl hogy démoni dolog , ez volt a legdurvább, de szerencsére elmondtam a véleményem, így azóta ritkábban vannak cseszegetések.


Nagyon sok heteroszexuálisban a 80-as évekbeli dolgok élnek hogy AIDS-esek vagyunk, erre elmagyaráztam hogy melegek védekeznek több esetben, heterók meg azért nem védekeznek mert b%zi betegség a hív + ledöbbentek.

2012. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/122 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy látom nem értitek ez a helyzet olyan mint amikor egy skizofrénnek kell magyarázni hogy beteg de nem baj éljétek a ti kis saját deviáns világotokat csak NE itt. Ebben az országban nektek nincs jogotok követelőzni.
2012. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/122 anonim ***** válasza:

14:18


Ezt nem te fogod megmondani. Minden ember megilletnek az alapvető emberi jogok.

2012. okt. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/122 anonim ***** válasza:
100%

14:18


Gyógyíttasd a homofóbiádat. Menj orvoshoz, mert beteg vagy. A szüleid szexuálisan zaklattak kiskorodban, amiért ilyen szomorú szociopata vagy?

2012. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/122 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom figyelmedbe 37%-os az Emberi és polgári jogok nyilatkozatának legeslegelső pontját:


"Minden ember szabadnak és jogokban egyenlőnek születik és marad."

2012. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/122 A kérdező kommentje:

15:16 – Benimay

Te srác, ha te heteró vagy, akkor esküszöm, én vagyok a meleg, na de sebaj :D

Légiutaskísérőt én is ismerek meleget, de mondjuk az is egy elég „jellegzetes” pálya … Jogászéknál se túl nagy gond ez. Ezzel akkor vannak problémák, ha nagyobb közösségben vannak összezárva, és azt a közösség meg olyan, amilyen.


15:20

Nem csak azért! Hanem mert én egy csajszit csajszinak szeretek, és azért, mert lányos na. Egy buszsofőr meg a honvéd zászlós meg mégse annyira lányos sztem. Ennyiből persze még kamion-sofőrről is tudok aki nő, de hát nem egy nőies jelenség, az is biztos. Szóval sztem azért igenis vannak bizonyos pályák, amelyekre nő nem annyira való, legalábbis nem túl nőies. Hát istenem, mégis férfi vagyok, nekem egy lány legyen lány :D


Természetesen felőlem aztán, ettől függetlenül azt dolgozik, amit akar. Sőt, én némileg akkor félreértettük egymást, ugyanis csak ebben az országban furcsa egy női tűzoltó, egyéb helyeken teljesen szokványos. Ehhez nem kell szabadosan gondolkodni.


16:08

Te jó ég, te hol élsz?  Rombolja a csapatszellemet? Nézd, valóban ez megesik gyakran, és igen durva példákról hallottam már, ami miatt a meleg srácnak abba kellett hagynia az élsportot. Viszont ha már csapatszellem, abba bele gondoltál, hogy vajon mennyire erősíthetné, ha még melegen is természetesként állnak hozzá, és ugyan olyan haverként kezelik? Mert sztem ebben nagyobb erő van, mint hops kidobni és vége…. Mi az, hogy „erre áll a bré” ? Feltételezem, ott nem áll a meleg srácnak se erre a bré, de ez is csak neked jut eszedbe, mert egy 100% hetero fiút ugyan nem érdekli, hogy kinek mire áll. Most őszintén, nem tök mindegy? Tudok erre annyira de annyira jó példákat írni, csak akkor ez megint 20 oldal lesz, de szóval egy valóban (tudat alatt is) hetero fiút ugyan nem zavar egy meleg fiú társasága (úgy, meztelenül se). Ez a félelem jellemzően azokra a fiúkra jellemző, akiknél tudta alatt van valami.

Ha meg tanárokról és pszichológusokról ez a véleményed, akkor azért jól kapaszkodj meg, mert rengeteg van köztük. Tanároknál ez sokszor hatalmas gond, de pszichológusoknál (ha már sikerült átverekednie magát az egyetemi buktatókon), akkor ugyan nem igen lesz belőle gondja. Bár a saját szememmel olvastam már olyan elmebeteg tanulmányt, ahol „terápiaként” le volt írva szó szerint, hogy „kivéve, ha a pszichológus meleg”, naná, a melegek meggyógyításáról szót, mert némely országban vannak erre főleg egyházi törekvések, sőt, nyári táborok is, de én magam baromi nevetségesnek találtam őket, mert egyszerűen tudománytalan hülyeség.


16:44

Megértelek, de röviden erre annyit, hogy neked is azt a bizonyos pár %-os közeget kéne becélozni, és tudatosan kerülni a butákat, és sztem ezzel kb meg is oldva a dolgok nagy része. Persze nem mindig válogathatsz mert munka és egyebek, na de amennyire lehetséges, azért mégis …

Igen, én is látok összefüggést az iskolázottság és megértés között, de azért azt is megjegyzem, hogy teljesen iskola nélküli és teljesen hetero srácról is tudok, aki aztán olyan empatikus és olyan nyílt, hogy őt aztán holmi meleg-témával aztán nem tudnád zavarba se hozni, nemhogy még ő piszkálódna. Mellesleg tudok én festő és vízvezetékszerelő fiatal srácról is aki meleg, van ilyen is nyilván, de azért értelmiségi körökben könnyebb persze (és itt a magasan értelmiségiekre gondolok, mert az a tipikus butatyúk, amikor nagy nehezen elvégez valami óvodás szintű főiskolát, aztán utána az egójával együtt még csak az ostobasága lesz nagyobb, na persze nem rájuk gondolok értelmiségi alatt :D )


„ez is nyilvánvaló” – hát igen, ezek teljesen logikus indokok :DDDDD


19:33

Akkor kösd fel a gatyát, mert ha kitudódik, akkor azért lesznek gondok, de persze ez is helyfüggő. Csak elég egy homofób igazgató, aztán máris annyi neked, méghozzá örökre, mert utána elintézi ám az informális csatornákon, hogy garantáltan másik suli se vegyen fel.


20:17

Bizony, elgondolkodtató. Hát ez itt valahol a balkán segge alatt még úgy 10 szinttel, na kb ott élünk mi, de hát mit tudsz tenni? A művészvilág meg érdekes, mert nekik valahogy ez olyan elnézett dolog, bár attól a falnak megyek, amikor jönnek a „mert ez a divat” dumával.


20:59

Remény? Meg undorító liberális? ki kell, hogy ábrándítsalak, mert konzervatív körökből épp úgy vannak melegek, sőt … csak ott nagyobb az elfojtás (lásd az osztrák példa vagy akár a spanyoloknál pont jobbosok engedélyeztek egy csomó dolgot a melegeknek).


Egyébként milyen lenne elképzelésed szerint az egészséges nemzet? Felcsigáztál!


21:35

Na igen, ha a vallás előkerül, abból nagy bajok vannak, mert indulnak a vérre menő viták, de egyébként meg ott se értem, mi köze van a két témának egymáshoz.


21:41

Ezzel azt mondod, hogy a magyar, mint egészséges, ezeréves, keresztény állam, nem alkalmas a melegek befogadására? De miért pont a magyar? Az előbb éppen említettem a nagyon keresztény spanyolokat, akkor ők vajon miért sokkal liberálisabbak ebben a kérdésben is? És hogy ártottak az országnak? Más országnak meg nem? Huh, ezt most nagyon nem értem.


22:12

Erre nem is fogunk sztem, hiszen nincs.


22:25

Ezt milyen szakértőként mondod? Vagy így ránézésre? Hát tudod, én szoktam adni szakvéleményeket hivatalos helyekre, de még én se mernék ilyen kijelentéseket tenni, hogy első ránézésre is ki milyen … Szóval nagy koponya lehetsz akkor.


22:30

Rendben,. Csak akkor ehhez kéne definiálni a jó ízlést. Esetleg tudod? Mert be kell ismernem, hogy nekem, nem megy ez ilyen egyszerűen.


01:36

Ezt hogy érted? Milyen jellegű katonaságban élnek?


01:39

Hát igen, ugye lehet ezer szemszögből nézni a dolgokat. De teljesen igazad van.

2012. okt. 22. 18:00
 50/122 A kérdező kommentje:

17:58

Jéézuss. Te hallod, azért téged még én se nagyon vállalnálak. Nagyon beteg vagy ...

2012. okt. 22. 18:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!