Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondoltátok volna, hogy még...

Gondoltátok volna, hogy még ma is mekkora hatalmas tabu melegnek lenni? Vagy ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Volt pár egészen konkrét eset a közelmúltban, és teljesen padlót fogtam. Na persze nem kell elhinni, de csak párat hirtelen:


1, Tűzoltó srácot eü-alkalmatlannak nyilvánították azonnal, amint kiderült a dolog, mondván, hogy "ez férfimunka", és úgymond kényszernyugdíjazták 30 évesen kb. Aztán fellebbezhetett ahova akart, megmagyarázták neki mindig, hogy na nehogymá egy homi akarjon tűzoltó lenni.


2, Egy sportegyesületből egy srácot kirúgtak, amint kiderült róla, pedig évek óta ott edzett, na de ez a kutyát nem érdekelte, természetesen tök más indokkal, de rögtön kirúgták a csapatból.


3, Hasonló az előzőhöz: egy élsportoló srácot a melegsége miatt lehetetlenítettek el tök apró kis baromságokkal, csak éppen ezek miatt hiába vannak jobb eredményei, teljesen elvágták neki az utat a "feljutáshoz", eleve a válogatottba is ezért nem került be, és helyette egy nála gyengébb idő-eredményes srácot tettek. Na ez se kutya.


4, Fiatal tanár srácról kiderült a dolog valahogy (gimiben), na aztán "pályára való alkalmatlanság" miatt még aznap kirúgták, naná hivatalosan a papírokba ezer más okot írtak, de azért 4szemközt meg közölte vele az igazgató, hogy egy meleg ne akarjon már tanár lenni, és jobb ha másik pályát keres magának, mert ezen nincs helye.


5, Volt egy pszichológus-hallgató egyetemista srác, abszolút jó tanuló volt, végig 5-ösökkel, de amint kiderült, na onnantól sorra buktatták kb mindenből, és aztán csak elérték, hogy ott hagyja az egyetemet. Persze hivatalosan ilyet nem mernek kimondani, de 4szemközt ő is megkapta többektől is, hogy na azért durva lenne, ha egy pszichológus meleg lenne, szóval nemááá és fogja be inkább és húzzon el, mert úgyis kicsinálják.


Na és akkor még így csuklóból 25 másik példáról tudok, egyik durvább mint a másik, csak én azon döbbenek le, hogy manapság ez tényleg ekkora tabu még? Mert aztán az meg a másik oldal, hogy "suttyomban" persze vannak fiús ügyei igen sokaknak, csak valahogy azt látom, hogy amíg ez marad suttyomban, addig semmi baj, barátnő, akár család és stb, de amint nyíltan vagy egyértelműen kiderül a dolog, akkor vége a világnak és annyi szegény csávónak.


Ti mit gondoltok erről? Nem durva? Megvallom, én meglepődtem, mert azt hittem, hogy ezen már rég túljutottunk, aztán meg a frászt, hát csak a környezetemben is tapasztalok érdekes dolgokat.



2012. okt. 21. 09:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/122 anonim ***** válasza:
79%

Undorító ez a felfogás !


Vannak melegek, akiket elítélek, de őket én inkább a b-uzi szóval jellemezném. Például a felvonulókat, a " az Emmááá vágyóóók" típusúakat, a női ruhába öltözötteket. De annyi és annyi normális meleg van, akiket elítélnek ezek miatt. És ez a felháborító. Mindenhol megy az egyéniség szajkózása, a "fogadjatok el így", mindenki hangoztatja, hogy mekkora egyedülálló, de ha valaki nem olvad bele a tömegbe, akkor elevenen felfalják.


Nem is értem, hogy miért lenne alkalmatlan egy meleg férfi bármilyen munka ellátására ?! Nincs 3 feje, nem bolond, nem ön- és közveszélyes. Nagyon sajnálom szerencsétlen párákat. Nekem sosem volt bajom a melegekkel, de ha ezt így nyíltan kimondanám, tuti engem is homoszexuálisnak néznének.


Nem marad más csak a titkolózás ,??

2012. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/122 anonim ***** válasza:

DÖNTSD MÁR EL..

Nincs is 10:17-es válasz..

2012. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/122 A kérdező kommentje:

Na hops, itt indulnak a félreértések kapásból szerintem.


"Nincsenek még megérve az emberek erre.. "

-- Igen, erről beszéltem. Na de vajon ez miért van így pont nálunk?


"Mert, mint írtam, magánügy. Bármilyen nemi hovatartozás."

--- Háát ezzel meg nem értek egyet, mert ennyi erővel a heteroszexualitásra is mondhatnánk, hogy magánügy és tartsa otthon. A másik nagy gond ezzel a szemlélettel meg az, hogy "a melegség" azért nem csak szexből áll! Nem? Szóval ez nem nemi hovatartozás kérdése, hanem ezer más hétköznapi apróság, mint látod, most már az öröklés is és az élettársi kapcsolat legálissá tétele is, na meg nem csak nemiségre korlátozódik két ember viszonya (most függetlenül attól, hogy ez fi-lány vagy fiú-fiú kapcsolat). Mintha lennének ott érzelmek is, nem? Sőt, akkor megdöbbentek, de nekem volt olyan ismerősöm, aki nyakig szerelmes volt egy srácba, viszont semmiféle testiséget nem tudott volna elképzelni vele. Na hops, akkor erre meg mit is mondunk? Bár ugye egyes pszichológiai irányzatok nem véletlenül kezelik ezt sokkal árnyaltabban, és a homoszexuális szót direkt kerülik, hiszen látszatra csak szexre utal, és használnak olyan kifejezéseket is, mint "homoafectiv" és stb, szóval lényeg a lényeg, hogy ne redukáljuk le az egészet szexre, mert ez így nem igaz! Nem?

ha van itt meleg srác, akkor ő meg tudná mondani, hogy is működik ez, de gondolom, érez is valamit a fiú iránt és nem csak a szex kell neki.

2012. okt. 21. 10:44
 14/122 A kérdező kommentje:

10:42-nek: -DDDDDDDDDDD

Hát ez van, amikor siet az ember, de tényleg ... Szóval akkor helyesen: a 10:18-ason akadtam ki teljesen, azon a börtönös beíráson ...

2012. okt. 21. 10:45
 15/122 A kérdező kommentje:

10:42

"Nem marad más csak a titkolózás ,??"


Igen! Ugyanis nem is kevés nagyon él-él-élsportoló srácról tudok, aki teljesen heteró életvitelt folytat, barátnő, még mellette is napi csajozások pluszba, na de azt csak baromi kevesen tudják, hogy amikor "eltűnik", akkor valójában egy kiscsávóhoz megy, és vele érzi a legjobban magát.

Jujjjjjde durva ... Csak az a gáz ezzel, hogy már beszéltünk erről sportpszichológussal is (válogatott csapaté volt), és ő meg se lepődött a témán, csak ő is ezt mondta, hogy nanáá ő se hülye, tisztában van vele, de pssszttttttt. Aztán hát történt az ominózus eset velem is, hogy egy igen él-él-él-élsportoló srác, egy bulin, félig benyomva eléggé elmondott olyan dolgokat, amelyek miatt másnap a szemembe se mert nézni, amíg nem mondtam neki, hogy hagyja már a hülyeséget, el van felejtve, vegyük úgy, hogy "nem hallottam" ...

Mit is mondjak megint? Az túl kevés, hogy érdekes a világ :)

2012. okt. 21. 10:53
 16/122 anonim ***** válasza:
57%

Az érveid (példáid) egy kicsit olyannak tűnnek, mint amikor azt mondják egy bizonyos népcsoport tagjai, hogy "jaaaaajhácsakazértmertmi ....-k vagyunk!".


Magyarul, érdekesnek hangzanak, van HÍRÉRTÉKÜK, van ÚJDONSÁG-EREJÜK, lehet rajtuk RÁGÓDNI. A forrás nem tudom, mennyire hiteles, mert én is tudnék ezekhez hasonló dolgokat mondani, rassz alapján való megkülönböztetésről, nem alapján való megkülönböztetésről, vallás alapján való megkülönböztetésről, vagy akár ideológia alapján történő megkülönböztetésről. De valójában én nem ezt látom. Ahogy én látom a dolgokat (és talán csak a példától eltérő közegben élek), a kutyát sem bosszantja az ilyesmi.


Vagy hogy mást mondjak, ismertem olyat, akinek berögződése volt, hogy az emberek kiszúrnak vele, mert ő vegetáriánus. De hadd ne részletezzem, az embereknek nem ezzel volt a bajuk. Vagy egy másik, hogy vele meg azért szúrnak ki, mert tudják róla, hogy mentális problémája van (csak annyi, hogy depressziós), és nem is szúrt ki vele senki, csak ő fogott rá minden kudarcot erre.


Amúgy meg, mit gondolok erről, HA igaz? Hát mondjuk azt, hogy nem szép dolog, de most mégis milyen választ vártál? Vagy ez csak egy olyan "búsuljunk együtt" és "szidjunk mindenkit" kérdés, mint amit az állatvédők szoktak produkálni?

2012. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/122 anonim ***** válasza:
100%

Én se gondoltam volna, de aztán rájöttem, hogy bizony így van... Rólam egyetemi kollégiumban derült ki, eleinte tök rendesek és megértőek voltak a szobatársak, aztán szép lassan megváltozott minden, semmi nem volt jó, amit csináltam vagy mondtam, és kb. két hónapon belül pokollá tették az életemet, költöznöm kellett (másik kollégiumba, ami kb. fél óra buszozásra volt az egyetemtől).

Aztán egy szép napon beállított hozzám az egyik volt szobatársam, hogy "csak köszönni akart" - nem tudom, honnan tudta meg a szobaszámom, vagy hogy került oda egyáltalán. Utána ott is sugdolózni kezdtek az emberek, pedig a világon semmi okot nem adtam rá. Az addig egész jó tanulmányi eredményeim szép lassan a béka segge alatt kötöttek ki (mondjuk ez valszeg az én saram, kikezdett egyszerűen a sok idegeskedés, és hát nem büfészakra jártam). A HÖK-ös hallgatói tanácsadó, akihez fordultam az egésszel, kerek perec kijelentette, hogy át kéne iratkoznom másik suliba. Amivel csak az a gond, hogy ott se lennének elfogadóbbak az emberek, és én nem akarok azon idegeskedni, hogy mikor derül ki.

Úgyhogy úgy döntöttem, otthagyom a rákba az egészet, szerencsét próbálok képzetlen munkásként (szerencsére nagyrészt távmunkában dolgozom, amikor meg be kell menni, egyszerűen nem beszélek a magánéletemről), aztán amint összejön egy kis megtakarítás, elhúzom innen, van elég ország ezen a kontinensen, ahol a köztársasági elnök nem kap vatikáni kitüntetést a jogaim megnyirbálásáért, és nem kell skandináv szintű adókat fizetnem balkáni szintű állami szolgáltatásokért.

2012. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/122 A kérdező kommentje:

11:05

Hát nézd, lehetne akár igazad is, ha nem teljesen konkrét példák lennének, amiket leírtam.

Azért pl hogy az igazgató behívja a tanárt, és szó szerint a képébe röhögve közli vele, hogy úgyse tudja bebizonyítani az okokat, de szóval húzzon az anyjába, és aztán a papírokra meg majd írnak amit írnak, az egy más kérdés, na és mindezt, mert meleg és így semmi keresnivalója a suliban, na azért így elég meredek állítás a tied ...


Úgyhogy bocs, de nem osztom, abszolút rosszul értelmezted akkor vagy az írásomat vagy magát a helyzetet se érzékeled az országban, nem tudom melyik áll fenn.

2012. okt. 21. 11:33
 19/122 A kérdező kommentje:

11:13

Meg tudlak érteni, de mondjuk ilyen hülyék miatt nem hagytam volna ott a helyedben az egyetemet. Persze én nem tudom, milyen amikor abszolút ellehetetlenítik az embert, csak némileg van elképzelésem.

A külföldben meg igazad van, mert én már rengeteg országban jártam, de még olyan sötétséggel, mint ami ebben az országban van, na olyannal sehol nem találkoztam :D


Nehéz ügy, de azért annyi előrejutás van, hogy a mostani tizenévesek közt már mintha nagyobb nyitottságot látnék. Van nekem egy haláli unokaöcsém, 16 éves, na kérlek, az olyan természetességgel kezeli a témát, hogy nála meg már ezért döbbenek le, csak hát ez a ledöbbenés itt pozitív értelmű. Az anyja kérdezte tőle egyszer, hogy na de Arnoldkám, hát úr isten, azért nem rossz, hogy egy meleg fiúval tusolsz együtt és tuti sasolja a farkadat? Tudod, mit mondott? Én szakadtam a röhögéstől, mert ott voltam náluk. Ez volt a válasza: "jaj hagyjámá anyám a faa..ságaiddal, hát hadd sasolja, ha akarja elé állok fél óráa is, max neki rossz, nekem tök mindegy" :D


Hmm, ha bele gondolok, milyen igaza van, csak látod az ember már szinte azon csodálkozik, ha valaki normális, mert annyira hozzászokott itt a hülyékhez :D


Na ez csak neked kis bátorítás arra, hogy azért én mintha látnék némi változást a mai fitalok körében, de az is igaz, hogy ez baromi kis %-ot érint, aki valóban az igazi értelmesebb, openminded típus. Az a bizonyos 4-5%, amiről szociológusok is beszélnek, nem több. De hát idővel, csak lesz ez több is, fene tudja.


Annnak meg külön örülök, hogy az előtted írótól azért burkoltanm csak megkaptam, hogy képzelgek + még én is meleg vagyok. na ezt váértam is kb :) Még szerencse, hogy tökre nem érdekel, csak hát mivel vannak ekem is meleg ismerőseim, így átérzem ezeket a dolgokat, hogy valóban elég ..ar ügy, ha aztán meg a homofóbiát megpróbálják a végén még azzal is magyarázni, hogy igazából csak ő a paranoiás, na meg igazából csak azért rúgták ki, mert .... (akármi is lehet az indok, mindegy, azt mindig találni). De mintha pont erről a magyar mentalitásról beszélnék egyébként :)

2012. okt. 21. 11:46
 20/122 anonim ***** válasza:
100%

Az unokaöcséd jó arc :) Én is ismerek abszolút megértő heterókat, sőt, szerintem a többség ilyen, csak hát a közbeszédben nem ők az uralkodók, hanem a homofób kisebbség. És akit nem érdekel a téma, attól nem is várható el, hogy átérezze, hogyan érint minket az egész. Vannak heteró haverjaim, akik, miután megtudták, mi velem a helyzet, bocsánatot kértek, ha néha "olyasmit" mondtak, csak hát ugye a társadalmi elvárások, meg minden...

Egyébként utólag visszagondolva valóban nem kellett volna otthagynom az egyetemet, csak akkoriban elég kilátástalannak tűnt az egész. Ha ottmaradok és további súlyos éveket húzok le, majd lediplomázom, akkor könnyebb lesz? Biztos a leendő munkahelyemen is ilyen lesz a légkör - így gondolkodtam. Nem tudtam, hogy a javarészt külföldi tulajdonú IT-cégek mennyire másként állnak hozzá a kérdéshez. Merthogy vannak ám toleráns munkahelyek az országban, csak hát ezt nem hirdetik magukról az állásbörzén... amelyikről hallottam, azokhoz sajnos nem tudtam bekerülni. Ettől függetlenül nagyon örülök az "It Gets Better" kampánynak, mert igaza van, szép lassan javul a helyzet... ettől függetlenül én már semmi lojalitást nem érzek Magyarország iránt. Az Orbán-kormány alatt lényeges változás úgysem lesz, de a jogi környezet változása még eléggé kilátásban van, a KDNP mindenáron meg akarja fúrni a bejegyzett élettársi kapcsolatot, úgyhogy egyáltalán nem látom értelmét itt tervezni az életemet.

2012. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!