Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondoltátok volna, hogy még...

Gondoltátok volna, hogy még ma is mekkora hatalmas tabu melegnek lenni? Vagy ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Volt pár egészen konkrét eset a közelmúltban, és teljesen padlót fogtam. Na persze nem kell elhinni, de csak párat hirtelen:


1, Tűzoltó srácot eü-alkalmatlannak nyilvánították azonnal, amint kiderült a dolog, mondván, hogy "ez férfimunka", és úgymond kényszernyugdíjazták 30 évesen kb. Aztán fellebbezhetett ahova akart, megmagyarázták neki mindig, hogy na nehogymá egy homi akarjon tűzoltó lenni.


2, Egy sportegyesületből egy srácot kirúgtak, amint kiderült róla, pedig évek óta ott edzett, na de ez a kutyát nem érdekelte, természetesen tök más indokkal, de rögtön kirúgták a csapatból.


3, Hasonló az előzőhöz: egy élsportoló srácot a melegsége miatt lehetetlenítettek el tök apró kis baromságokkal, csak éppen ezek miatt hiába vannak jobb eredményei, teljesen elvágták neki az utat a "feljutáshoz", eleve a válogatottba is ezért nem került be, és helyette egy nála gyengébb idő-eredményes srácot tettek. Na ez se kutya.


4, Fiatal tanár srácról kiderült a dolog valahogy (gimiben), na aztán "pályára való alkalmatlanság" miatt még aznap kirúgták, naná hivatalosan a papírokba ezer más okot írtak, de azért 4szemközt meg közölte vele az igazgató, hogy egy meleg ne akarjon már tanár lenni, és jobb ha másik pályát keres magának, mert ezen nincs helye.


5, Volt egy pszichológus-hallgató egyetemista srác, abszolút jó tanuló volt, végig 5-ösökkel, de amint kiderült, na onnantól sorra buktatták kb mindenből, és aztán csak elérték, hogy ott hagyja az egyetemet. Persze hivatalosan ilyet nem mernek kimondani, de 4szemközt ő is megkapta többektől is, hogy na azért durva lenne, ha egy pszichológus meleg lenne, szóval nemááá és fogja be inkább és húzzon el, mert úgyis kicsinálják.


Na és akkor még így csuklóból 25 másik példáról tudok, egyik durvább mint a másik, csak én azon döbbenek le, hogy manapság ez tényleg ekkora tabu még? Mert aztán az meg a másik oldal, hogy "suttyomban" persze vannak fiús ügyei igen sokaknak, csak valahogy azt látom, hogy amíg ez marad suttyomban, addig semmi baj, barátnő, akár család és stb, de amint nyíltan vagy egyértelműen kiderül a dolog, akkor vége a világnak és annyi szegény csávónak.


Ti mit gondoltok erről? Nem durva? Megvallom, én meglepődtem, mert azt hittem, hogy ezen már rég túljutottunk, aztán meg a frászt, hát csak a környezetemben is tapasztalok érdekes dolgokat.



2012. okt. 21. 09:12
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/122 anonim ***** válasza:
100%

Én se vennék be ilyen gyógyszert! Nem mondom, hogy a melegség miatt sose voltak rossz pillanataim, de sose keseregtem azon, hogy mért nem lettem heteró. Amikor barátommal vagyok az annyira jó érzés, annyira magasba repít, hogy semmiért le nem cserélném. Nyilván heteróként is ugyanezt élném át, ha barátnőm lenne. Ha más módon is, de ha megtaláltad a boldogságot akkor minek változtatnál rajta.


23 meleg F.

2012. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/122 A kérdező kommentje:

Mesélek még valami egészen hajmeresztőt .... csak hogy ilyenkor úgy elgondolkodik az ember, hogy tulképpen hol is élünk ugye.


Történt, hogy elmentem egy sportpszichológiai és sportorvosi kongresszusra, és ott elő jött ez a téma, na és szerintetek egy okos sportorvos mivel állt elő? Az volt az ötlete, hogy a tolerancia jegyében hagyni kell sportolni a melegeket is, de azért mégse lehet elvárni az "egészségesektől", hogy egy öltözőben és tusolóban készülődjenek, és (EZ MOST HALÁL KOMOLY!) az volt a javaslata, hogy ő azt ajánlja a sportegyesületeknek, hogy alakítsanak ki külön "meleg"-öltözőket, és így akkor minden probléma meg lesz oldva, és akkor sportolhatnak együtt heterók és melegek.


Először azt hittem, hogy valami kandikamera-show vagy hasonló, de kiderült, hogy nem, és abszolút komolyan gondolta.


Hát ehhez mit szóltok? Azért kemény, igaz?

És ilyekor felvetődik bennem a kérdés, hogy az ilyen "szakember" az vajon hol szerezte a diplomáit? Egyszerűen hihetetlen ez az egész számomra, de ismét egy olyan dolog, ami csakis nálunk tudna megtörténni, mert bármelyik országban egy ilyenért komplett elmebetegnek néznék az illetőt és kizárnák mindenhonnan, na nálunk meg vígan előadásokat tart a toleranciáról, és annak ilyesfajta gyakorlati kivitelezési lehetőségeiről. Az ész megáll emberek :)

2012. okt. 26. 12:56
 103/122 anonim ***** válasza:

Tesi órák és kondizások után én is öltöztem férfiakkal és semmi baj nem volt belőle. Nem ugrottam rájuk, nem nézegettem őket. Egyébként az öltözőkben a heterók elég merész dolgokat tudnak művelni. :D


23 meleg F.

2012. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/122 anonim ***** válasza:
0%
Feladom látom nincs értelme itt beszélnem becsületről, büszkeségről, undorról és természet törvényeiről. Ennél az öltözős esetnél meg én be nem engednék egy meleget a férfi öltözőbe menjen a nők közé ha már annyira kívánja a f*szt. Undorító beteg állat meg az is aki oda engedné. Kérdező gondolom te nő vagy innentől kezdve a semmi jogod sincs beleszólni ebbe a kérdésbe. A melegek csak örüljenek hogy nem a középkorba születtek és nem herélik ki őket ennek meg is volt az eredménye. Az élet és a jó ízlés idővel a megfelelő helyre fogja rakni a melegeket(átnevelő táborba vagy kórházba).
2012. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/122 anonim ***** válasza:

Mi is feladjuk... veled sincs értelme vitatkozni!


23 meleg F.

2012. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/122 anonim ***** válasza:

Igen ez az öltözős téma egy jó kérdés. Mielőtt az USÁ-ban eltörölték volna a "Te nem mondod, én nem kérdezem" törvényt, a hadsereg kérdőíveket küldött szét, hogy zavarna-e bárkit is, ha egy meleg katonatársuk együtt zuhanyzik velük. Többséget nem zavarta.

Egy naturizmussal foglalkozó fórumon olvastam, hogy a mai fiatal korosztály végtelenül prűd és szégyenlős, az öltözőkben köntöst meg törölközőket tekernek magukra és úgy veszik át a fürdőruhát. És ez tényleg így van. Először azt hittem komoly önértékelési gondjaik lehetnek, de aztán rájöttem, hogy valszeg tényleg a melegek "láthatósága" (tudatosul, hogy sportolhatnak vagy lehetnek ott is) miatt van ez, újabban b@zis ha két férfi látja egymást meztelenül.

Persze egy normális meleg nem fog rárontani senkire, nem értem ezen egyes heterók mit problémáznak.

2012. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/122 A kérdező kommentje:

Persze hogy idiótaság, és persze, hogy senki nem fog rá rontani a másikra csak mert meleg, de ez egy örök félelme a látenseknek egyébként.


Miért beszélünk itt becsületről? Hogy jön ez ide? Mi köze hozzá?


A "mostani fiatalok" szégyenlősségéről és naturizmusról meg annyit, hogy valóban itthon azt hallom, hogy egyfolytában csak panaszkodnak, hogy egyre idősödnek és nincs utánpótlás a naturista társadalomban. Na most ennek vajmi kevés köze van a melegséghez szerintem, de azonnal tegyük is hozzá, hogy ez csakis nálunk van így.

Aztán menj le a spanyol tengerpartra, és meglátod, hogy középiskolás fiatalok szinte osztályostól, haveri köröstől együtt járnak a nudi partra, sőt, különböző nudi sportvetélkedőket rendeznek, láttam én már meztelen focit, de még nudista éjjeli bulit is. Szóval azt kell mondanom, hogy ez a jelenség ismét nagyon Kelet-Európa-specifikus.

A magyar fiatalok hihetetlen mód prdűdek, de aztán csak jöjjön ide egy ny-e-i csapat, és a magyarok ledöbbennek, amikor azok meg egy szál semmiben mennek végig a folyosón is a tusolóba (és ez nem vicc! csak ők meg ezt szokták meg, ennyi az egész, náluk nem téma a szégyenlősség).


Még annyit ehhez az öltözős "eltakarja magát, miközben átöltözik" -féle dologhoz, hogy azért ez megint vegyes. Ha a két végletet nézzük, akkor valóban, az egyik, amelyik még a fürdőnadrágját is képes törölköző alatt átvenni. De aztán ott a másik élő példa is, amelyik meg a legnagyobb természetességgel vetkőzik le, aztán simán eldumál úgy natúrban 1 órát is a haverokkal, amíg vár szabad tusolóra,. Szóval ez is mintha nyitottság kérdése lenne nagyrészt. Nem? "A melegektől való öltözői félelem" pedig nyilván alaptalan, de még ha nem is lenne az, akkor is azt mondom, hogy egy 100% heteroszex. fiút / férfit ugyan nem fog még az se zavarba hozni, ha egy köztudottan meleg társa "sasolja" (erre már mondtam haláli aranyos példát amúgy, amit a srácok meséltek nekem, vagy akár az emlegetett unokatesó hozzáállása ...).

2012. okt. 26. 20:51
 108/122 A kérdező kommentje:

"újabban b@zis ha két férfi látja egymást meztelenül. "


De hát ne viccelj, magyarországon kívül mindenhol egyetléen szaunába se engednek be senkit fürdőnadrágban! Érdekes, hogy ez máshol nem gond, csak itt, bár meg kell jegyezni, itt is egyre szaporodnak az ilyen helyek, és azt is, hogy ezek jórészt az előkelőbb szállodák szaunái, ahol nyugati vendégek vannak, és elég hülyén néznének ruhás szaunás láttán. Ezért kezdték sorra bevezetni, na de nemrég voltunk csapattal USA-ban, hát kifejezetten hülyének néztek minket, amiért furának tartottuk, hogy fiúk-lányok vegyesen szaunáztak meztelenül.


Érdekes dolgok ezek, de én azért úgy gondolom, hogy egy pszichésen ép emberben nincsenek ennyire beteges mértékű szégyenlősségi érzések. Ezt már tulajdonképpen nyugodtan paranoiának is nevezhetnénk a legtöbb helyen, ugyanis teljesen értelmetlen. (na de ez egy újabb topic majd .... de amúgy volt már arról igen sok előadás, sőt könyv is, hogy a magyarok valamiért kiemelkedően zárkózottak, és innen ered a kiemelkedő prűdségük, szégyenlősség-érzetük is, azaz -->>> ennek most éppen nem sok köze van a melegséghez megint szerintem)

2012. okt. 26. 20:59
 109/122 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nem vagyok naturista de azt gondoltam, hogy nálunk sok fiatal nem lehet. Egyszer elkaptam egy beszélgetést, egy 18 év körüli sráctól aki közölte ő nem szaunázna úgy, mint a finnek, mert milyen már hogy egy mő is láthatja, sőt közölte, hogy b@zis. Amúgy azt én is tudom, hogy fürdőgatyeszban szaunázni nagyon egészségtelen, uszoda után a klórt nem lemosni magadról nagyon egészségtelen, de elég sokan szégyenlősségből egészségtelenek.

Nyugaton is terjded ez az öltözői prüdéria, erről láttam egy holland műsort, (a naturista fórumon volt belinkelve, igaz keveset értettem belőle), ott is edzés után az izzadt alsógatyába zuhanyoznak. Megkérdeztek egy szexológust, aki azt mondta ez azért van mert az már "homoshower", igaz az idősebbek lemernek vetkőzni. A másik ok: pedig az iszlám bevándorlók, az iszlám szigorúan tiltja az azonos nemű előtt a meztelenkedést (férfiaknak minden helyzetben az awrát a köldök térd közötti részt takarni kell) na ott ez miatt is tejed ez a szégyenlősség, de ha akarod előkeresem azt videót, lehet te jobban beszélsz nyelveket és angol vagy német után megérted.

2012. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/122 A kérdező kommentje:

Én hiszek neked, csak fura, mert aztán pont holland meg dán srácoknál látok én olyan példákat, hogy mondjuk a srác tök nyugodtan leül egy szál farokban közénk reggelizni, és még csak fel se tűnik neki, na és sorolhatnám.


Ez az öltözői dili meg azért túl megy már minden határon tényleg. Az egy dolog, hogy én magam is hallom, hogy sok idős meleg manus direkt azért járkál uszodákba, hogy ott tulképpen egész estig eszi a fene a tusolóban és lesi a lesni valót, na ez igen undorító. De azért a másik extremitásra is mondtam példát, amikor mostani 19 éves srác olyan szinten nyílt, hogy képes levetkőzni egy szál semmire, aztán meg ott ökörködni az öltözőben, de úgy, hogy még az se hatja meg túlságosan, ha lányok is átmennek. Csak talán a tendencia nem mindegy, mert azt meg én is hallom, hogy tornaórák után képesek úgy tök izzadtan visszamenni órákra, csak mert szégyenlősek egy tusoláshoz. Na azért ez is igen durva véleményem szerint, igaz, hogy a mi időnkben (pedig azért annyira idős se vagyok) úgy kiakadt a tesitanár azon, ha valaki netán nem akart tusolni, mint a huzat, aztán kész cirkuszok voltak az elején, hogy csak nem így leizzadva óhajtja végig ülni a napot? Aztán kellett pár hét, és mindenki megtanult tusolni, szóval ez is érdekes.

Kollégiumokból viszont még ma is hallok olyat, hogy valaki direkt fürdőnadrágot visz tusolni, mert ő ugyan nem fog levetkőzni. Ehhez csak gratulálni tudok, na az aztán a tisztálkodás ...


Az arabokat meg sztem ne is vegyük alapnak, egyszerűen képtelen helyzetet teremtene. Valahogy számomra szimpatikusabb a ny-i országok nyitottsága. Biztos ott is vannak fiatalok ugye, és biztos ott is szégyenlősek, csak az arányok és a mértékek nem mindegy. Még én magam is tanúja voltam egyszer egy olyannak, hogy holland család naturcampingben volt, aztán volt egy olyan 16 körüli fiuk, na és ugye "a szégyenlősködő korszakában" volt, de aztán amikor mentek campingen belül egy lányos családhoz, és a fiú fel akart venni valamit, hát bizony úgy lehordta az anyja, hogy csak úgy zörgött, hogy ne viselkedjen már egy kényes lányként, legyen már férfi és stb. Aztán meg nem is lett semmi csoda, mert szépen elment a srác is végül, úgy egy szál semmiben este vacsorára, és tényleg nem dőlt össze a világ. Ennyi. Szóval valahogy más a mentalitás.


Persze ahogy elgondolom, nálunk csak önmagában már abból is mekkora botrány lenne, ha egy középiskolai osztályfőnök az osztálynak nudicampingbe szervezné a nyári 2 hetes tábort .... Nekik meg ez olyan tök természetes volt, és bizony jöttek, méghozzá vegyesen. Hát tudja fene, számomra egészségesebb az a fajta nyitottság, mint ez a már nyugodtan mondhatom, hogy beteges és indokolatlan szégyenlősködés, hogy aztán már ott kötünk ki, hogy nem nudistrandra nem megy az illető, mert persze az ő dolga, na de hogy az öltözőben is boxerben tusoljon, na ez már túlzás ...

2012. okt. 26. 21:52
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!