Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondoltátok volna, hogy még...

Gondoltátok volna, hogy még ma is mekkora hatalmas tabu melegnek lenni? Vagy ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Volt pár egészen konkrét eset a közelmúltban, és teljesen padlót fogtam. Na persze nem kell elhinni, de csak párat hirtelen:


1, Tűzoltó srácot eü-alkalmatlannak nyilvánították azonnal, amint kiderült a dolog, mondván, hogy "ez férfimunka", és úgymond kényszernyugdíjazták 30 évesen kb. Aztán fellebbezhetett ahova akart, megmagyarázták neki mindig, hogy na nehogymá egy homi akarjon tűzoltó lenni.


2, Egy sportegyesületből egy srácot kirúgtak, amint kiderült róla, pedig évek óta ott edzett, na de ez a kutyát nem érdekelte, természetesen tök más indokkal, de rögtön kirúgták a csapatból.


3, Hasonló az előzőhöz: egy élsportoló srácot a melegsége miatt lehetetlenítettek el tök apró kis baromságokkal, csak éppen ezek miatt hiába vannak jobb eredményei, teljesen elvágták neki az utat a "feljutáshoz", eleve a válogatottba is ezért nem került be, és helyette egy nála gyengébb idő-eredményes srácot tettek. Na ez se kutya.


4, Fiatal tanár srácról kiderült a dolog valahogy (gimiben), na aztán "pályára való alkalmatlanság" miatt még aznap kirúgták, naná hivatalosan a papírokba ezer más okot írtak, de azért 4szemközt meg közölte vele az igazgató, hogy egy meleg ne akarjon már tanár lenni, és jobb ha másik pályát keres magának, mert ezen nincs helye.


5, Volt egy pszichológus-hallgató egyetemista srác, abszolút jó tanuló volt, végig 5-ösökkel, de amint kiderült, na onnantól sorra buktatták kb mindenből, és aztán csak elérték, hogy ott hagyja az egyetemet. Persze hivatalosan ilyet nem mernek kimondani, de 4szemközt ő is megkapta többektől is, hogy na azért durva lenne, ha egy pszichológus meleg lenne, szóval nemááá és fogja be inkább és húzzon el, mert úgyis kicsinálják.


Na és akkor még így csuklóból 25 másik példáról tudok, egyik durvább mint a másik, csak én azon döbbenek le, hogy manapság ez tényleg ekkora tabu még? Mert aztán az meg a másik oldal, hogy "suttyomban" persze vannak fiús ügyei igen sokaknak, csak valahogy azt látom, hogy amíg ez marad suttyomban, addig semmi baj, barátnő, akár család és stb, de amint nyíltan vagy egyértelműen kiderül a dolog, akkor vége a világnak és annyi szegény csávónak.


Ti mit gondoltok erről? Nem durva? Megvallom, én meglepődtem, mert azt hittem, hogy ezen már rég túljutottunk, aztán meg a frászt, hát csak a környezetemben is tapasztalok érdekes dolgokat.



2012. okt. 21. 09:12
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/122 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdés sokáig téma lesz még a melegséggel összefüggésben... Nem offolom tovább az oldalt:)
2012. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/122 A kérdező kommentje:

Nézd, semmi gond ezzel, mert nyilván annak is megvan a maga oka, ha egy téma elkanyarodik, szóval én nem látom ezt "szét-offoloásnak". De nagyon is sok köze van a legeredetibb kérdéshez, tehát főleg semmi gond.


Másrészt meg bizony megérne egy külön kérdést ez az "öltözős-tusolós helyzet", most már komolyan elgondolkodtam ezen, és baromira kíváncsi lennék sokak véleményére, és pont azért, mert elém nagyon vegyes kép tárul. De nagyon! Aztán mivel elég sokat vagyok külföldön, na emiatt meg még 20-szorosra szorzódik a különbség mentalitás és mentalitás között, de szóval kíváncsi lennék.


Megint ott tartunk, hogy nem fér a fejembe, hogy pl míg voltunk mi olyan párizsi kollégiumban is elszállásolva sporttáborban, ahol koedukált volt a tusoló, és persze ez csakis a magyaroknak tűnt furának. Az ottaniak meg komplett idiótának néztek minket, hogy most mi ezzel a bajunk, és a legnagyobb természetességgel tusolt együtt pár fiú és pár lány, és a legkisebb szexualitás nélkül, ezt hozzá teszem gyorsan, mielőtt valaki ebbe bele kapaszkodik :D

Most akkor ez is hogy? Ha a meleg fiúk zavaróak állítólag egy fiú öltözőben, akkor egy koedukált tusolóban is ez lenne a felállás, hogy ezen elmélet szerint minden fiúnak rá kéne másznia az összes lányra, és emiatt minden lánynak kötelező lenne zavarban lennie, és nem tusolnia. Nem?

Aztán meg mégse ez zajlik ...

Szóval mi ez a dili Magyarországon? Tényleg csak a kelet-európai ennyire szégyenlős? Ez netán genetika is már? Ajaj, egy sor kérdés megint ...


Persze akinek van véleménye, ide is leírhatja, de most már azt hiszem, tényleg kiírom új kérdésnek ezt a "szégyenlősség kontra öltöző és tusoló" - ügyet :)

2012. okt. 27. 04:45
 113/122 anonim ***** válasza:

Egyébként már minden heteró férfi öltözött együtt meleg férfival, csak éppen nem tud róla, mert mondjuk az adott egyén nem vállalta fel. A heteró pasik olyan nagyszerűnek gondolják magukat, hogy szerintük minden meleg pasi rájuk pályázik.

Továbbra se értem, hogy mért félnek a meleg jelenségtől, hiszen én sose látok kézen fogva férfiakat az utcán, nem csókolóznak stb. Igazából láthatatlanok vagyunk. Évente egyszer van egy felvonulás, ami, csak pár órán keresztül tart. A média se szajkózza a melegeket, vagy csak én nem veszem észre.


Múltkor olvastam egy cikket, ami a melegek elfogadásáról szólt. Semmi extra nem volt benne, pusztán annyi, hogy legyünk toleránsak, mert a melegek nem maguk választották a szexualitásukat. A kommentelők között volt valaki, aki mélységesen felháborodott, hogy mért akarják ráerőltetni ezzel a cikkel, hogy meleg legyen, ez undorító. Végig olvastam megint a cikket, hátha az adott erőltetős rész elkerülte a figyelmemet, de továbbra is, csak annyiról szólt, hogy ne legyünk ellenségesek. Szomorú, hogy egyesek, ha már a melegség elfogadása kerül szóba akkor rögtön azt hiszik, hogy meleggé akarják őket formálni. Hihetetlenül ostobának tartottam a kommentelőt emiatt. Kínomba nevettem, hiszen egy cikk elolvasásával nem lehet valakit megváltoztatni ilyen téren. Mert, ha az írás arról szólt volna, hogy próbáld ki milyen egy azonos neművel akkor megértem, hogy kiakad, de úgy tűnik neki már kevesebb is elég volt.


23 meleg F.

2012. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/122 A kérdező kommentje:

Persze, én ezért mondtam korában, hogy egy hetero férfit te ugyan nem fogsz tudni "megváltoztatni", de még akkor se, ha együtt tusoltok, sőt, tovább megyek, még akkor se, ha egy részeg éjszakán történik valami esetleg.

Miért?

Mert hetero. Ennyi a válasz. Másképp vagyunk bekötve :D De nekem is egyik haverom eléggé felháborodottan meséli egy szórakozóhelyen, hogy jééé oda nézz, ott egy homi. Mondom neki, na hát, azt a mindent, ott meg egy másik, aztán ott megint egy harmadik ... És így teljesen ledöbbent azon, hogy engem ez miért nem idegesít fel, de végül, amikor látta, hogy ez csakis őt zavarja, akkor lenyugodott, aztán még majdnem haverkodott is az egyik meleg sráccal. Szóval vicces az élet valóban, de a te példádból is látszik, hogy a butaságnak nincs határa. Ez a "ráerőszakolós" elmélet meg igen csak kifordított egy jelenség, ugyanis teljes mértékben képtelenség. Legalább annyira, mint hogy "ma divat bu.inak lenni".

2012. okt. 27. 12:53
 115/122 A kérdező kommentje:

"Egyébként már minden heteró férfi öltözött együtt meleg férfival, csak éppen nem tud róla, mert mondjuk az adott egyén nem vállalta fel."


--- Mondjuk, azért tény ami tény, én 99%-os biztonsággal megérzem az ilyet, és ez se vicc! Volt már pár olyan eset, hogy abszolút nem volt feminin meg semmi sztereotípia nem illett rá, és mégis volt egy amolyan 8-dik érzékem, hogy "valami nem stimm". Aztán persze hogy bejött a megérzés, később kiderült, hogy jól éreztem. Szóval hát nem tudom ebből mennyi igaz (a fenti mondatból), mert persze én se jegyzem ezt meg soha senkinek, de nagyon is tisztában vagyok azzal, ha meleg a srác mellettem (és még akkor is, ha közben a csajozásairól nyomja a dumát, sőt, akkor igazán, mert rögtön bebukik :D). Most ebben nincs semmi pejoratív, csak egy megállapítás, ugyanis ha valami 99%-osan bejön tapasztalati úton, bár nagyrészt megmagyarázhatatlan okokból, akkor azért abban mégis van valami ... Nem? Én se tudom megfogalmazni, egyszerűen megérzem, ennyi. A gesztusok, a metakomm, az egész habitusa, stb ...

2012. okt. 27. 12:58
 116/122 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked mi a hatodik és hetedik érzéked, de van ilyen igen... :D

Nekem meleg létemre nem működik valami jól a "radarom", de volt már, hogy bemutattak valakinek, akiről az első mondat után levágtam, hogy mi van. Persze ő is rólam ugyanígy... :D Elég megmagyarázhatatlan a dolog, sok kis apró jelzés összhatása csipogtatja meg a radart... Arc, apró arckifejezések, szemmozgás, testtartás, hang fene se tudja... Félreértés ne essék, itt nem a feminin dolgokról van szó, az teljesen más, mikor "lerí" valakiről, hogy meleg. Itt a teljesen heterónak hitt srácokról van szó, akiről nem akarják elhinni, hogy bejelzett a radar, pedig de... :D


Szó mi szó, ez a radar szerintem külső, azaz heteró szemlélőnek jobban működhet (már persze csak annak, aki fogékony rá), mert nekem például meleg létemre valamilyen szinten természetesek ezek az "árulkodó jelek", egyetemben a heteró normatívákkal... Míg egy heterónak gyorsabban feltűnik, hogy hopp, valami nem stimmel.

2012. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/122 A kérdező kommentje:

Bizony! Ti azt nem is sejtenétek, hogy mennyire gyorsan! :D

Kb azonnal ... Na de aztán más kérdés persze, hogy ki hogyan viszonyul hozzá. Én mondjuk inkább sehogy, hidegen hagy, de vannak olyanok, akik képesek be is szólni, tudom én.


Egyébként erről még annyi, hogy engem csakis az olyan meleg srácok taszítanak (de ők nagyon), akik minden lehetségest és lehetetlent megtesznek, hogy összehazudják az életüket, de még akkor is, ha teljesen nyíltan rákérdezek, miközben meg tudom, amit tudok. A nyílt srácokkal igazából semmi bajom, sőt velük ezt a témát amolyan poénra is lehet venni, és elvagyunk, de az örök elfojtogatással, titkolózással, kettős élettel egyszerűen valami horror taszító lesz egy személyiség. Na meg túlzottan paranoiás is idővel, és azért ezek kiütköznek, egyszerűen csak azt venni észre, hogy "valami nem természetes" a viselkedésében. Na most ezt aki megérzi (én tuti), az tudja, miről van szó, de én is hallom sok haveromtól, hogy ő csak azt a részét érzi, hogy "valami nem stimm", de csak utólag pottyan le neki, hogy hops, mi volt az a furcsa érzés X sráccal kapcsolatban.

Röviden: higgyétek el, hogy a természetesség a buktatója az egésznek. Ehhez viszont bőven elég egy pillantás is, és máris lekaptam róla. Erről is tanulmányt kéne írni :) (és én se a feminitásról beszélek! köze nincs hozzá!)

2012. okt. 27. 14:38
 118/122 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a különböző devianciákról való csevelygést folytassátok valami homárportálon mert ezt az oldalt sok gyerek is látogatja. Legalább rájuk legyetek teintettel ha már a közerkölcsre nem vagytok.
2012. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/122 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt nem kellene gyerekeknek is látogatniuk! A heteró szülőknek inkább a gyerekkel kellene foglalkozniuk, mintsem, hogy net-en szörfözzenek!


23 meleg F.

2012. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/122 A kérdező kommentje:

Szó sincs róla!

Van fogalmad arról, kedves 37%-os, hogy pont a gyerekek milyen természetességgel tudnak a témához állni? Kifejezetten megdöbbentő az az igazi ártatlan természetesség, amellyel ők szemlélni tudják még -a társadalom előítéleteitől mentesen- a jelenséget. Tudnék neked ajánlani pár tanulmányt erről is, de nincs sok értelme szerintem :)

Mindenesetre én nem egy 10-12-14 évest hallottam már erről vélekedni, és szinte megdöbbentem a józan eszükön. De komolyan!

2012. okt. 27. 16:09
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!