Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiakarnak dobni itthonról,...

Kiakarnak dobni itthonról, mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, teherbe estem, a barátommal több, mint egy éve vagyunk együtt.

Semmiképpen sem szeretném elvetetni, a sulit is be tudom így fejezni, csak magyar és matek érettségim van hátra, ezeket jövő év végén fogom megcsinálni.

A barátomnak van egy lakása amit örökölt, de alig vannak benne bútorok és hasonlók, így most még nem tudnánk oda menni, hozzájuk pedig nem lehet, mert nagyszüleivel él együtt, és náluk még az a felfogás él, hogy házasság előtt nincs szex, nem is mondja el nekik, hogy terhes vagyok.


Itthon én elmondtam, adtak 2 hét gondolkodási időt, de én már akkor mondtam, hogy nem akarom elvetetni... Ma kérdeztek rá, hogy akkor mi lesz, válaszoltam, és faarccal mondták, hogy akkor holnap mehetek el innen.. Nem vicceltek, ez biztos...


Szerintetek mit tegyek? Ráadásul a barátom örökölt háza messze van a sulimtól, 1. félév végéig be akarok járni...


2012. szept. 16. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
78%

kérdésem az minek teszed fel ezt a kérdést ha megmagyarázod a dolgokat?

amúgy nem könnyű hidd el felnevelni egy gyermeket. van egy 2 és egy 4 éves öcsém anya meghalt a kisebbik öcsém születésénél apa meg lelépett és lepasszolta nekem meg a páromnak. én 16 voltam mikor teherbe este akkor 2 éve együtt voltam a barátommal 2 hónap múlva össze is költöztünk azóta is együtt vagyunk én 21 ő 26 éves. a lényeg h hirtelen három gyereket kell nevelnem és nehéz egy is nehéz nem hogy három 17 éves voltam mikor szültem. a párom dolgozott én meg a fiam mellett eljártam estire mikor a párom otthon volt. így lett érettségim. gondold meg! apudék csak jót akarnak neked és pont hogy nem rosszat. mikor nálam kiderült h gyerek lesz azt mondták költözzön hozzánk a barátom és segítenek is akármi van, de a barátom hallani sem akart róla. persze nem maradtam le semmiről mert nem is érdekelt örülök az életemnek hogy így alakult. csak nehéz!!! nagyon nehéz!!! GONDOLD MEG!

2012. szept. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
55%
Kitartást, ügyes lánynak tünsz. BÍztos kieszeltek valami jót a barátoddal.
2012. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
71- A szulei nagyon akarhatjak a jot ha agyba fobe vertek gyerekkoraban es napokig nem evett mer piara ment a penz, es most mikor a legnagyobb szuksege lenne a szuleire csak ugy kirakjak az utcara. Nem ertem, ezek egyaltalan nem szamitanak? Kerdezo szerintem mindenkep koltozz ossze a paroddal ha a babat is megtartod kitartast Neked! Kivanom, hogy egeszseges legyen es szeretetben neveljetek fel! Legy eross!:)
2012. szept. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:

és mi lesz ha 2 után kidobja a párja? attól függetlenül még a lány otthon ül a babával főz mos takarít addig meg a srác meg csajozni fog össze-vissza. aztán meg majd 19 évesen végzettség nélkül ott marad egy 2 éves gyerekkel.

Persze ilyenkor nincs jó megoldás az elvetetés az egy lelki fájdalom trauma de meg tartani is kemény lecke lesz elhiszem hogy szeretni fogjátok de anyagilag keményebb lesz mint ahogy gondoljátok.

a szülők meg fognak enyhülni

2012. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
94%

Jó kis gyűlöletcunamit sikerült kiváltanod ezzel a kérdéssel.:) Ha akarod a gyereket, szüld meg, majd csak lesz valami! Minden problémát meg lehet oldani valahogy. Arra gondolj, hogy mire 30 leszel, már lesz egy nagy fiad vagy lányod, akire büszke lehetsz.


Egyébként ahogy nézem, senki nem hívta még fel a figyelmedet arra, hogy 17 évesen - a nagykorúságodig - a szüleid bizony kötelesek eltartani (Családjogi törvény 69.§-a szerint). Hívd fel a figyelmüket erre a tényre. Nem kedves dolog, de hát ők kezdték.

2012. szept. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
41%

ON: Abortuszpárti vagyok.

OFF: Mégis mi a hímnemiszervemért kérdeztél, ha úgyis letolsz mindenkit? Mindegy, habár komoly kérdés, röhögtem 1-2-t.

2012. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
59%
Őt kötelesek eltartani, de mondhatják, hogy az unokát nem, és adhatják állami gondozásba. Ha már a nem kedves dolgokat emlegetjük..
2012. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kisleányka, ki semmit nem tud az életről!


Miből fogjátok eltartani a gyereket, miből vesztek neki pelenkát, ruhát, ételt, ha beteg gyógyszert, vitaminokat, oltásokat?


Miből fizetitek a ház költségeit, a villanyt, a gázt, a csatornát, a fűtést, a kommunális vagy telekadót, a szemétszállítást, esetleges felújítást?


Miből vesztek magatoknak élelemet, ruhát, gyógyszert, esetleg miből fogtok bulizni menni?


Olyan szépnek tűnik, minden ahogy írtad a válaszaidban, de végiggondoltad te ezt igazán?


Tegyük fel születik egy egészséges gyerek. Felügyelni kell rá, ha te el akarsz járni suliba. Ki fog felügyelni rá? Ki szoptatja? Ki cseréli a pelenkát,ki fogja megbüfiztetni?

A fiú? És ha ő is elmegy dolgozni, valószínűleg Ő is fiatal, így nem sok munkatapasztalata lehet, de még talán iskolája sem tehát valószínű, hogy vagy közmunkás, vagy minimálébéres munkát talál, ha talál, mert mostanában nincs sok munkahely! Valószínűleg agyondolgozza majd magát a kis pénzért...

Fáradtan hazajön, segíteni fog? A kisbaba nem csak édibéditündibündi, hanem igenis sírni, bömbölni ordítani fog, nem fogjátok magatokat kipihenni, és nem tudtok koncentrálni sem a tanulásra, sem a munkára.

Így te nem fogsz járni suliba, a fiú meg hamar le fog kopni, mert Ő nem ezt akarta...


Egy terhes, de gyerekes anyát is tök könnyű otthagyni! A férfiak még ha váltig állítják hogy soha akkor is képesek elmenni, ha nem kényelmes az élet!!!!


Vagy mi van a ha gyerek sérülten születik, miből kezeltetitek? Miből viszitek kórházakba, és mivel??,


Egyenes út az elszegényedéshez és éhhalálhoz... Vagy majd mentek lopni?


Vagy majd visszakönyörgitek haza magatokat? És ha most nem segítenek, akkor majd fognak?



Legjobb amit tehettek, hogy örökbe adjátok, és majd 10 év múlva mikor lelkileg és pénzügyileg és megértek akkor vállaltok gyereket!

2012. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
30%
Kedves utolso, ha eppeg olyan figyelmesen elolvastad a kerdezo valaszait AKKOR tudnad, hogy a parja DOLGOZIK es nagyon jol keres, innentol tok felesleges amit leirtal.
2012. szept. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, és mi van ha a jól keresőt kirúgják? Már más a leányzó fekvése...
2012. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!