Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiakarnak dobni itthonról,...

Kiakarnak dobni itthonról, mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, teherbe estem, a barátommal több, mint egy éve vagyunk együtt.

Semmiképpen sem szeretném elvetetni, a sulit is be tudom így fejezni, csak magyar és matek érettségim van hátra, ezeket jövő év végén fogom megcsinálni.

A barátomnak van egy lakása amit örökölt, de alig vannak benne bútorok és hasonlók, így most még nem tudnánk oda menni, hozzájuk pedig nem lehet, mert nagyszüleivel él együtt, és náluk még az a felfogás él, hogy házasság előtt nincs szex, nem is mondja el nekik, hogy terhes vagyok.


Itthon én elmondtam, adtak 2 hét gondolkodási időt, de én már akkor mondtam, hogy nem akarom elvetetni... Ma kérdeztek rá, hogy akkor mi lesz, válaszoltam, és faarccal mondták, hogy akkor holnap mehetek el innen.. Nem vicceltek, ez biztos...


Szerintetek mit tegyek? Ráadásul a barátom örökölt háza messze van a sulimtól, 1. félév végéig be akarok járni...


2012. szept. 16. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
91%
17 évesen,ennyire naivan ne tartsd meg a gyereket,gondolkozz reálisan,de látom,ez neked nem fog menni,ha kidob a pasid,hová mész a gyerekkel?erre gondoltál?
2012. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 A kérdező kommentje:

El ne olvasd a kommentemet, hagy írjam le még egyszer, jó?


Köszi a válaszokat, remélem titeket majd elhagy a párotok terhesen, engem nem fog. Erre mérget veszek.

Ja és sose szüljetek, mert ki tudja, mikor hagy el a párotok titeket.

Ja és persze sose bízzatok benne, mert ki tudja, mikor csal meg éppen.


Na csak ennyit akartam, nemsoká pakolok.

2012. szept. 16. 15:18
 53/82 anonim ***** válasza:
85%

:)) Bűbájos történet. A gonosz szülőktől megszabadulni vágyó lány védekezés mellett teherbe esik egy olyan fiútól, akinek van kapacitása két másik embert eltartani.


A szüleid szemetek, az öregek meg kapzsik, a srác szerelmes, és ne higyjem azt, hogy semmi szándékosság nincs abban, hogy te teherbeestél, mikor tudod, hogy ott van az a ház, de ugye pillanatnyilag nem kényelmes (mert alig jön víz a csapból :( ) Ezért amíg palota nem lesz belőle, nevelgeted a csemetét anyuciék házában. Szerintem tök mindegy, hogy milyen a viszonyod a szüleiddel, ha ők x számú gyereket vállaltak, akkor azt neked tiszteletben kell tartani, és nem odaállítani mégeggyel, hogy bocs, de nincs hova mennünk, akartok-e újra gyerekbőgésre ébredni éjjel?

Az abortusz nemcsak arról szól, hogy "jajj, gyilkosság, jajj, szegény baba, aki semmiről se tehet", hanem egy felelősségteljes döntés is, amikor a leendő szülők számításba veszik, hogy képesek lesznek-e megfelelő családi és anyagi hátteret biztosítani a kicsinek, vagy sem. Te úgy döntöttél, hogy igen, aztán lám, mégsem tudjátok/akarjátok egyedül ketten, segítség nélkül felnevelni...


Amúgy sem értem ezt a védekeztem-teherbeestem-megtartom témát. Ha már valaki nem akar gyereket (mert nem tudja vállalni egyedül!) akkor miért nem védekezik ellene következetesen, és miért nem követ el mindent azért, hogy az a szegény poronty ne a semmibe jöjjön a világra? No mindegy.

2012. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 A kérdező kommentje:

Mint írtam, normálisan védekeztünk, hüvelygyűrűt használtam. Erre még a hasmenés sincs hatással, és nem vagyok olyan hülye, hogy ne tudjam feltenni hétfőn este pontban 20:00-kor, és 3 hét múlva levenni 20:00-kor.


A válaszokat nem fogom elolvasni, nem érdekelnek.

2012. szept. 16. 15:20
 55/82 anonim ***** válasza:
79%
szerintem a csaj direkt nem vette be a fogamzásgátlót,és direkt hagyta,hogy teherbe essen,mert ott a párjának az örökölt ház,aztán ő nevelgeti a kölyköt,dolgozni nem akar,a jól kereső pasi meg eltartja a kölykével együtt,már most jól le tudja húzni az embereket
2012. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
100%

"100.000-ből nem nagyon fognak kaviárt enni."


Mégis több mint a te 25000Ft-os gyesed és a 13000 családi pótlék amit kapni fogsz.

2012. szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim válasza:
28%

Nagy az Isten állatkertje! Megdöbbentő ez a sok hülye. Én is 17 voltam, mikor megismertem a férjem, 19 mikor összeházasodtunk, ( 28 amikor gyerekünk lett ). Ma is eggyütt vagyunk. Tehát NEM biztos, hogy a kérdező szakít a barátjával, mégha az esetek többségében ez is történt. Én soha, de soha nem dolgoztam, bár van egyetemi végzettségem. A férjem tartott el egész életemben. Nem hívom magam élősködőnek. A párom nem akarja, hogy dolgozzak, csak hogy kényelemben teljen az életem. Egy párkapcsolatban nincs olyan, hogy élősködés. Valószínüleg a kérdező párja sem gondolja így, sőt, kutya kötelessége, hogy eltartsa anyát és gyerekét. Nem tudom, válaszadók, hogy férfiak vagytok vagy nők, de nagyon sajnálom a párotokat ( márha van ).


Kérdező, szerintem próbáljátok megfűzni a nagyszülőket, meg kezdjétek berendezni, rendbehozni a lakást. Kocsi nem lehetséges?

32N

2012. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
96%

"De akkor ennyi erővel baromira senki se vállaljon gyereket, mert ki tudja, mikor lép le a párja."


Csak éppen nem mindegy, hogy egy 27 éves nő vállal gyereket a párjával, aki már dolgozott x évet, van végzettsége, van mire gyereket vállalnia, mintha egy 17 éves nincstelen kislány teszi ugyanezt. A 27 éves nő könnyebben boldogulna, ha apuka lelépne. Meg általában az érett kapcsolatban nem 1 év után, gyerekként vállalnak gyereket, hanem közös döntésből, biztos háttérrel.

2012. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
96%

Ott a probléma, hogy a hüvelygyűrű nem normális védekezés. Érdekes, csak 1 hónapon belül a tiéd a harmadik eset csak itt GYIK-en, aki terhes lett a használata mellett. Nagyon jó arány, a többiről nem beszélve.


Igen, majd minket hagyjon el a párunk. Nagyon értelmes lány vagy. Eddig próbáltam hozzászólni, észhez téríteni, de ha ilyen buta és főleg arrogáns vagy, azt mondom, tett tönkre az életedet, egész nyugodtan! Egyedül a gyerekedet sajnálom.

2012. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
95%

" Kocsi nem lehetséges? "


Persze még székünk sincs de autót vegyenek.

2012. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!