Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiakarnak dobni itthonról,...

Kiakarnak dobni itthonról, mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, teherbe estem, a barátommal több, mint egy éve vagyunk együtt.

Semmiképpen sem szeretném elvetetni, a sulit is be tudom így fejezni, csak magyar és matek érettségim van hátra, ezeket jövő év végén fogom megcsinálni.

A barátomnak van egy lakása amit örökölt, de alig vannak benne bútorok és hasonlók, így most még nem tudnánk oda menni, hozzájuk pedig nem lehet, mert nagyszüleivel él együtt, és náluk még az a felfogás él, hogy házasság előtt nincs szex, nem is mondja el nekik, hogy terhes vagyok.


Itthon én elmondtam, adtak 2 hét gondolkodási időt, de én már akkor mondtam, hogy nem akarom elvetetni... Ma kérdeztek rá, hogy akkor mi lesz, válaszoltam, és faarccal mondták, hogy akkor holnap mehetek el innen.. Nem vicceltek, ez biztos...


Szerintetek mit tegyek? Ráadásul a barátom örökölt háza messze van a sulimtól, 1. félév végéig be akarok járni...


2012. szept. 16. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
79%

Eltelik x hónap, kint lesz a kérdés:

"A gyerekem apja kidobott minket, a szüleimhez nem mehetünk. Mit csináljak???"

2012. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim válasza:
96%
Ti ezt el is hiszitek???!
2012. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
86%
kocsi nem lehetséges?jóhogy nem limuzin,na hagyjuk,a csaj arroganciája mindent visz,és nem mindegy,hogy valakit 27 évesen,vagy 17 évesen hagy a pasijuk faképnél,és az sem mindegy,h tervezett,v becsúszott gyerekről van szó,de itt gyerekként vállalnak gyereket
2012. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
57-est Nem nem hiszem el, egy trolkodó tini.
2012. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 ava87 ***** válasza:
57%

Jaj, azért túlzás már, amit itt folyik. Én aztán igazán nem támogatom, hogy valaki tiniként gyereket vállaljon, nulla élettapasztalattal, de nekem pont nem az jön le a kérdező esetében, hogy másokat akar kihasználni meg lehúzni. Januárig szeretett volna otthon maradni a szülei házában, utána magától is elköltözött volna.

Az meg, hogy a barátja keresetét is számításba veszi a későbbi életükre nézve, megint csak nem lehúzás, elvégre azt a gyereket ketten hozták össze, nem a kérdező egyedül. Persze tudom, hogy nagyon gyakori, hogy a fiatalon apává vált fiúk/férfiak (kinek hogy tetszik) magukra hagyják a szintén fiatal anyukát, de kérdem én, ti ismeritek őket? Látatlanban szerintetek meg lehet mondani, hogy mi fog történni?

Én inkább azt kifogásolom, hogy a kérdező barátjának nincs annyi vér a pucájában, hogy a nagyszüleivel közölje, hogy mi a helyzet, mert tudja, hogy nem tetszene nekik. Miközben a kérdező a saját szülei elé oda mert állni, meg merte mondani. Hát azért legyen már férfi...

És persze, szép dolog, hogy eddig eltartotta a nagyszüleit, sőt, az én felfogásom szerint kell is gondoskodni a családtagokról, de azért azt ők sem gondolták, hogy az unokájuk soha nem fog elköltözni, soha nem alapít családot. Most már gyereke is lesz, róla méginkább kötelessége gondoskodni, nem?

2012. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
31%

Nem hiszem el, hogy mennyi provokativ gerinctelen es negativ ember van. Adott par informacio amibe olyasmiket szottok bele, hogy az ember esze meg all. Meg ha ismernetek a kerdezot vagy a parjat megertenem!


Szerintetek (tisztelet a kivetel) jobb ha a kerdezo megoli a gyereket aztan egesz eleten keresztul kuzd a buntudattal, ott marad a szerencsetlen szuleinel akik verik mer a parja biztos elfogja hagyni. Ez nektek a realis? Gratulalok az elethez valo hozza allasotokhoz! Es mi van ha 17 evesen szul? Nem O az elso sem az utolso, csak manapsag van annyira divatban h 30 ev alatt nem vallalnak gyereket a nok. Nagyszuleink koraba ez volt a normalis. Mer h 17 evesen nem tudja nevelni? Na es aki 30 evsen szul es agyba fobe veri a gyereket? Vagy jobbik esetben penzel dugja be a szajat mer nem er ra foglalkozni vele.. hagyjuk mar ezt h 17 evesen meg gyerek. Ha a kerdes nem provokacio es igaz is amiket a kerdezo irt akkor meg mindig okosabb mint itt egysek.

2012. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg néhány ember túlzásba esik de a nagymamánk korában vígan megéltek 1 fizetősből az emberek, ma meg nem lehet.
2012. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
36%

Most mit csesztetitek? Kislány, hallgass a szivedre. Ezek mind pesszimisták.Azért szülnek a nők 40 évesen, mert megvárják,hogy mindenük meglegyen. Garancia bármire? 00

Régen is szültek 17 évesen,rosszabb körülmények között.Nem az anyagiak fontosak,ha szeretet van, minden megoldható.Első gyereket elvetetni nem szabad..kockázatos.

Sok boldogságot kivánok nektek..

2012. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim válasza:
96%
Úgyis elolvasod a válaszokat :D A szüleid lehet hogy vérg*cik, de te meg egy agyatlan kis pitsa vagy. De okoskodjál nyugodtan, csak nem értem hogy akkor minek tetted fel a kérdést.
2012. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim válasza:
48%

OFF: ennyi gyökér embert egy rakáson.. titeket mit zavar ha megtartja a babáját (aki mellesleg nem diszkóbalesetből és nem felelőtlenségből fogant) ? főleg hogy a barátja dolgozik,ő is akarja a babát,nem szorulnak a szülők segítségére,van/lesz hol lakniuk..

ON: gyorsan dobjátok rendbe (legalábbis lakhatóra) a kecót :D én szurkolok nektek..a sok rosszindulatúval meg ne foglalkozz..

20/n

2012. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!