Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiakarnak dobni itthonról,...

Kiakarnak dobni itthonról, mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, teherbe estem, a barátommal több, mint egy éve vagyunk együtt.

Semmiképpen sem szeretném elvetetni, a sulit is be tudom így fejezni, csak magyar és matek érettségim van hátra, ezeket jövő év végén fogom megcsinálni.

A barátomnak van egy lakása amit örökölt, de alig vannak benne bútorok és hasonlók, így most még nem tudnánk oda menni, hozzájuk pedig nem lehet, mert nagyszüleivel él együtt, és náluk még az a felfogás él, hogy házasság előtt nincs szex, nem is mondja el nekik, hogy terhes vagyok.


Itthon én elmondtam, adtak 2 hét gondolkodási időt, de én már akkor mondtam, hogy nem akarom elvetetni... Ma kérdeztek rá, hogy akkor mi lesz, válaszoltam, és faarccal mondták, hogy akkor holnap mehetek el innen.. Nem vicceltek, ez biztos...


Szerintetek mit tegyek? Ráadásul a barátom örökölt háza messze van a sulimtól, 1. félév végéig be akarok járni...


2012. szept. 16. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:
22 éves, dolgozik, jól keres, így is ő tartja el a nagyszüleit, mert az öregek a luxushoz vannak szokva.. Hogy ki lesznek akadva, hogy nem kaviár lesz a vacsi heti 4x.. Előre látom.
2012. szept. 16. 14:54
 22/82 anonim ***** válasza:
94%
És szerinted mi a bűnbánatból fogod eltartani azt a gyereket? Mert a szeretet ott édes kevés, annak a picinek étel kell a pocakjába! Meg ruhák, meg bútorok, meg pelenka, meg egészségügyi ellátások, kencék, stb. stb... Ezt miből akarod előteremteni? Plusz ha oda költöztök abba a házba, azt is fenn kell tartani. Vetesd el. Az még nem gyerek! Az csak egy embrió! Hidd el, annyi minden van, amiről lemaradhatsz. Na meg annak a gyereknek egy felnőtt kell nem egy másik gyerek. 17 éves vagy, még nem is éltél. Gondold meg jó alaposan, mert ez döntő pillanat az életedben!
2012. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
94%

Az egy dolog, hogy lakás még csak-csak lenne, de a barátod dolgozik? El tudna tartani?


Azt meg ne vedd 100%-nak, hogy úgysem hagy el.

Ismerek egy 17 éves lányt, aki 4 hónap után után terhes lett a barátjától. Ő is annyira biztos volt benne, hogy nem lesz semmi gond, mert már majdnem 3 éve ismerte, barátok voltak. Pár hónapja szülte meg a babát és jelenleg nincsenek is együtt a fiúval.

2012. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
95%

"a szavaiból úgy vettem ki, hogy évfordulón eljegyez..."


Jelen esetben ez a legkevesebb s egyben leglényegtelenebb dolog.

2012. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 A kérdező kommentje:

De nem érted, hogy NEM A SZÜLEIM TARTANÉK EL? Úgyis elköltöztem volna, de nem most! Januárig be akarok járni a suliba, utána költöztem volna el, ide én nem fogok szülni ilyen szülőknek, akik még tőlem is sajnálnak 500 ft-ot.

Csak azért mondtam el nekik, hogy még véletlenül se verjenek meg, mint eddig elég sokszor, ez van. Agresszív mindkettő. Kis semmiségeken úgy felhúzzák magukat.. És aztán persze rajtam töltik ki a mérgüket. Kiskoromban többször szétrepedt a koponyám, nem is értem, miért nem jött ki gyámügyes?!?!

2012. szept. 16. 14:56
 26/82 anonim ***** válasza:
95%
Na tessék, nem csak felelőtlen és naiv vagy de iszonyú önző is. Persze, kit érdekelnek a nagyszülők, majd alkalmazkodnak a hülye 17 éves fejedhez. Úgy hogy ráadásul meg sem lesz nekik mondva, hogy miért is kell alkalmazkodniuk ugye. :DDDDDDDDDDdd
2012. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
93%
Nem látsz bele a fejébe, akármi megtörténhet. Lehet más oka lesz rá amiért el hagy, nem feltétlen azért, mert már nem fog szeretni. És ha ne adj isten nem fogsz újra teherbe esni, van örökbefogadás! De 30 éves korodig, még rengeteg időd van!
2012. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 A kérdező kommentje:
Hagy ne írjam le többször, kérlek titeket.. Dolgozik, és jól keres.
2012. szept. 16. 14:57
 29/82 anonim ***** válasza:
94%

Hmm... ő tartja el a nagyszüleit, kaviárt esznek, vagy ez csak drámai túlzás? És el nem meri mondani nekik, hogy gyereketek lesz. Hát, jól hangzik! Majd kb. az első adandó alkalommal mehetsz, ahova akarsz!

Ilyen férfival foglalkozol, akit lenyúlják a nagyszülei? Ez egy tehetetlen paprikajancsi lehet.

2012. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 A kérdező kommentje:
Nem lenyúlják, hanem pl nem tud főzni, így mindkettőjüknek jobb így. Párom fizetéséből élnek, persze tesz félre, cserébe mosnak, főznek rá.
2012. szept. 16. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!