Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiakarnak dobni itthonról,...

Kiakarnak dobni itthonról, mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, teherbe estem, a barátommal több, mint egy éve vagyunk együtt.

Semmiképpen sem szeretném elvetetni, a sulit is be tudom így fejezni, csak magyar és matek érettségim van hátra, ezeket jövő év végén fogom megcsinálni.

A barátomnak van egy lakása amit örökölt, de alig vannak benne bútorok és hasonlók, így most még nem tudnánk oda menni, hozzájuk pedig nem lehet, mert nagyszüleivel él együtt, és náluk még az a felfogás él, hogy házasság előtt nincs szex, nem is mondja el nekik, hogy terhes vagyok.


Itthon én elmondtam, adtak 2 hét gondolkodási időt, de én már akkor mondtam, hogy nem akarom elvetetni... Ma kérdeztek rá, hogy akkor mi lesz, válaszoltam, és faarccal mondták, hogy akkor holnap mehetek el innen.. Nem vicceltek, ez biztos...


Szerintetek mit tegyek? Ráadásul a barátom örökölt háza messze van a sulimtól, 1. félév végéig be akarok járni...


2012. szept. 16. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
96%
na ez a részedről elég naiv hozzáállás,hogy nem hagy faképnél a palid,egy osztálytársnőm is 16 évesen teherbe esett,anyja ki akarta dobni,aztán elköltözött a palijához,mert az gondolta,ez sírig tartó szerelem lesz,pedig a pali sem volt még 20,aztán fél éves volt a gyerek,mikor a pali lelépett,most a csaj azóta már visszament a szüleihez,de semmiben sem segítenek neki szinte
2012. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 A kérdező kommentje:

Szó se volt róla, hogy a szüleimnek kéne eltartania, a barátom dolgozik és elég jól keres.

Kértem, hogy legalább addig hagy maradjak, amíg jobb állapotban lesz a ház, de nemet mondtak.

Arról meg "szó se lehet", hogy tovább maradjak itt.

2012. szept. 16. 14:50
 13/82 A kérdező kommentje:
Jó, ez engem most egy cseppet sem érdekelt. Én ismerem a barátomat, tudom, hogy velem fog maradni. És erről ennyit. Pont.
2012. szept. 16. 14:51
 14/82 A kérdező kommentje:
Barátomnak csak a nagyszülei vannak, akik nem tudnak a dologról.
2012. szept. 16. 14:51
 15/82 anonim ***** válasza:
97%
Mit tegyél? Viseld a döntésed következményeit. Ha a szüleid kiraknak, akkor mész a barátodhoz, alkalmazkodsz a körülményekhez, a nehéz bejáráshoz, a pénztelenséghez. Azt nem írtad, hogy a barátodnak van-e munkája, csak hogy lakása van. Lakásból még nem fgsz megélni. Jól meggondoltad Te ezt? Nem mondja el a nagyszüleinek, hogy terhes vagy, mert konzervatívok. Akkor Életük végéig titkolni fog téged meg a gyereket előttük? Vagy egyszer csak előhúz a kalapból egy gyereket? A nagyszülők nem hülyék, csak öregek. Jobb lenne őszintén beszélni velük, ha már közösen tervezitek az életeteket. A szüleid döntését viszont tiszteletben kell tartanod. nyilván nem akarnak eltartani a gyerekeddel együtt, ezért mondták, hogy menned kell. Te döntöttél, gyereket vállalsz, akkor old is meg az életeteket. Felelősségteljesen eldöntötted tiniként, hogy megtartod, nem kérted a véleményüket, akkor felelősségteljesen old is meg az életedet a segítségük nélkül a barátoddal.
2012. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
97%
barátom dolgozik,és elég jól keres.-nem vagy semmi,te meg gondolom egy percet sem dolgoztál,de ha megtartod a gyereket,nem is fogsz egyhamar,mert egy 3 éves gyerek mellett,szakma nélkül meg nem sűrűn kapsz melót
2012. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
97%
a barátod hány éves? dolgozik? el tudna tartani a fizetéséből 3 embert? ezek nagyon fontos kérdések! nem csak azon kell agyalni, hogy most gyereket fogok szülni, a többi meg jön magától! egy gyerek nagy felelősség! sok 30 éves nem mer belevágni az anyagiak miatt...gondold át még párszor!
2012. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 A kérdező kommentje:
De miért kéne elvetetnem? Olyan betegségem van, ami miatt 30 felett már nem is fogok teherbe esni, aztán ki tudja, hogy 5 év múlva is lesz-e peteérésem...
2012. szept. 16. 14:53
 19/82 anonim ***** válasza:
95%
Szia!Gondolod át ezt a helyzetet még egyszer.A szüleid csak neked akarnak jót,ők jobban átlátják ezt a helyzetet.Én a te helyzetedben a terhesség megszakitást tartanám a legésszerűbb megoldásnak.
2012. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
96%
Mégis mit vártál? Hogy majd ők finanszírozzák a gyerekedet, eltartanak? Minek akarod megtartani, ha képtelenek vagytok a pároddal ellátni? Azért akarod megszülni, hogy nélkülözzön? Én megértem a szüleidet, biztos, hogy rábeszélnélek az abortuszra. A te esetedben ez az egy ésszerű döntés létezik.
2012. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!