Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiakarnak dobni itthonról,...

Kiakarnak dobni itthonról, mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, teherbe estem, a barátommal több, mint egy éve vagyunk együtt.

Semmiképpen sem szeretném elvetetni, a sulit is be tudom így fejezni, csak magyar és matek érettségim van hátra, ezeket jövő év végén fogom megcsinálni.

A barátomnak van egy lakása amit örökölt, de alig vannak benne bútorok és hasonlók, így most még nem tudnánk oda menni, hozzájuk pedig nem lehet, mert nagyszüleivel él együtt, és náluk még az a felfogás él, hogy házasság előtt nincs szex, nem is mondja el nekik, hogy terhes vagyok.


Itthon én elmondtam, adtak 2 hét gondolkodási időt, de én már akkor mondtam, hogy nem akarom elvetetni... Ma kérdeztek rá, hogy akkor mi lesz, válaszoltam, és faarccal mondták, hogy akkor holnap mehetek el innen.. Nem vicceltek, ez biztos...


Szerintetek mit tegyek? Ráadásul a barátom örökölt háza messze van a sulimtól, 1. félév végéig be akarok járni...


2012. szept. 16. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:
És nem túlzás, tényleg kaviárt esznek. És hisztiznek, amikor nincs heti 3x kaviár.
2012. szept. 16. 14:59
 32/82 anonim ***** válasza:
96%
ja, hogy rajta akarsz élősködni egész életedben. Az a fiú se lehet okosabb nálad, ha 2 koloncot vesz a nyakába, még a nagyszülei mellé. Akkorát fogsz koppanni, hogy majd még én is hallom...
2012. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 A kérdező kommentje:

De miért élősködnék?? A sulit is be fogom fejezni, estin meg szakmát szerzek.

Eszemben sincs élősködni rajta, ne nézzetek már ilyennek! Lesz@rom a pénzt, szeretnék majd én is dolgozni.

2012. szept. 16. 15:01
 34/82 anonim ***** válasza:
94%
Akkor írd le szépen a nézőpontjaidat, megszülöd 17 éves gyerek fejjel, és utána mit csinálsz vele? Kíváncsi vagyok!
2012. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
97%
Most leszarod a pénzt, mi? Látszik, hogy neked se kellett még gondolkoznod azon, hogy mit eszel holnap.:D
2012. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
33%

Hát nem vagyok egy abortuszellenes, de az azért nemsemmi, hogy ennyi ember ne tudja elképzelni, hogy a kérdező és a párja között működni fog ez a kapcsolat. Ha megtartja a gyereket és együtt maradnak, akkor vagy működik, vagy nem. Később lehet, hogy megbánják, de megpróbálták. De ha meg sem próbálják...?! Elég sok kishitű ember van itt, ahogy elnézem.


Szerintem vagy az a lakás marad, egy gyors felújítással, vagy egy albérlet, ha már a szüleid ilyenek. Mást nem nagyon tehetsz. Elvetetni k*rva könnyű azt a gyereket (bizonyos szempontból), na de megtartani, aztán felnevelni. Na az nem könnyű. De nem is lehetetlen. Akarni kell. Ennyi.

2012. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
100%

"De nem érted, hogy NEM A SZÜLEIM TARTANÉK EL? Úgyis elköltöztem volna, de nem most! Januárig be akarok járni a suliba, utána költöztem volna el, ide én nem fogok szülni ilyen szülőknek, akik még tőlem is sajnálnak 500 ft-ot.

Csak azért mondtam el nekik, hogy még véletlenül se verjenek meg, mint eddig elég sokszor, ez van. Agresszív mindkettő. Kis semmiségeken úgy felhúzzák magukat.. És aztán persze rajtam töltik ki a mérgüket. Kiskoromban többször szétrepedt a koponyám, nem is értem, miért nem jött ki gyámügyes?!?!"


Áhá, szóval még menekülsz is otthonról a rossz körülmények miatt. Ha lenne statisztika arról, mi lesz az olyan kapcsolatokból, ahol azért történik idő előtti összeköltözés, mert az egyik fél menekül, asszem leesne az állad.

Elhiszem, hogy hülyék meg minden. De a barátodra nem hagyatkozhatsz. Kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz, ha gyereket szülsz, mert mit csinálsz, ha balul üt ki a dolog és szétmentek valamikor? Oké, írd csak, hogy ez nem érdekel, mert szóba sem jöhet, ebből látszik, hogy gyerek vagy. Nem azt mondom, hogy kételkedj a barátodban, hanem gondolkozz reálisan, felnőtt módra, ha már gyereket akarsz szülni. Mit csinálsz akkor? A szüleidhez vissza biztos nem mehetsz, mert gondolom, a kicsi babát sem akarod agresszív légkörbe vinni. Akkor mihez kezdesz, Nem lesz végzettséged, a kicsi miatt nem tudsz munkát vállalni, nem tudsz majd hol lakni. És akkor mi a bánatos eget fogsz csinálni? Csak erre válaszolj! Ha erre tudsz biztos választ, akkor szülj gyereket a semmire!

2012. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy mit csinálnék? Felnevelném, közben érettségiznék abból a 2 tárgyból. Már most is meg tudnám tenni, de ahhoz kell osztályozó vizsga, erre meg most nincs kapacitásom. A kisujjamból kirázom az érettségit, nem vagyok buta.

Szakmát 1 év alatt tudok szerezni, mert szakközépbe járok, és mivel barátom anyukája eü-s volt, így protekcióval még könnyebben találnék munkát. Bár épp keresett szakma az, amit el akarok végezni.

2012. szept. 16. 15:03
 39/82 anonim ***** válasza:
Mármint ezt a könnyű-nem könnyű részt inkább a válaszolóknak szántam, nem neked. #36
2012. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg nem tudom. Volt, hogy napokig nem ettem, mert épp elitták a pénzt. De biztos nem tudom. Amit meg diákmunkával kerestem meg és eldugtam, addig vertek, amíg oda nem adtam nekik.
2012. szept. 16. 15:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!