Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiakarnak dobni itthonról,...

Kiakarnak dobni itthonról, mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, teherbe estem, a barátommal több, mint egy éve vagyunk együtt.

Semmiképpen sem szeretném elvetetni, a sulit is be tudom így fejezni, csak magyar és matek érettségim van hátra, ezeket jövő év végén fogom megcsinálni.

A barátomnak van egy lakása amit örökölt, de alig vannak benne bútorok és hasonlók, így most még nem tudnánk oda menni, hozzájuk pedig nem lehet, mert nagyszüleivel él együtt, és náluk még az a felfogás él, hogy házasság előtt nincs szex, nem is mondja el nekik, hogy terhes vagyok.


Itthon én elmondtam, adtak 2 hét gondolkodási időt, de én már akkor mondtam, hogy nem akarom elvetetni... Ma kérdeztek rá, hogy akkor mi lesz, válaszoltam, és faarccal mondták, hogy akkor holnap mehetek el innen.. Nem vicceltek, ez biztos...


Szerintetek mit tegyek? Ráadásul a barátom örökölt háza messze van a sulimtól, 1. félév végéig be akarok járni...


2012. szept. 16. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 A kérdező kommentje:
És mielőtt kapnám a mocskolódást, védekezés mellett jött össze.
2012. szept. 16. 14:44
 2/82 anonim ***** válasza:
85%
hát én mérlegelnék,csak egy éves kapcsolatról van szó,és megtartanád,a palid meg később lelépne,mit tennél egyedül a gyerekkel?egyetlen megoldás az abortusz,illetve örökbeadás,
2012. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
75%
Pakolj össze otthon, vidd a cuccaidat és költözzetek be abba a lakásba,és majd fokozatosan beszereztek mindent. Más választásotok szerintem nem nagyon van.
2012. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
0%

Gumi nem létezik?-.-


Egyébként nem tudom,mit csinálj,próbáld meggyőzni szüleid hogy maradhass,vagy használd a vonzás törvényét,vonzd be hogy maradhass.:D

2012. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 A kérdező kommentje:

Nem vagyok naiv, de ő tényleg nem fog lelépni.

Neki még egyértelműbb volt, hogy megtartjuk, mint nekem. Én elgondolkoztam rajta 1-2 napig, de ő egyből úgy állt hozzá, hogy megtartjuk.

Már tervezgeti, hogy miket kell venni a házba, mik kellenek a picinek, és a szavaiból úgy vettem ki, hogy évfordulón eljegyez...

2012. szept. 16. 14:47
 6/82 anonim ***** válasza:
87%
Tök mindegy hogy jött össze, ha nem akarsz repülni, el kell vetetni. Ha megtartod, akkor meg törődj bele és old meg magad. Nem tudom az az örökölt ház milyen messze van, de én annó 50 km messziről jártam be középiskolába, nem volt bonyolult...
2012. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
4-es vagyok bocs,most látom védekeztetek.
2012. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

Hát ez messzebb van.


Jelenleg székek sincsenek ott az étkezőben, nincs hűtő, zuhanyzóból alig jön a víz, ilyen mértékben gázos az a ház. Évek óta senki sem lakik benne.

2012. szept. 16. 14:48
 9/82 anonim ***** válasza:
92%
17 éves gyereknek nem való gyerek. Én is dühös lennék, ha nekem kellene eltartanom az unokát, és meg sem kérdeznének róla. Ha annyira felnőtt vagy, hogy gyereked legyen, akkor költözz össze a barátoddal, vállalj munkát az iskola mellett és járj be messziről.
2012. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
72%

Én szigorú szülő vagyok, na de azért ennyire ne legyenek kegyetlenek, nem számít nekik, hogy elveszíthetnek téged végleg?

Egy ismerősöm kicsit hasonlót művelt a gyerekével, az is megbánta, ott csak annyit mondott, hogy vagy elhagyod vagy elmész innen. Aztán pár év múlva sírtak, hogy nem látták a gyereküket és az unokákat soha többé.

Remélem, idővel meg tudjátok beszélni, amúgy amíg 18 nem vagy, felelősek érted, nem dobhatnak csak úgy ki. Barátod és a szülei mit szólnak? Összeült a két család?

2012. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!