Egyetemisták, akik nem dolgoznak semmit: miért nem?
Nekem van nem egy bölcsész ismerősöm (filozófia, magyar szakos vagy szabad bölcsész) és kb annyiból áll a napjuk, h bemennek az egyetemre, utána meg kell írniuk egy esszét vagy megtanulni egy prózát, majd elmennek bulizni/inni/kocsmázni, vagy vízipipáznak az Erzsébet-téren. Szerintem nagyon viccesek, főleg, mikor a hatalmas műveltségükkel próbálnak valaki előtt kitűnni.
Egyik csajnak mániája, hogy idegen szavakat használ és ha nem tud valaki valamit, akkor kiröhögi. Ilyen egy igazi bölcsész:) Szerintem csapnivaló semmirekellők és ezt nem csak én gondolom így. Az a 3 év, amíg tanulnak, kb arra jó, hogy kitalálják, mit is akarnak kezdeni magukkal..aztán persze csodálkoznak, ha nem kellenek sehova.
Utolsó, te egy picit nagyra vagy magaddal szerintem, látszik, hogy bölcsész vagy..
Húgom most 18 éves, van már 2 felsőfokú nyelvvizsgája angolból és franciából, diákújságot szerkeszt, 2 osztálytársa pedig már szintén 18 évesen kiadott könyvet az Ulpius-ház segítségével. Tehát amiket írsz, szerintem nem akkora teljesítmények egy 30 éves ember számára, kicsit nevetségessé tetted magad..:( Amúgy szerintem vannak olyan diákmunkák, amik nagyon hasznosak, nem pont hamburgersütögetés, a húgom is nyelvet tanít pl, meg bioszból és kémiából korrepetál. Szerintem baromi gáz, ha valaki csak elvan évekig és nem dolgozik semmit.
Látom, régi már a kérdés, de válaszolnék. Én is csatlakozom ahhoz, aki a nyelvtanulást említette. A harmadik nyelvet tanulom, 2 nyelvvizsga kell majd nekem a végére, és másfél van meg. Azon túl egy non-profit módon dolgozom, ami azt jelenti, hogy én és más egyetemisták létrehoztunk egy kulturális újságot, amivel napi szinten kell foglalkozni, elég komolyan veszik. Munka, de nem hoz pénzt.
Ahhoz is csatlakoznék, hogy neked nincs hozzá közöd. Mert ha a szülei vállalják a dolgot, és jól állnak anyagilag, és az illető (én) nem tesz a dologra, hanem komolyan tanul, ösztöndíjat kap, egyik legjobb az átlaga, akkor semmi közöd hozzá. Ha az illető rosszul tanul, szórja a pénzt, akkor én is azt mondom, hogy nem értem meg, miért támogatják otthon, de aki eredményeket mutat fel, annak megértem a szüleit. elhiszem, hogy zavar, de egyszerűen nem érted, miért probléma neked a dolog.
Azon kívül a legtöbb munka úgy van meghirdetve, hogy nappalis egyetemistákat keresnek, majd meg van adva annyi elvárt munkaóra, hogy egyszerűen nem tudsz bejárni. Bocsánat, de én minden órámra bejárok, és nem vagyok hajlandó azért gyengébben vizsgázni, mert nem tudtam részt venni az órán. De levelezős egyetemista meg nem mehet ezekre, vagy esti tagozatos, aki ráérne, mert utána másképp kell adóznia a helynek, nem veszik fel...
Amikor nyelvet tanulok, reggel 8-tól este 8-ig vagyok a suliban majd 2 óra a hazaút. A korrepetáláson azért én is elgondolkodom.
És az ikes igékre: ez arra volt jó, hogy beszólj. Mint nyelvészetet tanuló egyetemista mondom, hogy a nyelvhasználat alapján nem minden esetben ítélhető meg az intelligencia. És a nyelvművelés ma baromira nem divat nyelvészkörökben. Az ikes ige terjedőben van, és el kell fogadni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!