Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások!...

Egyetemisták, főiskolások! Milyen volt mikor új városba kerültetek ahol minden idegen volt? Nehezen szoktátok meg?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Imádtam! Az első időben csak sétáltam a városban. Vettem egy térképet, úgyhogy sokan turistának néztek, viszont ha eltévedtem, mindig kaptam segítséget.
2012. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha nem gond írnátok városokat is? Köszönöm a válaszokat amiket majd írtok!
2012. máj. 20. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa érzés.Ami még furcsább amikor külföldre költöztem.Idegen hely , nyelv kultúra , szokások.
2012. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát körülbelül bolyongtam, mint a bolygóhollandi. :D

Egyetemre jöttem ki külföldre (Cambridge), Londonban éltem/élek. Amíg nem szoktam hozzá az angolhoz (felsőfokú nyelvvizsga... aha, értem!), az az 1-2 nap a nyelv miatt volt irgalmatlan nehéz, aztán a következő 2-3 hónap a távolság miatt.

A bolyongás még kb. fél évig állandó volt, szerintem a londoni pubokban elterjedt , hogy "szőke, kékszemű, magas, vékony, akcentusos kering a városban mindenkitől segítséget kérve". :D Ugyanis akárkihez odamentem, teleszájjal mosolyogva segített. :D Amikor azonban hozzászoktam, kitárult előttem a világ. Hiányoznak az otthoniak, de van itt is olyan, aki pótolja. Ne aggódj! Legyél nyitott, barátkozz, ha valami nem tiszta, kérdezz, segítenek. :]]

2012. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én csak Budapestre mentem. Mondjuk talán azért is élveztem annyira, mert a szülővárosom már fojtóan kicsinek éreztem.
2012. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szerettem, főleg mert a páromtól távol kerültem, előtte 2 évig voltunk együtt. De magát a várost sem szeretem (Kolozsvár) nagy betonrengeteg, sok ember, egész nap pörgés, nagy távolságok, állandó buszozás.

A szakot magát szeretem, az egyetem pedig megint más tál tészta... Nem szoktam meg nehezen, csak annyi, hogy nem szeretem.

Szerencsére idén végzek.

2012. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Budapestre kerültem.1nap se kellett és megszoktam.Örültem, hogy nem kell a szüleimmel laknom végre.Gyakorlatilag azóta alszom nyugodtan és jól :)

Felvettem hamar a város nyüzsgő ritmusát,amit azóta is imádok.De ennél mégnagyobb nyüzsire és pezsgésre vágyom,úgyhogy megyek ki egy időre külföldre egyszer valami nagyobb városba az tuti :) A mai napig imádok csak úgy bolyongani,sétálni a városba!

2012. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Először folyamatos stresszben voltam az eltévedések, az elintéznivalók és a hisztis szoba-és csoporttársnőm miatt. Aztán elég hamar rájöttem, hogy ez egy rohadt nagy BULI, amit élvezni lehet és kell, ebből lesznek a sztorik 20 év múlva, aztán a csajszit lepattintottam, ahányszor csak tudtam és csavarogtam egyedül. :-))))


(Nyitra)

2012. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén Nyitrára mentem,a legjobb barátnőmmel,aki mindig a nyakamon lógott volna,tök önállótlan volt,mindig én nekem kellett helyette intézkednem első naptól fogva,majd én is lepattintottam,és először egyedül jártam a várost,majd összehaverkodtam pár emberrel,és velük jártam bulizni,színházba stb
2012. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!