Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mostani iskolai telefonozás...

A mostani iskolai telefonozás betiltásának mi a célja? Mi lesz jobb ettől?

Figyelt kérdés

A Youtube csomószor beadta az erről szóló hírvideókat, pl Atv, 444.hu

Ennek a szabályozásnak mi értelme van? Én értem hogy a tanuló órán ne telefonozzon, hanem figyeljen és jegyzeteljen. De hogy szünetekben ne lehessen használni, az szerintem már elég meredek. Ha baj van akkor nem tudnak elérni senkit vagy ők nem tudnak segítséget kérni. Sok ember van, aki nem szereti annyira a társaságot és/vagy kiközösítík és ők inkább a telefonon játszanak, olvasgatnak. Én is ilyen vagyok egyébként sajnos vagy nem sajnos. Még általános iskolában megértem hogy a kisgyerekek ne a telefonon lógjanak egész nap a koruknál fogva. Ők ne nevelődjenek ebbe bele. Bár otthon úgy is kézhez kapják, akkor tudnak rajta kockulni. Plusz sok feladat végezhető telefonnal/telefonon is, ami az óra anyagához kapcsolódik, ilyeneket használtunk mi is. Sokkal nagyobb problémák vannak szerintem ezen kívül, gondoljunk csak az osztályon belüli konfliktusokra, problémákra, egymással való tisztelenség, tanórák mennyisége, diákok terheltsége, felesleges stressz.



júl. 29. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
Nem akkor tanulja meg az ember, de jó átnézni dolgozat előtt a nehéz részeket.
aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:

"A telefonok lent lennének ömlesztve valami tárolóban, ki tudja hol."

Ahol a tanárok használtatni akarják óra alatt, ott majd nem "ömlesztve lesznek valami tárolóban", hanem olyan helyen, ahonnan órán elő lehet venni. Pl. beszereznek valami zárható dobozokat vagy szekrénykéket, minden terembe egyet-egyet, és a tanároknak adnak hozzájuk kulcsot - mindegyik tanárnak egy darab kulcsot, ami az összes tereben elhelyezett dobozt nyitja, mert egyforma zár van rajtuk. Az első órát tartó tanár óra elején beszedi a telefonokat és elzárja őket, amelyik meg akarja, hogy használják a diákok az órán, az kinyitja a dobozt, aztán pedig újra beszedi a telefonokat, amikor végeztek és újra elzárja őket. Ennyi.

Nálunk most is vannak termek, ahol a diákok elől elzárt számítógépek meg projektorok vannak, és ahova be lehetne zárni a mobilokat is, úgyhogy simán megoldható, de ha venni kell valami zárható dobozokat, az se egy iszonyú nagy beruházás, úgyhogy simán állhatja a fenntartó.

aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
0%

"jó átnézni dolgozat előtt a nehéz részeket"

Ha tényleg jó, akkor annyit megér, hogy a nehéz részeket kijegyzeteld. Addig is tanulod. És nem kell mindent kijegyzetelni, csak amit majd tényleg át kell még nézni. Amit már tudsz, azt nyilván nem kell átnézni. Egyébként is az az igazi nyelvtudás, ami bármikor előhívható, nem csak akkor, ha tíz perccel ezelőtt átnézted - erre kell készülni nyelvtanulás ügyben.

aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
61%

#83.

Szóval szerinted lazán ki lehet jegyzetelni történelmi, fizikai stb. folyamatábrázkat. Értem. Majd rajzolgatni fogok.

aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:

Meg biztos ki fogom írni az összes szót.


#82.

Ez NEM igaz. A javaslat szerint be sem lehet majd vinni az iskolába. Tehát nem a teremben lesz valami doboz, hanem lenn a portánál.

aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!