Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mostani iskolai telefonozás...

A mostani iskolai telefonozás betiltásának mi a célja? Mi lesz jobb ettől?

Figyelt kérdés

A Youtube csomószor beadta az erről szóló hírvideókat, pl Atv, 444.hu

Ennek a szabályozásnak mi értelme van? Én értem hogy a tanuló órán ne telefonozzon, hanem figyeljen és jegyzeteljen. De hogy szünetekben ne lehessen használni, az szerintem már elég meredek. Ha baj van akkor nem tudnak elérni senkit vagy ők nem tudnak segítséget kérni. Sok ember van, aki nem szereti annyira a társaságot és/vagy kiközösítík és ők inkább a telefonon játszanak, olvasgatnak. Én is ilyen vagyok egyébként sajnos vagy nem sajnos. Még általános iskolában megértem hogy a kisgyerekek ne a telefonon lógjanak egész nap a koruknál fogva. Ők ne nevelődjenek ebbe bele. Bár otthon úgy is kézhez kapják, akkor tudnak rajta kockulni. Plusz sok feladat végezhető telefonnal/telefonon is, ami az óra anyagához kapcsolódik, ilyeneket használtunk mi is. Sokkal nagyobb problémák vannak szerintem ezen kívül, gondoljunk csak az osztályon belüli konfliktusokra, problémákra, egymással való tisztelenség, tanórák mennyisége, diákok terheltsége, felesleges stressz.



júl. 29. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
12%

Uncsi, de sajnos igaz...


Unalmas, hogy csak a jogokat tudjá(to)k

júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 A kérdező kommentje:
Már lejárt lemez
júl. 30. 19:56
 43/85 A kérdező kommentje:
De ez nem csak a fiatalokra vonatkozik, hanem mindenkire
júl. 30. 19:57
 44/85 anonim ***** válasza:
55%

De a kérdés a fiatalok kapcsán lett feltéve...


és sajnos lejárt lemez, hogy a fiatalok a jogaikkal tisztában vannak, a kötelességeikkel nem, mégsem változik semmi


te is kérdező, ahelyett, hogy reklamálsz, mondd meg, mit tettél, hogy szorgalmazd a tini generáció kötelességtudatának fejlesztését?

júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 A kérdező kommentje:
Még semmit, bevallom az őszintét. Ehhez többen kellenénk.
júl. 30. 20:00
 46/85 anonim ***** válasza:

#41.

Például én is??? Csak azért nem mondom, hogy elmehetsz te a fenébe, mert tisztelem annyira az idősek korát.

júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
32%

El lehet kezdeni...

Tudod, semmi gond, ha szóvá teszed és kikéred magadnak az ellenérvet, de csak akkor, ha te már letettél valamit az asztalra...


Minthogy te magad semmit sem tettél, nem vagy jobb, mint egy tipik kamasz - szóval semmi jogalapod hőbörögni, puffogni

júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:

Bocsánat, egy kicsit begurultam... A válaszoló nyilván általánosságban lenézi a fiatalokat, hisz egy egyértelmű utalás után sem bökött ki, egy "Akinek nem inge..." vagy valami hasonló szöveget.


Ha én ezt egy társadalmilag negatív megítélésű csoportra, például a cigányságra mondanám, akkor rasszista és soviniszta lennék. Ehhez képest az tök oké egyesek szerint, hogy bizonyos emberek teljesen általánosan lenézik a fiatalokat.

júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
45%

#47.

Honnan tudod, hogy nem tettem le semmit? Jóval többet letettem az asztalra, mint egyes felnőttek. Tartottam már előadást egyetemi körökben, illetve szintén hasonló körökben jelentek már meg írásaim. Számos professzor, tanár elismeri a tudásomat. Több olyan versenyt megnyertem, amit az emberek többsége a legnehezebb versenyek közé sorol.


Szerintem egy rakat felnőttnél többet letettem 17 évesen az asztalra.

júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
És lehet virtuálisan pofán vágni, hogy nem tisztelem eléggé az időseket. Dehogynem. De a személyüket és a véleményeiket nem feltétlenül tartom példaértékűnek.
júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!