Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mostani iskolai telefonozás...

A mostani iskolai telefonozás betiltásának mi a célja? Mi lesz jobb ettől?

Figyelt kérdés

A Youtube csomószor beadta az erről szóló hírvideókat, pl Atv, 444.hu

Ennek a szabályozásnak mi értelme van? Én értem hogy a tanuló órán ne telefonozzon, hanem figyeljen és jegyzeteljen. De hogy szünetekben ne lehessen használni, az szerintem már elég meredek. Ha baj van akkor nem tudnak elérni senkit vagy ők nem tudnak segítséget kérni. Sok ember van, aki nem szereti annyira a társaságot és/vagy kiközösítík és ők inkább a telefonon játszanak, olvasgatnak. Én is ilyen vagyok egyébként sajnos vagy nem sajnos. Még általános iskolában megértem hogy a kisgyerekek ne a telefonon lógjanak egész nap a koruknál fogva. Ők ne nevelődjenek ebbe bele. Bár otthon úgy is kézhez kapják, akkor tudnak rajta kockulni. Plusz sok feladat végezhető telefonnal/telefonon is, ami az óra anyagához kapcsolódik, ilyeneket használtunk mi is. Sokkal nagyobb problémák vannak szerintem ezen kívül, gondoljunk csak az osztályon belüli konfliktusokra, problémákra, egymással való tisztelenség, tanórák mennyisége, diákok terheltsége, felesleges stressz.



júl. 29. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:

#70.

Az igen... XD Sok hűhó semmiért. Miért kell ehhez az igazgatóság? Bőven elég a szaktanár. Ő is felnőtt, tanár stb.


"Egyszerűbbnek egyszerűbb, de volt már olyan a világtörténelemben, hogy egy gyerek lógni próbált, és folyton felhívta a szülőt, akkor is, amikor nem kellett volna a szülő szerint. Talán ilyen tapasztalatok miatt, hogy védje magát az iskola, vagy talán a hivatalos, országos szabályozás miatt (nem tudom, az mit mond) nálunk így van.


Mindenesetre ha annyira sürgős lépni, akkor kihívják a mentőt. Ha viszont nem olyan sürgős, akkor meg pont belefér pár szót telefonon beszélni a szülővel, még akkor is, ha párat kell kattintani ahhoz, hogy előkerüljön a telefonszáma. Ha ott a beteg gyerek kezében a telefon, akkor igen, mondom, az az egyszerűbb, ezért a gyakorlatban is az szokott történni nálunk is, hogy őt magát kéri meg az igazgató, hogy hívja fel a szülőt - de átveszi a gyerektől a telefont, hogy ő maga is személyesen elmondja a szülőnek, hogy mi az ábra.


Másképp a szülő esetleg majd jöhet olyan panasszal, hogy szegény gyereke rosszul lett, a tanárok meg rá se néztek, a beteg gyereknek kellett telefonálnia a szülőnek, és a szülő ment érte és vitte haza, az iskola meg semmiről se tudott, vagyis nem gondoskodott a gyerek testi épségéről, pedig az is a dolga, stb., aztán még beperelik az igazgatót..."


Igen, szóval ami megtörtént a világtörténelem folyamán, amiatt mindenkit büntetni kell. Jogos. De amúgy is, tök logikus, hogy minden diák lógni szeretne, amikor azt mondja, hogy beteg. Ehhez igazgató kell. Egy szaktanár nem tudja ránézésre megmondani, hogy rosszul van, amit az iskolaorvos is alátámasztott.


Igen, mentőt kell hívni minden lázas, szédülő, fej-, torok-, gyomor- stb. fájós diákhoz. Jogos.

júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:

"Ki mondta a drága kölöknek, hogy este 21-kor írja a leckéjét? ... Nem igaz, hogy nem talált egy vagy két órát a napjában, akár tanítás után, akár bármikor."

Én a végtelenül túlterhelt (???) középiskolás korosztályra gondoltam. Azoknál azért még szerintem is belefér este 9-től mondjuk 30-40 perc háziírás lefekvés előtt.


"Ez olyan, mint a sportra, szakkörre stb. hivatkozás... "

Úgy látom, fogalmad sincs, milyen pitiáner dolgok miatt képesek egyes szülők panaszt tenni akár kapásból az iskola fenntartójánál is. Ha befizeti a gyerekét drága pénzért valamilyen sportra, tanfolyamra, akármire, annak tudatában, hogy milyen az iskolai órarendje, egyáltalán nem biztos, hogy karba tett kézzel fogja végignézni, hogy az iskola ossza be a gyerek szabadidejét is, ráadásul keresztbe téve a fizetős programjainak. És egyébként szerintem igaza lesz... De különben is: hogyan tartasz ott egy 17 évest az iskolában, ha közben fociedzése van, ráadásul szülői hátszéllel? Fizikai erőszakkal? Vagy mi?

júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:

"Egy szaktanár nem tudja ránézésre megmondani, hogy rosszul van, amit az iskolaorvos is alátámasztott."

A szaktanár órát tart. Neki annyi a dolga, hogy a beteg gyereket eljuttassa az iskolaorvoshoz, vagy ha az épp nincs ott, akkor az igazgatóságnak átadja, hogy intézkedjenek. A folytatáshoz neki már semmi köze, egész más dolga van.

júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
32%

#72.

17 éves vagyok, ahogy említettem az átlag diáknál jóval-jóval jobban túl vagyok terhelve.


Akkor sem hiszem el, hogy nem tudta volna megírni a leckét az órák után. Vagy ha nem, akkor szünetekben. Vagy valamikor.


Ráadásul nekem mindig azt tanították, hogy első a kötelesség. Tehát: legelső az iskola. Utána jönnek a választott kötelességek, amelyek nem lennének kötelezőek, de én választottam, így rám nézve azok. És csak ez után jön minden más lógás, pihenés stb. Belém verték, hogy amennyiben a kötelesség nincs meg, akkor az alvás is mellékes. Így van a rend.

júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
16%

"mindenkit büntetni kell"

Miért fogod fel büntetésnek azt, hogy csak olyan eszközöket használhatnak a diákok tanítási időben, amit a tanárok jónak látnak? A szabadidejükben azt csinálnak, amit akarnak. De ha a tanárok felé mindenféle elvárások vannak a nyelvvizsgáktól kezdve a jobbnál jobb érettségi eredményekig, akkor bízzuk rájuk, hogy - legalább amennyire rajtuk múlik - olyan körülményeket teremthessenek a tanításhoz, amilyet ők szeretnének!

júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
43%

"az átlag diáknál jóval-jóval jobban túl vagyok terhelve"

Nem olvastam mindent, de ha túl vagy terhelve, akkor különösen érdemes lesz kipróbálnod, hogy milyen, ha úgy telik el naponta 6-7 óra, hogy nem használsz mobilt, mert pont a túl sok mobilozás az egyik oka a túlterheltségnek. Tari Annamáriát javaslom a témában.


"Belém verték, hogy amennyiben a kötelesség nincs meg, akkor az alvás is mellékes. Így van a rend."

Ezt a részét nagyon rosszul csinálták. Az alvást semmiképp sem szabad megvonni magadtól, ha egészséges akarsz lenni testileg-lelkileg. Ennek is nagyon nagy a szakirodalma, keress rá, érdemes. Normál megterhelés mellett is megbetegít az alváshiány, hát még ha túl is vagy terhelve!

júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:

"nekem mindig azt tanították, hogy első a kötelesség. Tehát: legelső az iskola. Utána jönnek a választott kötelességek, amelyek nem lennének kötelezőek, de én választottam, így rám nézve azok. És csak ez után jön minden más lógás, pihenés stb."

Rengeteg diák van, akinek nem tanítanak ilyesmit a szüleik.

júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:

#75.

Épp hogy a tanárok akarják, hogy használjam például dolgozatírásra. És eddig egy tanárnak sem volt kifogása azzal, hogy szünetben még átnéztem a szószedetet például. Ja igen, majd biztos ki fogom másolni a 250 szót hetente...


#76.

"Nem olvastam mindent, de ha túl vagy terhelve, akkor különösen érdemes lesz kipróbálnod, hogy milyen, ha úgy telik el naponta 6-7 óra, hogy nem használsz mobilt, mert pont a túl sok mobilozás az egyik oka a túlterheltségnek. Tari Annamáriát javaslom a témában."


Akkor ne írj olyan témában, amit nem olvastál!


"Én sokszorosan teljesítem azt, ami egy fiataltól elvárás. Kitűnő tanuló vagyok, három nyelvet tanulok (egyenlőre német, angol, kínai, plusz hobbi szinten a latinnal és a héberrel próbálkoztam, jövőre lehet hogy az oroszba vagy az arabba is belekezdek iskolai körülmények között), szakkörökön veszek részt az egyetemen és a gimnáziumban is fizikából, matematikából, történelemből, nyelvekből, filozófiából stb., hangszeren tanulok, versenyzek folyamatosan és elég szép eredményeket is hozok, meg rendszeresen hívnak az egyetemeken különböző programokra. A modoromra soha nem volt panasz, mindenkinek megadom a tiszteletet, még annak is, aki nekem nem adja meg. Mostanában a sportolással (túrázás) is próbálkozom." - Ezért vagyok túlterhelve.


"Ezt a részét nagyon rosszul csinálták. Az alvást semmiképp sem szabad megvonni magadtól, ha egészséges akarsz lenni testileg-lelkileg. Ennek is nagyon nagy a szakirodalma, keress rá, érdemes. Normál megterhelés mellett is megbetegít az alváshiány, hát még ha túl is vagy terhelve!"


Nem érdekel. A kötelességet teljesíteni kell. Ennyi. Az önként vállalt kötelességet pláne, hisz a kimondott szó szent. A családom részben ázsiai származású, ha nem is közvetlenül, hanem még régebbi rétegek révén. Lehet, hogy innen származik a felfogásunk és a filozófiánk.

júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:

"Épp hogy a tanárok akarják, hogy használjam például dolgozatírásra."

Ezután sem lesz nekik megtiltva, értsd már meg!


"Ja igen, majd biztos ki fogom másolni a 250 szót hetente..."

Ja igen, mert biztos attól függ, hogy megtanultad-e a 250 szót hetente, hogy átnézed-e konkrétan a telefonodon óra előtt... Ha kiírnád füzetbe, tuti, hogy nem kéne átnézni. Próbáld ki. De most inkább menjél aludni.

júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:

#79.

"Ezután sem lesz nekik megtiltva, értsd már meg!"


De, meg lesz tiltva. A telefonok lent lennének ömlesztve valami tárolóban, ki tudja hol.


"Ja igen, mert biztos attól függ, hogy megtanultad-e a 250 szót hetente, hogy átnézed-e konkrétan a telefonodon óra előtt... Ha kiírnád füzetbe, tuti, hogy nem kéne átnézni. Próbáld ki. De most inkább menjél aludni."


Helyesírás? Karakterek? Latin betűs nyelvek közül a német és a francia nagyon szeret mindent alaposan másként írni. Nem latin betűsek közül a kínainál és az arabnál meg meg kell tanulni konkrétan, hogy hogy néz ki a szó. Legalábbis én ezt csinálom. Tudni kell a karaktert, a másiknál meg a magánhangzók nélküli formát.

aug. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!