A mostani iskolai telefonozás betiltásának mi a célja? Mi lesz jobb ettől?
A Youtube csomószor beadta az erről szóló hírvideókat, pl Atv, 444.hu
Ennek a szabályozásnak mi értelme van? Én értem hogy a tanuló órán ne telefonozzon, hanem figyeljen és jegyzeteljen. De hogy szünetekben ne lehessen használni, az szerintem már elég meredek. Ha baj van akkor nem tudnak elérni senkit vagy ők nem tudnak segítséget kérni. Sok ember van, aki nem szereti annyira a társaságot és/vagy kiközösítík és ők inkább a telefonon játszanak, olvasgatnak. Én is ilyen vagyok egyébként sajnos vagy nem sajnos. Még általános iskolában megértem hogy a kisgyerekek ne a telefonon lógjanak egész nap a koruknál fogva. Ők ne nevelődjenek ebbe bele. Bár otthon úgy is kézhez kapják, akkor tudnak rajta kockulni. Plusz sok feladat végezhető telefonnal/telefonon is, ami az óra anyagához kapcsolódik, ilyeneket használtunk mi is. Sokkal nagyobb problémák vannak szerintem ezen kívül, gondoljunk csak az osztályon belüli konfliktusokra, problémákra, egymással való tisztelenség, tanórák mennyisége, diákok terheltsége, felesleges stressz.
A leghülyébbek mindig minden szabályt megszegnek csakazértis. Rájuk nem lehet hatni semmivel, eddig is a telójukon lógtak, és - főleg, mivel már függők is rég - ezután is így lesz, tehát ki fogják játszani a szabályokat.
A normálisak eddig sem a telefonjukon lógtak, hanem azt csinálták, amit a tanár mondott, ők ezután sem akarják majd megszegni a szabályt, tehát velük nem lesz gond.
De mindig van egy olyan réteg, szerintem a legszélesebb, amelyik csak akkor tesz meg dolgokat, ha elő van írva, és csak akkor nem tesz meg dolgokat, ha meg van tiltva. Ők azok, akik miatt érdemes előírni, hogy márpedig tilos. Rájuk lehet hatni vele.
#30
De jöhet
#2.
Tévedés! Sokkal nagyobb probléma az égető tanárhiány, meg a diákok túlterheltsége.
#Kérdező:
Semmi. Megyünk vissza az őskorba. Nálunk a tanárok rendszerint internetes tankönyvekből tanítottak, mert annyira rosszak az új tankönyvek. Semmit nem nyomtattak ki szinte papír formában, részben praktikus, részben környezetvédelmi okok miatt. Nem hagyta el senki, nem volt kifogás, hogy "én nem kaptam meg", neki sem kellett nyomtatgatni, minden fel volt töltve a Classroomba. Gyakran készítettek a tanárok is kvízeket is (Kahoot, Menti, Quizziz stb.). Általában szünetekben is nézegettem a feltöltött anyagokat, ha a következő órákban vagy napokban dolgozat közelgett. Sőt, nálunk a legtöbb tanár interneten keresztül irattat dolgozatokat. A történelemtanárunk például interneten irattat esszét. Sokan tudunk gyorsabban írni a laptopon, mint kézzel.
Intézményesítjük a kollektív büntetést. Azért mert néhány Insta-p*csa, meg TikTok-kan nem bír leszakadni arról a vacakról és mert zavarja ezzel az órát mindenkit büntetünk. Például azokat is, akik tanulnak, olvasnak (igen, van egy rakat online könyv is, amit így biztos nem hagyok el és nem öntök le gyümölcslével), dolgoznak (van ismerősöm, aki már most, 17-19 évesen üzletel, dolgozik a telefonján) a telefonjukon, laptopjukon vagy a szüleikkel való kapcsolatfelvételre használják a telefonjukat. Nekem soha nem volt Tiktokom, Instagramom, Facebookom van, de annak is leginkább a Messenger részét használom, ahogy például a Skype-nál is. Általában olvasok, tanulok, a szüleimet felhívom reggel és délután, mikor megérkezem vagy amikor indulok haza stb. A tanárok nem is tudják a szüleink telefonszámát, ez már nem az óvoda. Ha valaki beteg, akkor felküldik az orvoshoz, aki mondja, hogy hívja a szüleit és menjen haza, ne buszozgasson még át a világon, ha lehetősége engedi.
Szerintem az egy jó kompromisszum lenne, ha óra elején kellene kitenni mindenkinek a ketyeréit egy asztalra lenémítva/kikapcsolva. Ha a tanár pedig szükségesnek találja, akkor visszaadhatja.
35. válaszoló vagyok.
Ja, igen. Arról nem is beszélve, hogy az igazán függőket nem ezzel fogják megakadályozni a függőségüknek való hódolásukban.
De eleve: hogy tudják betartatni? Hova kell leadni? Nem képzelik, hogy a portára majd leadja mindenki? Hova? Lesz valami nagy szekrény? És azt ki fogja őrizni? Ez az egyik legértékesebb pontja lenne az iskolának... Vagy nem vállalnak érte felelősséget, lehetőleg ne hozzon senki telefont az iskolába? Normális? Szoros helyzetben hogy hívja valaki fel a szüleit? Ki tudná ezt betartatni? Milyen racionális érv van a szünetben való telefonozás ellen? Internetes zaklatás? XD Pont hogy otthon folyamodnak egyesek ehhez, mert ott helyben személyesen is ki lehet közösíteni valakit.
#16.
"A gond ezzel csak az, hogy a kamaszok azt baromira tudják, hogy mihez vannak jogaik, de azt már nem, hogy mi a kötelességük, vagy ha mégis tudják, magasról sz...ják le"
Szép kis általánosítás... Ezt aztán nevezem. Azért egy "akinek nem inge..." illendő lett volna. De lehet, hogy egy fiatalokat zsigerből lenéző, életunt emberke vagy, aki szerint minden fiatal lusta, nagyképű stb. kölyök.
Én sokszorosan teljesítem azt, ami egy fiataltól elvárás. Kitűnő tanuló vagyok, három nyelvet tanulok (egyenlőre német, angol, kínai, plusz hobbi szinten a latinnal és a héberrel próbálkoztam, jövőre lehet hogy az oroszba vagy az arabba is belekezdek iskolai körülmények között), szakkörökön veszek részt az egyetemen és a gimnáziumban is fizikából, matematikából, történelemből, nyelvekből, filozófiából stb., hangszeren tanulok, versenyzek folyamatosan és elég szép eredményeket is hozok, meg rendszeresen hívnak az egyetemeken különböző programokra. A modoromra soha nem volt panasz, mindenkinek megadom a tiszteletet, még annak is, aki nekem nem adja meg. Mostanában a sportolással (túrázás) is próbálkozom.
Miért baj az, ha tisztában vagyok a jogaimmal és azokat a végsőkig védeni akarom? Engem csak ne kutasson át semmilyen már csak ide alkalmazott iskolaőr... Nem a reptéren vagyunk. Azért meg ne kezeljen senki bűnözőként (elvileg a tervezet szerint hatósági eljárás alá vonható, aki nem tartja be a szabályt), mert a zsebemben nyugszik a telefon és csak akkor használom, ha a tanár kér rá vagy ha sürgősen mondanom kell valamit a szüleimnek. Nagyon igazságtalan lenne, ha emiatt engem is úgy kezelnének, mint aki minimum kést vagy dobócsillagot visz be.
#8.
Értem, szóval szívja meg az is, aki amúgy csak a tanuláshoz használja.
#17.
De ne térjünk már vissza a múltba! Azóta fejlődött a világ és még fejlődni is fog.
#37
Mindig ezzel jönnek, hogy mi fiatalok csak a jogainkat tudjuk, már kicsit uncsi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!