A mostani iskolai telefonozás betiltásának mi a célja? Mi lesz jobb ettől?
A Youtube csomószor beadta az erről szóló hírvideókat, pl Atv, 444.hu
Ennek a szabályozásnak mi értelme van? Én értem hogy a tanuló órán ne telefonozzon, hanem figyeljen és jegyzeteljen. De hogy szünetekben ne lehessen használni, az szerintem már elég meredek. Ha baj van akkor nem tudnak elérni senkit vagy ők nem tudnak segítséget kérni. Sok ember van, aki nem szereti annyira a társaságot és/vagy kiközösítík és ők inkább a telefonon játszanak, olvasgatnak. Én is ilyen vagyok egyébként sajnos vagy nem sajnos. Még általános iskolában megértem hogy a kisgyerekek ne a telefonon lógjanak egész nap a koruknál fogva. Ők ne nevelődjenek ebbe bele. Bár otthon úgy is kézhez kapják, akkor tudnak rajta kockulni. Plusz sok feladat végezhető telefonnal/telefonon is, ami az óra anyagához kapcsolódik, ilyeneket használtunk mi is. Sokkal nagyobb problémák vannak szerintem ezen kívül, gondoljunk csak az osztályon belüli konfliktusokra, problémákra, egymással való tisztelenség, tanórák mennyisége, diákok terheltsége, felesleges stressz.
"nem volt kifogás, hogy "én nem kaptam meg""
Helyette jöttek/jönnek az olyan kifogások, hogy
- nem volt otthon net
- nincs ill. nem működik a telefonom
- stb.
"mindenkit büntetünk. Például azokat is, akik tanulnak, olvasnak (igen, van egy rakat online könyv is, amit így biztos nem hagyok el és nem öntök le gyümölcslével), dolgoznak (van ismerősöm, aki már most, 17-19 évesen üzletel, dolgozik a telefonján) a telefonjukon, laptopjukon vagy a szüleikkel való kapcsolatfelvételre használják a telefonjukat... Általában olvasok, tanulok, a szüleimet felhívom reggel és délután, mikor megérkezem vagy amikor indulok haza"
Ezeket nyugodtan csinálhatja mindenki továbbra is a tanítási időn kívül.
"A tanárok nem is tudják a szüleink telefonszámát"
Ne röhögtess már. Kiskorúak vagytok, a szülők elérhetőségei nélkül be se íratkozhattatok volna.
"Ha valaki beteg, akkor felküldik az orvoshoz, aki mondja, hogy hívja a szüleit és menjen haza, ne buszozgasson még át a világon, ha lehetősége engedi."
Ezt nem azért csinálja, mert a tanárok nem tudják a szülei telefonszámát, hanem azért, mert így egyszerűbb. De ha a gyereknél nincs telefon, vagy le van merülve, fejből meg nem tudja a szülők telefonszámát, stb., akkor simán kideríti a doki az ofőtől vagy a titkárságról.
"Szerintem az egy jó kompromisszum lenne, ha óra elején kellene kitenni mindenkinek a ketyeréit egy asztalra lenémítva/kikapcsolva."
Ezen már túl vagyunk. Így is egyre többen maguknál tartják, és azzal foglalkoznak óra alatt, meg csalnak vele még az érettségin is.
"Ha a tanár pedig szükségesnek találja, akkor visszaadhatja."
Ha a tanár szükségesnek tartja, bármikor elővetetheti majd az órán, ahogy eddig. Annyi a változás, hogy most nem úgy kezdődik majd minden óra, hogy ott van az összes diáknál az összes okoseszköz, és a tanárnak kell kikönyörögnie mindegyikük zsebéből külön-külön, hanem úgy indul az óra, hogy egyik diáknál sincs, csak akkor kerül hozzájuk és csak az az eszköz, amikor és amelyik eszközt a tanár jónak látja használni az órán.
#51.
Persze, biztos nem működik a telefonja, ha közben a TikTok nézegetésére működik. Óra alatt is.
Persze, biztos nem volt otthon net több napon keresztül, valamint nem tudta megcsinálni az iskolában sem, az iskolai interneten délután, mert egész véletlenül akkor sem volt net, meg természetesen a mobilnet is akkor fuccsolt be, amikor neki házi feladatot kellett volna írnia. De azért posztolni posztolt. Megoldotta a szomszéd internetéről.
#52.
"Ezeket nyugodtan csinálhatja mindenki továbbra is a tanítási időn kívül."
Értem. Logikus. R*hadjak oda dolgozat előtti szünetekben, ne nézzem át még egyszer az anyag kritikusabb részeit (pl.: évszámok, képletek stb.), mert valakik függők. Logikus.
"Ne röhögtess már. Kiskorúak vagytok, a szülők elérhetőségei nélkül be se íratkozhattatok volna."
Igen, a titkárnőnek meg van valahol. De ha beteg vagyok, akkor nem fogok a titkárnőhöz, meg az igazgatóhelyetteshez rohangálni. Tanár gyerekeként hidd el: a legtöbb szaktanárnak még a szülő nevéről sincs fogalma. Fogadóórán találkoznak, ha találkoznak és már el is felejti, max. az arc marad meg.
"Ezt nem azért csinálja, mert a tanárok nem tudják a szülei telefonszámát, hanem azért, mert így egyszerűbb. De ha a gyereknél nincs telefon, vagy le van merülve, fejből meg nem tudja a szülők telefonszámát, stb., akkor simán kideríti a doki az ofőtől vagy a titkárságról."
Aaazz, igen! Valószínű életedben akkor láttál utoljára iskolát, amikor leérettségiztél. Remek, ha még ott ücsörög az iskolában, ameddig a titkárnő előkeríti a rendszerből. De eleve mennyire bizarr már arról vitázni, hogy visszamenjünk-e az emberiség egy korábbi szakaszába, amikor még nem ismertek egy olyan technológiát, ami megkönnyíti az emberek életét.
"Ezen már túl vagyunk. Így is egyre többen maguknál tartják, és azzal foglalkoznak óra alatt, meg csalnak vele még az érettségin is."
Igen, az év összes tanítási napján mindenki érettségizik, illetve minden nyomorult, fiatal diák csalni szokott, aki magával hordja a telefonját! Érettségire eddig se lehetett bevinni telefont, meg úgy kb. semmit. Mégis néhányan becsempészték. Édesanyám tanár és két évente találkozik 1-1 ilyen esettel.
Igen, mivel néhány nyomorék rá van kattanva az Instagramra, ezért bűnhődjön az is, aki például behozza a PPT-jét, amit elő fog adni. Helyes! Menjünk vissza az őskorba! Elő tudja adni táblánál is! XD
Németországban gimnazista diákok közül egy csomóan tableten jegyzetelnek és a könyveik is ott vannak.
Költöttek a magasságosak egy rahedli pénzt az NKP-re, meg az okostankönyvre, aminek már a használatát is betiltja az órákon. A tanáraink jelentős része használta ezeket a weboldalakat és szoftvereket.
Másrészt mi alapján gondolod, hogy ha eddig is becsempészték, ezután majd nem fogják? Mert rá lehet uszítani a rendőrt, aki kipakoltathatja az egész táskát, mintha fegyvert keresne? Jogállamiság a köbön... XD
"Ha a tanár szükségesnek tartja, bármikor elővetetheti majd az órán, ahogy eddig. Annyi a változás, hogy most nem úgy kezdődik majd minden óra, hogy ott van az összes diáknál az összes okoseszköz, és a tanárnak kell kikönyörögnie mindegyikük zsebéből külön-külön, hanem úgy indul az óra, hogy egyik diáknál sincs, csak akkor kerül hozzájuk és csak az az eszköz, amikor és amelyik eszközt a tanár jónak látja használni az órán."
Nem tudom eldöntetni, hogy direkt csúsztatsz vagy ennyire nem néztél utána az egésznek. A telefonok NEM a tanárnál lesznek, hanem ömlesztve lenn valahol a bejáratnál. Igen, biztos le fog menni a tanár és 6000 telefon közül kiválogatja az osztályét. Vagy biztos csoportosan lemennek majd és kiválasztják 5000 telefonból a diákok a sajátjaikat, ami szerencsés esetben épségben van. Nem, a tanárnak nem lesz erre lehetősége ezentúl.
"Persze, biztos nem működik a telefonja, ha közben ..."
A tanár se hülye, tudja, amit te. De mivel az iskola nem biztosítja a diákok számára a telefont és az online házik megírásához szükséges otthoni vagy mobil internetelérést, és mivel nem kényszerítheti a diákot, hogy ott maradjon délután az iskolai netet használni - vagy hogy visszamenjen a suliba mondjuk este 9-kor (amikor eleve nincs is nyitva az épület...), ha épp nem szolgáltat az otthoni szolgáltatója, mert azért igenis előfordul ilyen is - nem tehet semmit, még csak nem is szankcionálhatja a házihiányt, ha korrekt akar lenni. Még akkor sem, történetesen akár bizonyítani is tudja, hogy a diák posztolgatott - de mondjuk szerintem nem elvárható egyetlen tanártól sem, hogy az összes diákját megfigyelés alatt tartsa, hogy posztolgat-e vagy nem, hátha majd másnap azzal jön, hogy azért nincs házija, mert valami műszaki gond adódott...
"R*hadjak oda dolgozat előtti szünetekben, ne nézzem át még egyszer az anyag kritikusabb részeit (pl.: évszámok, képletek stb.), mert valakik függők. Logikus."
Ha tudod, hogy az a helyzet, ami, némi rugalmassággal füzetet és ceruzát veszel elő, amikor tanulsz, és lesz mit átnézni óra előtt: az offline jegyzeteidet. Logikus.
#55
Egyszerűbb telefonon átnézni, mint külön leírogatni
#54.
Tévedsz! Az iskolám biztosít internetelérést a szünetek alatt, valamint tanítás után. Lazán le lehet menni a könyvtárba, egy üres terembe vagy bárhova, ahol meg lehet írni a házit előző nap vagy aznap szünetekben vagy előző nap tanítási órák után.
Másrészt modern világot élünk. Általános az internetkapcsolat a legtöbb háztartásban. Erre hivatkozni olyan, mint arra, hogy nincsenek otthon írószerei. Ha szegény családból származik a gyerek, akkor ez megérthető és érdemes más lehetőségeket keresni, segíteni, de jól szituált körülmények közül érkező diákoknál erre nem lehet hivatkozni.
#55.
Igen, majd szépen rajzolgatok otthon folyamatábrákat, táblázatokat, függvényeteket, meg lerajzolom magamnak a képeket. Nem képzeled, hogy erre van ideje a legtöbb diáknak? Azt még meg is kell tanulni, plusz vaan egy rakat házi más tárgyból, plusz a beadandók.
Dolgozzak még többet csak azért, mert egyesek anarcho-primitivisták és ellenzik, hogy előkapjam a telefont és átnézzem a tanár PPT-jét még egyszer, amibe nyilván azt tette bele, ami különösen lényeges.
#55.
Nesze neked digitális jövő.
A technológia nem azért van, hogy ne használjuk és ne könnyítse meg az életünk.
A programozás tudományának kezdetén volt egy csomó programozó, fizikus és matematikus, aki felháborodott azon, hogy az új számítógépeknél nekik már könnyebb dolguk van, mert egy csomó mindent magának kiszámol, magának elintéz. Konkrétan majdnem géprombolókká váltak, mert úgy értelmezték, hogy a számítógép elveszi az ő presztizsüket, mivel hogy "Mi az, hogy azt feltételezi a gép, hogy ők ezt nem tudják manuálisan megcsinálni?!". Holott cseppet sem erről volt szó. Arról volt szó, hogy megnyílt a kapu nekik bonyolultabb kérdésekkel foglalkozniuk, mert az egyszerűbb mozzanatokat már a gép maga is el tudta végezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!