Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mostani iskolai telefonozás...

A mostani iskolai telefonozás betiltásának mi a célja? Mi lesz jobb ettől?

Figyelt kérdés

A Youtube csomószor beadta az erről szóló hírvideókat, pl Atv, 444.hu

Ennek a szabályozásnak mi értelme van? Én értem hogy a tanuló órán ne telefonozzon, hanem figyeljen és jegyzeteljen. De hogy szünetekben ne lehessen használni, az szerintem már elég meredek. Ha baj van akkor nem tudnak elérni senkit vagy ők nem tudnak segítséget kérni. Sok ember van, aki nem szereti annyira a társaságot és/vagy kiközösítík és ők inkább a telefonon játszanak, olvasgatnak. Én is ilyen vagyok egyébként sajnos vagy nem sajnos. Még általános iskolában megértem hogy a kisgyerekek ne a telefonon lógjanak egész nap a koruknál fogva. Ők ne nevelődjenek ebbe bele. Bár otthon úgy is kézhez kapják, akkor tudnak rajta kockulni. Plusz sok feladat végezhető telefonnal/telefonon is, ami az óra anyagához kapcsolódik, ilyeneket használtunk mi is. Sokkal nagyobb problémák vannak szerintem ezen kívül, gondoljunk csak az osztályon belüli konfliktusokra, problémákra, egymással való tisztelenség, tanórák mennyisége, diákok terheltsége, felesleges stressz.



júl. 29. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 A kérdező kommentje:

"A másik, hogy rengeteg olyan gyerek van, akik videóznak, fotóznak az intézményekben, tanárokat parodizálnak ki a neten stb. Ezt az intézményi keretek közül ki lehet legalább vezetni. (Nekem is volt olyan osztálytársam, akik bántalmazásra használták a készüléket, fotóztak aztán ránagyítottak és röhögtek rajtuk.)"


Igazad van, de ezek az egyének telefon nélkül is bullyingolnak, kiröhögik a tanárt. Főként tőlük kéne élvezni a telefont meg agymosást tartani nekik a szüleikkel együtt. Egyet is értek, mert ha valakit fotózgatnak az kikerülhet bárhová.

júl. 29. 15:53
 12/85 A kérdező kommentje:
*elvenni
júl. 29. 15:54
 13/85 anonim ***** válasza:
és az ugye személyi jog sértése, tehát bűncselekmény
júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 A kérdező kommentje:
Így van
júl. 29. 15:55
 15/85 A kérdező kommentje:

"A harmadik dolog meg pont az, amit leírsz, hogy az ilyen gyerekek is szocializálódjanak, mert belebújtok az okostelefonba és még az ösztön sincs meg, hogy változtassatok."


Itt az a probléma hogy ez az eszköz már alapból mindenki életének a része.

júl. 29. 15:56
 16/85 anonim ***** válasza:

A gond ezzel csak az, hogy a kamaszok azt baromira tudják, hogy mihez vannak jogaik, de azt már nem, hogy mi a kötelességük, vagy ha mégis tudják, magasról sz...ják le


Sokszor azt hiszik, viccesek, menők, amit csinálnak, nem gondolnak a következményekre, s amikor persze baj van, jön a szánakozás, hogy erre nem is gondoltak, meg nem így gondolták...


Az okosteló erre kiválóan alkalmas eszköz, hogy megaméreteket öltsön az efféle cselekedet, az meg nem érdekli őket, kinek ártanak vele...

júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
67%

"Ha baj van akkor nem tudnak elérni senkit vagy ők nem tudnak segítséget kérni."

Ha baj van, szólnak a tanárnak! Azért a mobiltelók előtt is léteztek iskolák is, meg bajok is, és többen túlélték.

júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
100%

Különböztessük meg egymástól a klasszikus nyomógombos "buta" telókat és az okostelefonokat.

Itt a fő probléma az okostelefonokkal fenntartott dependens kapcsolat.

júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 A kérdező kommentje:
Vannak olyan nyomógombosok is, amikkel lehet videózni és fényképezni
júl. 29. 16:29
 20/85 A kérdező kommentje:

#17

Ha épp nincs ott tanár közelben? Vagy értekezlet van?

júl. 29. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!