Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam, hogy valószínű nem...

Elmondjam, hogy valószínű nem a férjemtől várok babát?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem az esetet. Már 4 éve vágyom babára és a férjem is, de hiába próbálkoztunk nem jött össze.

Megcsaltam a férjem és terhes lettem. Most 12 hetes vagyok. Majdnem biztos vagyok bent, hogy nem a párom az apuka.

Szerintetek, ha elmondom tudja majd sajátjaként szeretni a picit? Vagy jobban járok, ha hallgatok?


2010. júl. 3. 22:30
 51/91 anonim ***** válasza:
97%
Csak mindig szólj a házibarátnak, ha újabb gyereket terveztek. :)
2010. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is jobb hallgatni. Ha szereted a férjed, akkor nem tudsz neki fájdalmat okozni. Persze nem szép dolog hazudni egy életen át, de így még esélyes egy boldog család. Így "csak" a saját életed keseredik meg egy kicsit, de körülötted mindenki boldog. És te is az lehetsz. Sokszor az ember előre nem számol a ballépései következményével. És akkor érzed hogy mennyire szeretsz valakit, mikor baj van.. ez tipikus.. Szerintem egy ilyen eset (hiba) miatt a nő talán ezekután még jobban képes szeretni, becsülni a férjét, és ragaszkodni hozzá, mint azelőtt.
2010. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim válasza:
91%
Szomorú, hogy a férj helyzetét nem nézi senki. Aki komolyan gondolja azt, hogy nem kell neki elmondani a dolgot, az kíváncsi lennék, mit szólna, ha lenne egy fia, akivel ugyanezt megcsinálja a felesége, és mondjuk a gyerek 25 éves lenne, amikor kiderül a dolog. Gondolom az ilyen képmutató hazudozókból lenne a leghabzószájúbb anyós hasonló esetben. Hihetetlen, milyen emberek vannak. Úgy tűnik, manapság az átverés és a durva, egész életet befolyásoló hazugság természetes dolog.
2010. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
59%
ha meg nem derül ki sose (miért derülne) akkor egy életen boldog apa lehet
2010. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg kiderül...? Na és a gyerek? Neki nincs joga tudni, ki az igazi apja? Mi van, ha kamaszkorában derül ki? Mi fog érezni, gondolni az anyjáról? Vagy ott van a vércsoport... Ugyan többen írták, hogy a kutya, hmm... bocsánat az apa nem kíváncsi rá. De ne adj Isten, beteg lesz, műteni kell, vért adnak neki... Mondom, ne adja az Isten... Derüljön ki akkor?(Egyébként az én férjem fejében meg sem fordult, hogy mástól lenne a gyerek, mégis belenézett a gyerekem kiskönyvébe, pusztán kíváncsiságból, hogy mi lett a vércsoportja. Ugyanúgy kíváncsi volt arra is, mint pl. a fejkörfogatára.)


Most kéne azt elmondani. Ha a férj megbocsájt, akkor hajrá boldog családi élet, ha nem, akkor anyuka berendezkedik (egyenlőre) arra, hogy egyedül neveli a gyerekét. (Gondolom a 22 éves srác, aki a vér szerinti apa nem nagyon akarna részt venni a gyereknevelésben.)


Ja, és ugye a férj és a srác ismerik egymást. Mi van, ha a srác egyszer elkottyintja magát, hogy a feleséggel ágyba bújt. A férj nem hülye, elkezd egy kicsit gondolkozni, és rájön, hogy a gyerek nem is biztos, hogy az övé.


De mondom... én a gyereket sajnálom legjobban, ha ő egyszer rájön, hogy nem is az az apja, akit ő annak hitt.

2010. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy az ő szempontjából a babának mi lenne a jó. Ha elmondja a férjének az igazságot, az kidobja (neadjisten). És ha nincs hová mennie? Ha nincsenek mögötte szülők, sem jó anyagi háttér? Ilyenkor nem az lenne a baba érdeke, hogy a híd alatt nőljön fel.. Szerintem életében mindenki hibázik, és van hogy nagyon meggondolatlanul cselekszik. De ha ezt megbánja, akkor ezekután sokkal jobb ember lehet.

Tényleg csúnya dolog becsapni az apukát. Nade ha ő van a terhes nő mellett, és ő neveli és szereti a gyereket, akkor ezzel nem válik apukává? Nem az ő vére, de ettől ugyanúgy szeretheti. De az tény, hogy joga van az igazsághoz..

2010. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek azokkal, akik szerint a férjnek és a gyereknek joga van tudni az igazat, illetve hogy minden hazugság kiderül egyszer.


Azt még hadd fűzzem hozzá, hogy a 22 éves apukának is joga van tudni az igazságot. Biztos éretlen még az apaságra, meg könnyen lehet, hogy ki akarná húzni magát csak belőle, de akkor is joga van tudni, hogy van egy gyereke. Jesszusom, a sok titkolózásra buzdító!!! Nektek van gyereketek? És mennyire érzitek fontosnak, meghatározónak őt (őket) az életetekben??? Akkor mástól elvitatjátok a jogot, hogy tudjon erről? És ha a gyerek 20 év múlva rájön arra, ki az apja, anyuka mit fog neki mondani az apjáról? Azt, hogy "kisfiam, basztam neki megmondani, hogy Te létezel, elvégre nem olyan nagy dolog ez, hogy esetleg vele is közölni kelljen"!


Komolyan mondom, eszem-faszom megáll egyesektől.

2010. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim válasza:
61%
ilyen későn már nem lehet elvetetni mi?
2010. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ.

Végül elmondtam a férjemnek. Kiakadt (tudom teljesen jogosan) és mégaznap hazament a szüleihez. Azóta beszéltünk telefonon és azt mondta, hogy adjak neki pár napot és átgondolja.

A biológiai apával is beszéltem. Ő azt mondta, hogy nem akarta ezt a helyzetet, de ha már kialakult ő válalja a felelőséget. Ha segítség kell szóljak és majd szeretne a kicsi életében részt venni.

2010. júl. 11. 23:19
 60/91 anonim ***** válasza:
82%
Örülök, hogy így döntöttél és tettél, mert így tisztességes mindenkivel szemben. Szorítok, hogy a továbbiakban minden rendben menjen!
2010. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!