Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam, hogy valószínű nem...

Elmondjam, hogy valószínű nem a férjemtől várok babát?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem az esetet. Már 4 éve vágyom babára és a férjem is, de hiába próbálkoztunk nem jött össze.

Megcsaltam a férjem és terhes lettem. Most 12 hetes vagyok. Majdnem biztos vagyok bent, hogy nem a párom az apuka.

Szerintetek, ha elmondom tudja majd sajátjaként szeretni a picit? Vagy jobban járok, ha hallgatok?


2010. júl. 3. 22:30
 21/91 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképpen mondjad el és ha ő ezt meg tudja bocsájtani akkor igen, képes lesz a sajátjaként szeretni. Persze ehhez kell majd idő neki valószínüleg, de ha mindketten szeretitek egymást akkor élhettek majd boldog családként. Ezt bizony saját tapasztalatból írom, és hidd el jobb ha elmondod, egy ilyen súlyos titkot egy életen át szinte lehetetlen hordozni.
2010. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek érdekében talán el kellene mondani. Mert könnyen kiderülhet, akkor is ha titkolod, és gondold el ő majd mit érezni 6, 10, 20 vagy akár 40 év múlva amikor leomlik az a kép, ami él benne saját magáról. Mert mindenkinek a saját énképében fontos elem az, hogy kik a szülei.


Remélem, sikerül ebben a nehéz helyzetben megtalálnod a legkevésbé fájdalmas megoldást!

2010. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
83%

MINDENKÉPPEN MONDD EL AZ IGAZAT!!!!!!NEM TEHETED MEG SEM A FÉRJEDDEL,SEM A "SZERETŐDDEL" SEM PEDIG A SZÜLETENDŐ GYERMEKEDDEL...

Ha nem mondod el csak magadat óvod meg,de amit te tettél,azért neked kell vállalni a felelősséget!!!!!

Én biztos elmondtam volna a férjemnek,bár én nem tennék ilyet,viszont ha már megtetted ezzel a lelkiismeret furdalással nem tudnál együtt élni egy életen keresztül és hidd el jobb,ha most az elején elmondod!!!!!

RÁADÁSUL NEM ÉRDEMLI MEG A FÉRJED SEM,HOGY EZT TEDD VELE..

Sok sikert,azért ha tudod mit teszel,írd meg mi történt...

2010. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm ugyan ebben a helyzetben volt, és mondtam neki hogy mindenképp mondja el a férjének , joga van tudnia az igazat! Ő oda állt elé, elmondta, és mivel nagyon szerette a barátnőmet, így együtt maradtak. Aztán a szülés után kiderült, hogy a baba a férjtől van!
2010. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
83%
Hú de szép történetek...
2010. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
86%

Először is ha már megcsaltad, miért nem védekeztél. Mert 4 éve próbálkoztok a férjeddel? Ez elég kevés, mert tudod az is meglehet, hogy a férjeddel van gond.


Aztán miért vagy annyira biztos hogy a srácé a baba. Jó lenne elmenni orvoshoz, hogy megállapítsa hány hetes vagy pontosan lehet, hogy előbb vagy később fogant, mint az eset megtörtént és megkíméled magad egy kínos helyzettő,.


Ha mégis a srác az apuka akkor el kell mondanod. A gyerekek általában hasonlítanak egyik szülőre, előbb vagy utóbb úgyis kiderül.

Én ha i,en he,yzetbe kerülnék biztos elmondnám nem tudnék ilyen titkot életem végéig hordozni. De hallgass a saját lelkiismeretedre.

Szóval higgadtan gondold és azután cselekedj.

2010. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló, mindenféle "kötekedés" nélkül mondom, hogy nálunk a gyerekünk egyáltalán nem hasonlít egyikünkre sem :) Két éves. Mi sötétbarna/fekete hajúak vagyunk, barna szemmel, a gyerek barna szemű, és aranyszőke hajú... és mégsem a postástól van.. (ez off volt kicsit, bocsi, de nem bírtam kihagyni).


Kérdező olvasol még minket?

2010. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
52%

Egy dolgot érdemes azért kideríteni:


Mi a vércsoportja a biológiai apukának és a férjednek?? A tiedet már tudod, hisz 12 hetes terhesen már beleírták a terhességi kiskönyvedbe!


Ezen a honlapon ki tudod számolni, hogy milyen vércsoportja lehet a kicsinek:


[link]


Ehhez nem kell biológiai érettségi, és egy értelmes férfinek, apukának igen gyorsan feltűnik, hogy az újszülött bébinek nincs köze az ő vércsoportjához!

Pl:

anya: "0 rh+" és az apa: "B-"

Ha a pici "A rh+" lesz, akkor nagy bajban vagy!



Ui: Az én fiam kiköpött a férjem lett! Tehát jól tettem, hogy nem mondtam el, hogy kétségeim vannak...Bár én 80 %-ban biztos voltam, hogy a férjemtől fogant meg, hisz peteérés alatt 4-szer voltunk együtt, de féltem, hogy esetleg volt egy másik, kósza peteérésem is, hisz akkor voltam a szeretőmmel is. De a kiírás napján indultak a fájások és bár szép nagy lett, de nem túlhordással. És a 12 hetes UH szerint is a ciklusom közepén fogant meg. Akkor már 99% esélyt adtam a boldog családi életnek!

Elég gyengék a génjeim, mert alig hasonlít rám "Tittaapja Nagyszerelmem".


Egyébként dúlnak már benned az anyai örömök? :):)

Téged nem befolyásol, hogy nem életed párjától várod a gyermeked? Bár ez hülye kérdés..hisz te imádni fogod, akkor is, ha csak egy "egyéjszakás" kalandból fogant meg!


A kockázatokat nagyjából vázoltam.

A többi pszichológia és a te döntésed!

2010. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
93%

Kedves "nem kötekedő" ezért írtam hogy általában! :-))

Az én fiam pl. egy-az-egyben az apja csak kicsiben.

De most nem is ez a lényeg a gyerek megnő és valakire esetleg hasonítani fog és mi van ha kiköpött apja lesz és a kedves férj éppen ismeri a biológiai apát. Mert ugye nem tudjuk a pontos összefonódáskat. Én egy barátnőm esetéből indultam ki aki mikor terhes lett imádkozott hogy hasonlítson a gyerek a férjére és ne egy másik pasira akit a férje történetesen ismert.


Ezért írtam jobb ha elmondja mert úgyis kiderül.

2010. júl. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van! :) Tényleg írtad, h általában, bocsi, nem láttam. A többiben is igazad van... tiszta lelkiismerettel indulna a kérdező a dolgoknak. Én is elmondanám. Bár itthon a fotelből nagyon nehéz átlátni az ő helyzetüket.
2010. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!