Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam, hogy valószínű nem...

Elmondjam, hogy valószínű nem a férjemtől várok babát?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem az esetet. Már 4 éve vágyom babára és a férjem is, de hiába próbálkoztunk nem jött össze.

Megcsaltam a férjem és terhes lettem. Most 12 hetes vagyok. Majdnem biztos vagyok bent, hogy nem a párom az apuka.

Szerintetek, ha elmondom tudja majd sajátjaként szeretni a picit? Vagy jobban járok, ha hallgatok?


2010. júl. 3. 22:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
79%
Huhh a kérdés, hogy mi a célod!! Ha az, hogy még aznap faképnél hagyjon, akkor mondd el nyugodtan. De az is kérdés, hogy a valódi apuka amúgy nem érdeklődne? Mi van az ő jogával, hogy lesz egy gyereke, és nem is tud róla? Szerintem ezt akárhogy intézed, nincs jó és szép megoldás, mert a gyereknek is joga van ismerni vagy tudni, ki az igazi apja, stb. De a legkiméletesebb megoldás valóban az, hogy nem szólsz senkinek soha semmit. Elég nehéz titok lesz :(
2010. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
98%
hu,ez nem könnyű mert könnyen válás is lehet a vége .Mérlegelj .Én elmondanám,lesz ami lesz .
2010. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
100%
Jobb,ha most mondod el neki,mint később.Az egyik ismerősöm ugyan így volt,a férje a nevére vette a gyereket és a csaj utána mondta meg neki,hogy mégsem ő az apuka.Gondolhatod,hogy a srác hogy ki lehetett borulva.A csaj mellett volt egész terhessége alatt,leste minden kívánságát...utána meg pofára esett.Jobb őszíntének lenni.Te mit éreznél,ha az ő helyébe lennél és a végén közölné veled,hogy mi a helyzet?Mond el neki és vállald a felelősséget.Sok sikert.
2010. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
95%
Miért? Szerinted ha elmondod akkor még szeretni fog? Mond el! Ha időben elmondod az még mindig jobb, mintha évekig várnál. Ha megcsalni képes voltál, akkor merd vállalni is!
2010. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Valóban sok szempontból kell vizsgálni a helyzetet és mérlegelni. A Te lelkednek is jót tenne az őszinteség, hiszen ez hatalmas teher, és valljuk be: hazug embert előbb utolérni, mint a sánta kutyát! Pláne, ha a pici kiköpött apja lesz. A gyermeknek is szüksége van egy apára, márpedig valószínű, hogy a férjed nem fogja ezt a békát (egykönnyen) lenyelni, ez teljesen jogos is. Márpedig egy babának apa kell. Vállalná a felelősséget a biológiai apa? Joga van tudni a gyermekéről! Lenne apja annak a babának? Egyáltalán megengedheti magának a biológiai apa, hogy bevállaljon egy gyermeket?

Nem tudok jó választ adni, mert nincs. Annyi szempont van, hogy amelyik az egyiknek jó, az a másiknak nem. Neked kell mérlegelned. Veszteni valód van. De azt csak te tudod, hogy megérte-e félrelépni? Bírnád életed végéig cipelni a terhet? Tudnál őszintén a párod és a gyermeked szemébe nézni? Esetleg a biológiai apa szemébe? Gondold át, mindenképpen. Nem merek tanácsot adni, ez nagyon nehéz és súlyos döntés.

Én megmondanám a páromnak, de ez én vagyok. Bár én nem tudnék félrelépni, mert egyszerűen imádom a párom. A szememben nincs nála szebb és jobb férfi. Persze, nehogy félreértsd, nem felelősségre akarlak vonni. Ez a te döntésed volt, semmi közöm hozzá. Kívánom a legjobbakat!

2010. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
40%
Ha elmondod, a férjed azonnal kidob, nevelheted egyedül addig, amíg nem találsz egy megbzható társat, ha véletlenül (merő kényelemből) nem tenné, akkor meg utálni fogja a gyereket, ez a gyereknek semmiképpen nem jó. Ha elmondod, a saját lelkiismereted fog piszkálni egész életedben, de szerintem ez a kegyes hazugság még mindig a jobb megoldás, így nem teszel tönkre 3 életet, csak egy kicsit a sajátodat.
2010. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
96%

Elobb utobb kiderul az igazsag. Minnel tovabb huzod, annal nagyobb az eselye annak, hogy elhagy a ferjed, foleg ha nem toled tudja meg.

Amugy egy gyerek nagyon eros kapocs lehet egy hazassagban, meg akkor is ha nem az apuka az apuci.

2010. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
90%

19hónapos a kislányom! Én ugyanebben a helyzetben voltam,mint most te!

Csak annyi különbséggel,hogy én el akartam hagyni a párom!

Elmondtam neki az igazat,és azt is hogy nem szeretnék semmit sem ráerőltetni,ezért haza költözöm anyumhoz,és egyedül nevelem fel a picit!

Ő volt az,aki azt mondta,hogy maradjunk együtt,és a nevére veszi a babát!

A mai napig is együtt vagyunk,és úgy szereti a kislányt,mintha a sajátja lenne!

Tehát az én véleményem az,hogy a legjobb mindig őszintének lenni!

2010. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Aki a baba igazi apja, ő vállalná a gyereket? Veled együtt?


Ha megszületik a gyerek, akkor csináltathattok (az igazi apukával) egy DNS-vizsgálatot, és ha mégse ő az apa, akkor .... Háááát.. Most igy visszaolvasva, amit leírtam... nehéz ügy.


De nagyon fontos, hogy mit szól mindehhez a másik partner?

2010. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom, hogy a biológiai apa válalná e a babát.

2010. júl. 3. 22:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!