Kedves Kismamák! Hogy álltok a dohányzással? Megkövezhető vagyok:- ( Sajnos nem tudom letenni:- ( Higgyétek el aggódom, és a világon mindennél jobban szeretem a babámat! Hogy létezik, h ennek ellenére sem sikerül?
Állítottam nem kérdeztem!
Mindenkinek köszönöm a válaszokat...
Nem okoskodni jövök,mert ugyanolyan ha nem bűnösebb vagyok mint te.Asztmás voltam kisgyermek korom óta,mindig azt mondták kinövi majd,úgy kinőtte,hogy most 21 évesen is az vagyok.Mindig elleneztem a cigarettát,mondtam,hogy én a világ mindenségért sem,de hát amilyen az anyja(apja) olyan a lánya.Noha anyum nem cigizett a terhessége alatt(legalábbis így tudom),előttem mégis 10,utánnam pedig még 20 évig szívta(illetve szívja),az esélyem elég magas volt az asztmára és később vele együtt a rászokásra.Az első nagy érzelmi stressznél 17 és fél évesen rágyújtottam,majd sorra jöttek az események,először az érettségi,majd a főiskola,csak szívtam szívtam és szívtam(szerencsére sokkal jobban voltam mint előtte,bár bele sem gondolok belül mi lehet).Ehhez még hozzájárult, hogy bp-en voltam albérletben,tehát az esélyem a jó nagy szennyezettségre 120% volt.Amikor megtudtuk,hogy kisbabánk lesz 27 hete fogtam és eldobtam a cigarettát(nekem könnyen ment,volt,hogy előtte is hónapokig egy szálat nem szívtam),elmentem egy száraz sóterápiára ami jól kipucolt és jól voltam és vagyok.A bűntudat megvan,mert szegény Abigélnek 4 hétig(ugye addig nem tudtam) szívnia kellett,de mentségemre szóljon,ha készülünk rá,előtte már egy félévvel minimum leteszem.A terápia nagyon szépen kipucolta a tüdőm,persze a sötétség ott maradt,de legalább volt frissesség,azonnal vidékre költöztünk a kedvesem szüleihez és már jól vagyunk:)Persze a tudat mindig ott lesz,hogy miattam az asztma esélye méginkább nőtt(bár párom is az így az esély alapból 100% volt),de ez nem ment fel.
Menj el elvonókúrára ne egyedül próbálkozz,a város tüdőgondozójában biztos,hogy van leszoktató program,5000 az ára nálunk(nekem szerencsére nem kellett:)),menj el te is egy ilyen száraz sóterápiára,hétvégenként járj a szabadba,a friss levegőre és sok sok "c" vitamin.Amikor úgy érzed rá kell gyújtanod,egyél gyümölcsöt,vagy zöldséget.Tudom,hogy maga a rutin rossz,ezért én vettem cigirágót és reggel az első kávém mellé,amit lecseréltem zöld teára,a számba lógattam a rágót,majd rágtam:DTök jó egyébként hidd el és vicces is:))
Nagyon köszönöm az utolsó két válaszolónak!
Sokat segítetek!
"Sajnos le kell lomboznom, mert a nőgyógyászának igaza van, a cigaretta igenis nagyon veszélyes a babára. Bár a felnőttekre is káros, vannak, akik szerencsések, és megússzák a különböző komplikációkat. A magzatnál azonban ez nem így van. Bizonyított tény, hogy a dohányzás káros hatással van a terhesség kimenetelére.
A cigarettában több száz kémiai anyag van, a legismertebbek a nikotin és a szén-monoxid.
A nikotin növeli az anyaméh ereinek ellenállását, ezáltal csökkenti a méhizomzat vérátáramlását, így csökkenti a magzati vérkeringést. Ennek eredményeképpen agyi keringészavart és oxigénhiányt okoz.
A szénmonoxid gátolja, hogy a vörösvértestek egyik legfontosabb alkotórésze, a magzati haemoglobin megkösse az oxigént, s így karboxi haemoglobin keletkezik. Ennek az anyagnak a mennyisége - napi két szál cigaretta elszívása esetén - a magzatban 10-15%-kal magasabb, mint az anyában. Azaz ami az anyának meg se kottyan, az a magzatnál már súlyos keringési zavarokat okoz.
Egy szál cigarettából 1 mg nikotin és 10-15 mg szén-monoxid, egy doboz cigarettából 20 mg nikotin és 200-300 mg szén-monoxid kerül a szervezetbe.
A dohányzás legsúlyosabb magzati szövődménye a magzati oxigénhiány, a növekedési elmaradás, a magzati elhalás és a méhlepény leválása.
A magzati elhalás egyik legfőbb oka az anyai dohányzás. Ezenkívül a magzati növekedéselmaradás vagy más néven intra uterin retardáció 21-39%-ban az anyai dohányzásnak tudható be.
A dohányzás nem csak a terhesség alatt okozhat komplikációt, de a születendő gyermek későbbi fejlődésben is zavart okozhat. A magzatban ugyanis a nikotin hatására az idegelemek érése elhúzódik, mert a nikotin kórósan befolyásolja bizonyos receptorok szabályozást. Emiatt a gyermek későbbi fejlődésében viselkedési problémák, figyelemzavar jelentkezhetnek.
Ezenkívül növekedészavar is felléphet, mely akár két-három éves korig sem rendeződik"
"Az anyai dohányzásnak az újszülöttre gyakorolt káros hatásai bizonyos mértékben csökkennek, ha a kismama a terhesség 15. hete előtt leszokik a cigarettáról. Erről a British Medical Journal című orvosi szaklap közölt pénteken tanulmányt.
Korábbi kutatások egyértelműen bebizonyították már, hogy dohányos anyáknál gyakoribb a koraszülés és a baba sokszor kis súllyal születik.
Ausztráliai és új-zélandi orvosok 2500 terhes anyát vizsgáltak meg a terhességük 15. hetében, rögzítették dohányzási szokásaikat, majd figyelemmel kísérték a szülés kimenetelét.
A kismamák 80 százaléka nem cigarettázott, 10 százalék korábban dohányzott, de abbahagyta, 10 százalék pedig a vizsgálat időszakában dohányos volt.
A dohányos kismamák 10 százalékának idő előtt született meg a gyermeke, és 17 százalékának kis súlyú volt a babája.
Viszont nem volt különbség azok között, akik sosem cigarettáztak és azok között, akik azelőtt dohányoztak, de a 15. hétre már leszoktak róla. Mindkét csoportban 4 százalék volt a koraszülés és 10 százalék a kis születési súly gyakorisága.
Az adatokból a tanulmány levonja a következtetést, hogy a dohányzás súlyos káros hatásai visszafordíthatók, ha az anya a terhesség korai szakaszában leszokik a cigarettáról.
Korábbi tudományos tanulmányok kimutatták, hogy a terhesség alatti dohányzásnak más káros következményei is vannak: vetélés, torzszülés, halvaszülés vagy az újszülött halála."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!