Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamák! Hogy álltok...

Kedves Kismamák! Hogy álltok a dohányzással? Megkövezhető vagyok:- ( Sajnos nem tudom letenni:- ( Higgyétek el aggódom, és a világon mindennél jobban szeretem a babámat! Hogy létezik, h ennek ellenére sem sikerül?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 22:41
 91/150 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam az elején, hogy nagyon hiányzott a cigi, de kórházba kerültem és a sorsra fogtam :) Lehet hülyeség, de én hiszek benne :D

Egy slukk az még nem a világ, majd holnap az se lesz :) Most már mondhatod, hogy ha reggel óta kibírtam, még 1-2 óra belefér, stb ;) sok sikert :)

2009. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/150 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Végigolvastam a hozzászólásokat és a saját tapasztalatomat szeretném Neked leírni.

Párom édesanyja a terhessége alatt végig dohányzott.

(elötte és utánna is természetesen) Párom nagyon haragszik ezért az anyukájára, ha bármikor összevesznek mindíg felhozza ezt Neki, hogy annyira nem érdeklte, hogy egészséges lesz e hogy le se tette a cigit és valószínű ennek köszönheti az allergiáját is.

Gondolj bele milyen érzés ezt hallani a gyerekedtől, no meg persze az a legrosszabb benne, hogy igaz is.

Most ugye az unokáját várom a pocimban, 36 hetes vagyok. A terhességem alatt kiderült, hogy asztmás lettem vagy voltam csak most jött ki igazán. Anyósommal közöltük, hogy a passzív dohányzás számomra és a későbbiekben a picire nézve veszélyes! Szeretem őt és nem akarom bántani, de!!!

A mai napig ugyan úgy rágyújt mellettem és olyan mintha fel se fogta volna amit mondtunk Neki. Sajnos nem tudok elzárkózni tőle, mert annyit szív, hogyha bemegyünk a lakásba hozzá, már akkor érzem a töménytelen cigi szagot, füstöt. Rá se kell gyújtania. Nincs tekintettel sem rám, sem az unokájára és közölte, hogy nem is fog leszokni, még azért sem, hogyha nem láthatja az unokáját, mert ugye már ezzel is fenyegettük. Nem tudom számodra ez mennyire tanulságos dolog, de remélem hasznodra válik. Szerintem borzasztó amit a cigi ki tud hozni egy emberből és jobb tőle minnél előbb megszabadúlni. Szerintem mindenképpen orvosi segítséggel szokj le, ha gyengének érzed magad! De szokj LE! Ha beteg lesz a babád (és nem csak születéskori betegségekre gondolok) a gyermeked sosem fog megbocsájtani neked és, ha van egy pici lelkiismereted, akkor szerintem magadnak sem tudsz majd megbocsájtani.

Égi jelek vannak!! ez a fogaddal biztosan egy jelzés volt! Nem tudom merre laksz, de pest megyében tudok neked ajánlani orvost (tüdőgondozót) aki segíteni tud!

Sok egészséget kívánok!

2009. okt. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/150 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg annyira le akarnál szokni akkor le is tudnál. és nehogy már még te legyél megsértődve, hogy nem ugyanaz mint a piálás. pont ugyanolyan rosszat teszel a gyerekeddel, mintha innál minden nap. gondolj bele szegény gyerek folyamatosan fuldoklik. azért remélem sikerül leszoknod, vagy legalább kevesebbet szívni és csak reménykedj, hogy egészséges gyereked szülessen.
2009. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/150 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy két képet a neten, hogy milyen a méhlepénye annak, aki dohányzik terhesség alatt.

A lepény fele fekete, teljesen elhal, ami kicsi és gyenge babát eredményez.

A cigi egy rossz szokás, leszokható róla , de agyban kell leszoknod.

Ha a babád nem ér ennyit, akkor mi?.. :-(

2009. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/150 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár a sz..t pofozgatni! Tedd le a cigit és kész. Ez egy értelmes ember tanácsa, egy értelmes embernek.
2009. okt. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/150 anonim ***** válasza:
26%

Latom az en valaszomra is reagaltak!

Ami persze nem gond.Csak az a gond, hogy 100 szonak is egy a vege: MEG MINDEIG EZ A FELESLEGES ES IDEGESITOEN HULYE VITA MEGY, AHELYETT ,HOGY VEGRE SEGITSEGET NYUJTANA VALAKI!!

Lehet szidni a kismamat, hogy hu de szemet vagy , meg csak 1 valaki szivja meg a babad, de ez ROHADTUL NEM SEGITSEG!!Ettol nem teszi le.Csak idegesebb lessz es annal jobban kivanja.

A kismamank nem hulye es tudja a dohanyzasanak a kovetkezmenyeit.Neki segitseg kell( mert nincs eleg akaratereje, hogy egyedul megtegye) nem baszogatas.Mert azzal senki nem segit!!!(sot csak art az En velemenyem szerint, bar tudom, hogy en csak egy okoskodo senki vagyok sokak szemeben)

Csak vannak emberek akiknek ezt nem sikerult felfogni meg mindig.

Ez pedig eleg szomoru.


Kedves Kismama!

Melyik varosban eltek? Neten biztos van valaki megnevezve abbol a varosbol(vagy kozelbol) is aki leszoktatassal foglalkozik.

Ra lehetne keresni google-ban, es segitseget kerni.Meg elmenni a korhazba/haziorvoshoz/vedonohoz, hogy segitsenek.

Sok sikert tovabbra is!!

A fogfajasod meg into jel volt!! :)


Angliai kimama

2009. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/150 anonim ***** válasza:
26%

15.44-es valaszolo.

Szeretnem megkoszonni a leveled.Remelem a Kismama is olvasta.

Valaki vegre kezzel foghato segitseget nyujtott!!(hozza teszem en nem tettem, mert nem tudok, de igyekszem segiteni)

Remelem tudsz segiteni a Kismamanknak :)

Az anyosod felfogasa igen erdekes....

Remelem Nalatok is megvaltozik a helyzet :)


Angliai kismama

2009. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/150 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Angliai Kismama!Akkor add meg neki a segítséget,úgy látszik mi alkalmatlanok vagyunk!És kérlek te sem idegeskedj mert semmi okod rá!SZÁZ SZÓNAK IS 1 VÉGE!te semmi mást nem csinálsz mint bazsajogsz a kismamának és akármit mondhatsz akkor is :AZ ANYA A MAGZATÁT KOCKÁZTATJA!A véleményem nem változtatom és biztos nem fog idegeskedni hiszen itt vagy neki TE!!!
2009. okt. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/150 anonim ***** válasza:
76%
"A kismamánk nem hülye és tudja a dohányzásának a következményeit."AKKOR TEGYE LE!Hagyjuk már ezt a szegény kismama dolgot!Nem azt kérik tőle ,hogy harapja le a saját kezét!!Ő előtte már nagyon sokan letették a cigit.Valaki azt írta ,hogy a falat kaparta de letette!Szerinted neki könnyebb volt?Gondolom tudta ,hogy a gyerekkel a hasában nem lehet cigizni!Az idegesitö vitánál csak 1 az idegesítőbb,az idegesítő fontoskodó én vagyok Teréz Anya válaszoló!Kedves Angliai kismama,te dohányoztál?Mert nem olyan nagy ördöngösség ám terhesen letenni!Nem kell hozzá orvoscsoport meg rohamkocsi!
2009. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/150 anonim ***** válasza:
76%

Már igazán idegesítő ez a vita. Egy felnőtt nőnek tudnia kell mit tesz a babájával ha dohányzik!!! Ha nem tudja van a neten millió-egy cikk erről, olvassa el. El tudjuk mondani hogy mennyire káros és ettől többet nem tudunk tenni. Mégis milyen segítséget várna el bárki is aki nem tud felelősségteljesen gondolkodni és meggyőzni magát. Nekem se segített senki, mikor terhes lettem letettem és kész.....egy percig sem hiányzott sőt eszembe se jutott hogy rongáljam a babám.


Egyébként meg kedves kérdező ha annyira erős dohányos vagy próbáld meg fokozatosan csökkenteni míg végül teljesen elhagyod, mert a barátnőmnek aki szintén ezzel küszködött az elején az orvos azt mondta, ha annyira hiányzik a nikotin, az se jó ha egyik napról a másikra teszi le mert a szervezete sokkot kap. Tehát az én javsalatom: mindig kicsit kevesebbet és 2 hét alatt hagyd el.


Üdv,

21. hetes

2009. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!