Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamák! Hogy álltok...

Kedves Kismamák! Hogy álltok a dohányzással? Megkövezhető vagyok:- ( Sajnos nem tudom letenni:- ( Higgyétek el aggódom, és a világon mindennél jobban szeretem a babámat! Hogy létezik, h ennek ellenére sem sikerül?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 22:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/150 anonim ***** válasza:
85%
Arra nem gondoltatok, hogy a gyerek a hasatokban ugyanúgy dohányzik mint, ti és mikor megszületik, neki hirtelen le kell szoknia a cigiről, mert nyilván nem tolnak a szájába cigarettát? Nem bántásból, tök komolyan kérdem. Én emiatt nem gyújtottam rá.
2009. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/150 anonim ***** válasza:
79%

A kisfiamnál minden nap egy szálat elszívtam.Minden este kimentem az udvarra és elszívtam azt az egy szálat.37.héten született 4200g-al.Most 24 hetes km.vagyok az elején letettem a cigit.De sok a stresz 2x be is véreztem.Azt mondta a dokim hogy az idegesség miatt.Inkább szívjak el egy cigit.Nem teszem.

Ha tényleg nem tudod abba hagyni akkór se szívj el 1-2 szálnál többet naponta.

2009. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/150 anonim ***** válasza:
34%

Pontozhattok le jó erősen!

Én végig cigiztem az elsővel(12 éves soha még egy komolyabb megfázása sem volt),a másodikkal is(1,5 éves kétszer volt meghűlve),a nagy lányom kettő hétig a pici kettő hónapig szopizott,a barátnőim gyerekei állandóan betegek hol az egyiké hol a másiké(sok barátnőm van),pedig van amelyiknek 3 éves a gyereke azt még mindig szopik.Most várom a harmadikat most is cigizek,olyan méretei vannak a babának,hogy számíthatok 4 kilósra.A te dolgod ,hogy rágyújtasz e vagy sem.Akik engem körbevesznek(anyám,anyósom,szomszéd néni)mindegyik cigizett mikor terhesek voltak,30-40 évvel ezelött,mégis itt vagyunk,hála istennek.Nem azért mondom,hogy lelkiismeretfurdalás nélkül cigizz,de legyen a te dolgod,hogy mit csinálsz.

2009. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/150 anonim ***** válasza:
81%

15:23: tényleg nem kötekedni akarok, de nem az ő dolga, hogy cigizik-e. Nincs egyedül, nem csak ő szívja, nem az ő dolga!

De nem ez a lényeg, mindenkinek van véleménye erről a témáról, én is dohányoztam, mióta babát várok nem teszem, rettenetesen nehéz volt, de kit érdekel, nem magam miatt szoktam le... :)

szurkolok a kérdezőnek, hogy sikerüljön, remélem nem azokra hallgat akik azt tanácsolják, hogy szívja!

2009. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/150 anonim ***** válasza:
93%
én is nehezen raktam le, csak akkor amikor alacsony lett az áfp-ém, utána már nemtudtam, rágyujtani, meg nem is akartam. utána már nem tünt olyan nehéznek.. 38 km
2009. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/150 anonim ***** válasza:
100%

En is nagy dohanyos illetve kaves voltam. Napi 1 doboz cigi, es minimum fel liter - liter kave. Aztan egyik nap olyan magas volt a vernyomasom, hogy nagyon megijedtem, akkor gyakorlatilag elhagytam a kavet, utana mar csak 1-et ittam naponta, az is koffeines es koffein mentes keverek volt. Viszont tovabbra is fustoltem. Aztan egyik naprol a masikra azt vettem eszre, hogy se a kavet, se a cigit nem kivanom. Ma mar tudom, hogy miert, mert akkor mar terhes voltam. Amikor viszont megtudtam a nagy hirt (5 hetes terhesen) osszeszedtem az osszes letezo cigit es ongyujtot a lakasban es odaadtam a szomszednak. Azota nem gyujtottam ra. Szerencsere nalam a termeszet segitett, mert nem kivantam egyiket sem. Sajnos a kornyezetemben voltak szomoru esetek. Egyik baratnom ikerekkel volt terhes es vegig bagozott. Igaz, o azzal altatta magat, hogy a gyengebbik fajtat szivja. A vegeredmeny, hogy nagyon koran megszulte a nagyon kis sulyu (1 kilo koruli) ikreket es sajnos a kisebbik csak 1 honapot elt. A dokik szerint cigaretta okozta keringesi zavarok leptek fel a baratnomnel es ez okozta a koraszulest. Ennek ellenere a masodik terhessege alatt is bagozott, de szerencsere azt viszonylag normalisan kihordta es ma mar iskolas koru a kisebbik gyermeke. Hugom is dohanyzott a terhesseg alatt es a nagyobbik unokaocsem tanulasi zavarokkal (dislexia, disgrafia)kuzd, aminek nagy valoszinuseggel a terhesseg alatti dohanyzas is az oka.

Tudom, hogy nagyon nehez lerakni, de hidd el, nagyon megeri. Nem azt mondom, hogy legy pesszimista, de gondolj arra, hogy ha a dolgok veletlenul nem jol sulnek el, akkor utolag mar verheted a fejed a falba. Probald magad mindenfelevel lekotni, hogy minel kevesebb idod legyen a cigire gondolni. Ha drasztikusan nem is megy, akkor legalabb csokkentsd minimalisra a napi adagot. Bizom benne, hogy sikerulni fog! Mindenkepp ird meg, hogy sikerult-e!

Sok sikert es boldog babavarast!

29 hetes km

2009. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/150 anonim ***** válasza:

Szerencsés voltam,mert bár én is cigiztem terhesség előtt,meg amíg nem tudtam,addig is ,de mikor pozitív lett a tesztem,csak reggel szívtam el egyet,amíg egyszer be nem hánytam tőle!Azóta is rosszul vagyok még a szagától is,rendes allergiás tüneteket produkálok tőle,a hányingerről nem is beszélve!De viszont ismerek olyanokat,akik terhesség alatt is bírták szívni,sőt,még jobban kívánták,mint előtte,és el is szívták,csak kevesebbet,mint terhesség előtt,egyik babájának sincs semmi baja!

Én úgy hallottam,hogy nagyobb kárt tesz a babának nagy dohányosoknál a hirtelen leszokás,mintha azért pár szálat elszív naponta.

Ezt neked kell eldöntened!

2009. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/150 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,én most vagyok 15 hetes.Szép baba várást és ne idegeskedj,az tényleg árt!
2009. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/150 anonim ***** válasza:

Szia.Úgy látom van itt bőven az okosságból!

Én is erős dohányos voltam 7 éven keresztül szívtam,min. 1 dobozzal naponta.

Terveztük a babát,terveztem hogy abbahagyom,nem volt meg a kellő akaraterő hozzá.Aztán mindig valamihez kötöttem a leszokást,mint pl. ha kimondják a Párom válását,rögtön leteszem,vagy ha legalább kettesünk lesz az ötöslottón (és furamód akkortájt szinte minden hétvégén kettesünk volt :D ),stb.De persze nem hagytam abba.

Aztán tapasztaltam az első előtti jeleket,sejtettem,de nem tudtam hogy összejött a baba,de még mindig szívtam.Aztán mikor pozitívat teszteltem,meg lett a végső elhatározás!Ennek ellenére még mindig szívtam,de már csak reggel egy szálat,és már csak 3-4 napig tartott ez is.

Szóval nem volt egyszerű még így sem,hogy TUDTAM hogy nem szabad cigiznem...


És az sem utolsó,sőt! talán a legnagyobb hajtóerő az volt,hogy a Drágám RETTENETESEN haragudott a cigiért!Aztán mikor megörvendeztettem az örömhírrel,természetesen az volt az első mondata,hogy ha innentől kezdve még egy szál cigit meg lát a számban,tuti megöl! :) A Te Párod hogy áll a dologhoz?Szerintem sokat tudna Neked segíteni...

Igazából én is nagyon tudtam és tudok is haragudni azokra akik terhesen dohányoznak!!!

És tudom azt is,hogy a környezetemben is mindenki elítéli az ilyesmit,szóval nem is tudtam volna úgy rágyújtani,hogy ne vegye észre senki...ezért inkább a saját és a gyermekem érdekében is szinte azonnal letettem.Ha egy picit lelkiismeretes az ember lánya,akkor sokkal könnyebb :)

6 hetesen szívtam el az utolsó szálat.Hazudnék ha azt mondanám,hogy nem hiányzott,sőt,mostanában egy pohár édes pezsgő és egy szál cigi minden vágyam,de tudni kell egy bizonyos sorrendet felállítani,hogy mi a fontos.Nekem mindennél fontosabb,hogy makkegészséges kisfiam szülessen,és sejtem,hogy Te is ezt tartod a lehető legfontosabb dolognak!(na jó,a kisfiú helyettesíthető kislánnyal :D )


Lényeg a lényeg,vagyunk jópáran,akik már túl vagyunk ezen,ösztönözzön Téged a mi "sikerünk" is,de legfőképpen az Életke a pocidban,aki most még csak és kizárólag Rád számíthat,tégy meg mindent Érte és hogy minden feltétel adott legyen ahhoz hogy egészségesen fejlődhessen!!


Sok erőt és mihamarabbi leszokást kíván egy 33 hetes kismama!

2009. okt. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/150 anonim ***** válasza:
Ha más nem segít,fokozatosan szokj le.Napi 2szál,egy szál,fél szál...aztán egy szál sem.Végülis nem piálsz,nem kábszarezel,és ha nem napi fél vagy egy dobozokat szívsz,akkor a leszokáshoz vezető pár slukk nem nyom sokat a latba.Senki nem tud csak úgy hipp-hopp leszokni!De ezt a fokozatosságot igenis csináld meg,nekem bevált.
2009. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!