Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamák! Hogy álltok...

Kedves Kismamák! Hogy álltok a dohányzással? Megkövezhető vagyok:- ( Sajnos nem tudom letenni:- ( Higgyétek el aggódom, és a világon mindennél jobban szeretem a babámat! Hogy létezik, h ennek ellenére sem sikerül?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 22:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/150 anonim ***** válasza:
100%

jah nézdd meg hogy ez segíthetne-e a leszokásban baba mellett is. Én ezzel szoktam le, még a baba előtt.


[link]

2009. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/150 anonim ***** válasza:
40%
napi 10 szalat.nem megnyugtatasbol irom,mert en is imadom a gyerekem meg mar a hasamba is imadtam en errol beszeltem is az orvosommal,mert amugy napi 40 szalat is siman elszivtam ,o azt mondta hogy fokozatosan probaljam letenni,vagy a legminimalisabbra csokkenteni mert ha 1 naprol a masikra ugysem tudom ugy letenni,hogy az elvonasi tunetek ,idegeskedes szorongas,stb lehet tobbet art mind az a par szal cigi amit vlki elsziv.te sokat dohanyzol?
2009. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/150 A kérdező kommentje:
Én is kb 10 szálat. Van hogy kevesebbet ennél,van hogy 1-2 szállal többet:-( Az ideg szétszed:-(( Lehet pszihológus segítségét kellene kérnem?
2009. okt. 23. 11:54
 34/150 anonim ***** válasza:
89%
meg annyi amikor a kezembe vettem es lattam milyen picike,en sokaig szoptattam akkor meg mar eszembe sem jutott aszotatas alatt hogy ragyujtsak.akkor meg mar azt lattam magamban hogy nem mergezhetem a fiam,hisz imadom ot.utanna mar csak akkor yujtottam ra amikor mar mast evett
2009. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/150 anonim ***** válasza:
43%
mellettem aki szult no meg a korhazba is cigizett megis 4.20kg os egeszseges gyereket szult ha kivanod szivd el ha rossz lenne a szervezetednek ugysem birnad elszivni.csak ne ragodj rajta mert az allando idegesseg tobbet ronthat.nem kell ide pszichologus.
2009. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/150 anonim ***** válasza:
58%

Sziasztok!

Lepontozás jön, tudom, mégis leírom.

4 gyermekem van, Hál Istennek mind egészséges!

Nos, én is dohányos kismama voltam,./nem vagyok rá büszke, de mindek álszenteskedjek/

Az első terhességemnél kb. a 3. hónapban tettem le a cigit, egy erős hányás, hasmenés miatt.

A második babánál is cigiztem terhesség előtt, aztán csökkentettem az adagot, kb. a felére.

3 babánál még kevesebbet szívtam, kb. 5 szálat, majd a 4.-nél a 8. hónap elején tettem le a cigit, akkor is csak napi 5 szál volt.

Én azon a véleményen vagyok, sokkal többet árt a babának a sok szorongás, idegeskedés, pótcselekvés, vagy állandó nassolás, mint a minimális, napi 5-8 szál cigaretta, esetleg még az sem végig szívva.

Egy Budapest belvárosában megtett napi másfél órás séta többet árt, mint 10 szál cigaretta, annyi szennyezőanyag van a levegőben.

A kérdezőnek annyit írnék tanácsképpen, hogy ha nem is sikerül teljesen letenni a cigit, csökkenteni biztosan sikerül a napi adagot.

Időponthoz, eseményhez kell kötni.

Mondjuk kaja után 1-1 szál.

Így az is lehet, hogy egy idő után már nem is fogod kívánni.

Kitartást, boldog babavárást, és könnyű szülést kívánok.

Üdv.

2009. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/150 A kérdező kommentje:
Mindenkinek Nagyon Köszönöm!!!!!!
2009. okt. 23. 12:13
 38/150 anonim ***** válasza:
82%
Czeizel egyik riportjában azt mondta, hogy nyugodtan gyújtson rá a kismama. szívjon bele 2-3 slukkot, aztán dobja el és ne gyújtson addig rá, míg nincs megint nikotin éhség. Szerinte ezzel pár nap alatt leszokik a szervezet a nikotinról, nem sokkolod a szervezeted a pangással, utána már csak a mozdulat hiányzik. Nem tudom, így én nem tudtam leszokni, én mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, zsinórba elszívtam az összes cigimet ami volt, utána nem mentem közértbe hetekig, így nem volt cigim.... Találd meg a számodra leghatékonyabb módszert, tényleg nem kell egyik percről a hásikra letenni, csak próbáld meg! előbb utóbb sikerülni fog! :)
2009. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/150 anonim ***** válasza:
70%
Szió! Végig olvastam amiket írtak a többiek:) Ami azt illeti nem tesz jót a babának,tényleg. De itt mondanám, hogy sokkal többet árt az neki az idegesség, a stressz meg amit még a cigi hiánya okoz neki. Nem szabad egyik percről a másikba letenni, szépen lassan csökkentsd. Hiszen a más szenvedély betegségben szenvedőket is így gyógyítanak(sok orvos ismerősöm van)! Meg tudod, nem szabad mindent a cigire kenni:) olyan emberek olyan betegségben haltak már meg mellettem, akiknek soha nem volt közük a cigihez, ezek ellenére mást ezzel rémítgetnek. A másik dolog, hogy annak meg duplán árt aki mellett csak cigiznek ő meg nem szívja. Na, de ez az én véleményem. Csak zárójelben:) az utolsó mondatomat( Akkor a levegőre se menj ki mert, ha a sok okos tojás látná mit szív be akkor állna a haja az égnek:)) Boldog baba várást neked! És ne feled el ezt a mondatot: A FEJBEN DŐL EL MINDEN!!!! Amit a te agyad elraktároz az következik be majd az életedbe! Ne parázz, csak nyugodtan és minden rendben lesz:) Szép egészséges babád lesz! Drukkolok neked! Szió! 2 gyerekes anyuka:)
2009. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/150 anonim ***** válasza:
62%
a kávés kismami vagyok. Nekem azt mondta az orvosom, hogy ő minden kismamának tanácsolja, hogy inkább szívjon el 2-3 szál cigit egy nap, minthogy a hiánya miatt egye magát, mert az sokkal rosszabbat tesz. Csak az előttem szóló Czeizeles hozzászólásról jutott eszembe
2009. okt. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!