Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamák! Hogy álltok...

Kedves Kismamák! Hogy álltok a dohányzással? Megkövezhető vagyok:- ( Sajnos nem tudom letenni:- ( Higgyétek el aggódom, és a világon mindennél jobban szeretem a babámat! Hogy létezik, h ennek ellenére sem sikerül?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 22:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/150 anonim ***** válasza:
91%

Általában egészségesen szüetnek a cigis anyukak kisbabái,de a késöbbiekben ezeknél a babáknák,lassúbb fejlődést,későn érést,tanulási nehézségeket és rejtett betegségeket állapítanak meg!

AZONNAL VÁLTOZTASS LEGALÁBB A BABA ÉRDEKÉBEN,aztán szoptatásnál sem kellene dohányoznod,mert az anyatejjel mindent megkap a baba is! Sok sikert :O) !

2009. okt. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/150 anonim ***** válasza:
87%
a barátnőm dohányzott terhesség alatt végig,a gyerek kis súllyal császárral született,most közel 2 éves,van kemény 4 foga,kitud mondani 3 szót,és ránézésre kinéz kb 1 évesnek (jó indulattal).Én is dohányoztam,de amint megtudtam hogy terhes vagyok abba hagytam.Ez nem más mint akarat és lelki erő.minden szál ciginél gondolj arra,hogy a gyereked ugyanúgy szívja mint te,és ebbe az esetben nem igaz hogy ami a mamának jó,az a babának is.Sok sikert kívánok neked.22 hetes km
2009. okt. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/150 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Én is erős bagós voltam, nem tudtam letenni akkor sem, mikor már terveztük a babát, csak mikor nem jött meg és pozitív lett a tesztem. Őszinte leszek: azóta is hiányzik, pedig ennek már vagy 6 hónapja. De bármennyire is hiányzik nekem, nem tudnék rágyújtani, hiszen felelős vagyok egy másik életért is! 10 év kemény füstölgésről lemondani nehéz, de nem lehetetlen! Próbálok nem magamra gondolni, hanem RÁ.

A cigi nemcsak szellemi visszamaradottságot okozhat, hanem épnek tűnő gyermeket pl. asztmával, gyenge immunrendszerrel.

Ilyenekre próbálj meg gondolni!

Sok-sok erőt kívánok Neked! És ne utáld magad, mert attól nem lesz jobb semmi. Ha nem tudod drasztikusan azonnal letenni, összetörni, kidobni, akkor csökkentsd le napi pár szálra, egyre kevesebbre. Aztán amikor fölkelsz, ne gyújts rá, halogasd. Büszke leszel magadra, ha kibírod, aztán még egy órát, még egyet, még egyet, és lassan felesleges lesz rágyújtani is már :)

Amikor már rugdosni fog a pici, képes lennél cigizni? Ugye nem... Addigra tedd le :)

Sok sikert és boldog babavárást kívánok, ne árnyékolja be a cigi sem, és semmi más! :)

2009. okt. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/150 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Nagyon sajnállak! Én is dohányoztam, de amint megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal letettem a cigit és teljes egészében a babára összpontosítottam.

Hidd el, hogy minden az agyban dől el, és Te is le tudod tenni, ha átgondolod, hogy milyen felelősséget vállalsz ez által magadra. A hasadban lévő magzat nem tudja magát megvédeni, a placenta valamelyest felfogja a mérgező anyagokat, de nem tudja 100%-osan megszűrni azokat.

Gondolj arra, hogy Te ugyan élvezed a cigit, de miért kell annak a szegény kicsinek is ezt elviselnie, pedig Ő nem akarja. Ha tényleg szereted a magzatodat és azt szeretnéd, hogy egészséges legyen és ne legyenek fejlődési rendellenességei, meg a kiírt időre érkezzen, gondold végig azt amit leírtam, Neked is sikerülni fog letenni a cigit. Ez csak egy pótcselekvés nem egyéb, mondjuk helyette mikor megkívánnád, egyél gyümölcsöt, vagy salátákat és mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy most mivel teszek gyermekemnek a legjobbat. Ő tőled függ, Te irányítod az életét, a fejlődését, minden rajtad múlik.

Ezen senki más nem tud segíteni, csak Te magad! Gondolkozz!!!

Biztos olvastad a Kis Herceget. Egyszer s mindenkorra felelős lettél, azért akit megszelídítettél.

Kívánom, hogy sikerüljön jobb belátásra jutnod.

Boldog babavárást!

31 km

2009. okt. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/150 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik ismerős anyuka is dohányzott végig a terhesség alatt,és szoptatás alatt is.Most két éves a lurkó,és nem tudja elválasztani a cicitől,szinte egész nap lógna rajta!A gyerek nikotinfüggő.Szerncsére egészségesen született,de jóval kisebb a társainál.Örülhet majd a szülő ha nem lesz asztmás a gyereke,vagy ha elkezd suliba járni,akkor nem lesz-e tanulási problémája!

Gondolj arra,hogy ha beteg lesz a babád,akkor meg tudnád-e bocsájtani magadnak?Szerintem nem ér ennyit!Nálunk a párom dohányzott,de ahogy terhes lettem letette a cigit,ennek már 2 éve!

2009. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/150 anonim ***** válasza:
89%
Cagy gondolj arra, hogy nem örökre teszed le, hanem csak a szopi végéig. :)
2009. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/150 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! Nagyon igyekszem,erőt ad a válaszotok!
2009. okt. 23. 09:33
 18/150 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Igaz én nem dohányzom, de azért kívánom hogy sikerüljön letenni. Gondolj arra, hogy annyi kismamának sikerült már, miért pont neked nem menne? Vagy jusson eszedbe az első gondolat mikor meglátsz egy nagy pocakos kismamát cigivel a kezében. Nem hiszem hogy pozitív dolgok jutnak eszedbe róla. Mindenesetre remélem nem fuldoklik tovább a babád / mert a dohányzás oxigént von meg, ami pedig tudjuk mivel jár./. Sok sikert és kitartást neked is és a Babádnak is.
2009. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/150 anonim ***** válasza:
91%
Én sosem voltam dohányos, ezért nem akarok ítélkezni, de én is kiakadok, ha egy kismsmát dohányozni látok, mégpedig azért, mert - ahogy mások is írták már - tudjuk, hogy ilyenkor oxigénhiányban van a baba. Szerintem el kell dönteni, mi ér többet, az élvezet vagy a baba egészsége! Az egyik ismerősöm végig dohányzott, 28. héten szült (kicsit több mint egy kilós babát). A gyerek azóta 6 éves, 40 kg (!!!), magas a vérnyomása, kancsal, meg még ki tudja, mi baja van. Szörnyű ilyet látni! Úgyhogy én is csak azt tudom mondani, hogy végy erőt, határozd el, hogy nem cigizel, és tarts is ki az elhatározásod mellett! Hidd el, a gyerek minden "fájdalomért" és szenvedésért kárpótol majd! És a legfontosabb az ő egészsége! Meg persze a tiéd is! Sok sikert!!!
2009. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/150 anonim ***** válasza:
95%

Gyógypedagógusként sok-sok gyerekt látok, akinek az anyja dohányzott. Nem szívderítő látvány, holott némelyiknek "csak" egy fogyatékosságuk van.

Egyik tanítványomék anyja végig szívta minden terhességénél. Az eredmény: 1 egészséges gyerek, (bár az intellektusa jóval elmarad az átlagtól) 1 mozgássérült gyerek koraszülésés oxigéhiány miatt, 1 25 hétre, 50 dekával született, papíron vak és értelmi figyatékos gyerek, 1 vesebeteg gyerek, aki épp a donorlitán van, mert a szteroidok csak időlegesen megoldás. Ez egy család, de tudok még sorolni.

Nem jó ilyenkor sokkolni az agyat, de ha nem tudsz lemondani, akkor amikor épp rágyújtasz, üsd be a gogle-ba hogy "fogyatékos" vagy "fogyatékos gyerekek" és válaszd a képek keresését. Talán attól elmegy a kedved. Remélem sikerül. Hány hetes vagy most?

2009. okt. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!