Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondanak ilyet a szüleim?

Miért mondanak ilyet a szüleim?

Figyelt kérdés

18éves vagyok és terhes.

Anyukám és "apósóm" van a legjobban kiakadva.

Apósóm olyanokat mond, hogy a szülés több 100ezer lesz, mire beszerzünk mindent a babának legalább 1millió lesz!!

Nem szültem még és tudom, hogy nem 2ft mire mindent beszerzünk, nade 1millió forint? Én ezt nagyon sokallom. Meg hogy a szülés is több 100ezer. Úgy tudtam, hogy ha nincs fogadott dokim akkor az ég világon nem kell fizetnem senkinek a szülésért, tehát ingyen szülök. Javitsatok ki ha tévedek!


Hogyan tudnám megértetni a szülőkkel, hogy jó anya leszek a párom pedig jó apa? Tény, hogy nem élünk nagy lábon, de olyan nem lesz, hogy a gyereknek nem futja pelenkára vagy tápszerre, ne adj isten ruhára,játékra. Ha kell a föld alól is meglesz rá a pénz! Tudom, hogy tisztességesen fel tudjuk majd nevelni a babát.


A sulival jövőre végeznék, de januárban már szülni fogok. Nem szeretném abba hagyni a sulit, bejárnék ameddig tudnék, aztán magántanulóként folytatnám. Meg fogom szerezni az érettségit a baba mellett is! De ezt ők nem képesek megérteni.


Bármit mondok, nem reagálnak rá. Csak az abortusz lebeg a szemük előtt. Miért akarnak ennyire megszabadulni az unokától?


Segitesetek kérlek, én nem birom ezt tovább. Az őrületbe kergetnek. Mit mondjak nekik, hogy megnyugodjanak és békén haggyanak?

Zárójelesen megjegyezném azt, hogy gyógyszer mellett lettem terhes, szóval nem azért mert nem védekeztünk. A párom 21éves, most végez majd a fősulival, utána pedig munkát keres majd.


2011. ápr. 12. 18:02
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:

18:47

Mielőtt okoskodsz jó lenne ha elolvasnád amit irtam!!

Gyógyszert szedtem te nagyokos!!


Gestomixet szedtem. Rendesen szedtem, csak rájöttünk, hogy egy másik gyógyszer meggyengitette a hatását.

2011. ápr. 18. 18:58
 62/69 anonim válasza:

Értem köszi:)

Én Yasminelle-t szedek,és én is szedtem most valamit ami gyógyszernek nem minősül,de gyengíti a fogamzásgátlót,most kezdem majd el a kövi levelet,és szerintem még 7 napig nem szeretkezem,mert ha esetleg,most legyengült a hatása,akkor újból 7 nap kell a védettség kialakulásához,mintha most kezdeném el megint először szedni.

2011. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim válasza:

Egyébként nagy bátorság kell ilyen döntéshez,amit meghoztál!

De nem fogod megbánni,az anyai ösztönök minden nőben ott vannak,a saját babádat ha már megvan,csak szeretned lehet:)

2011. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem fogom megbánni. Már most annyira imádom! :)
2011. ápr. 18. 19:06
 65/69 anonim ***** válasza:
32%

Tudod, minden gyógyszerhez van tájékoztató, és lám, mit írnak benne:

Használjon óvszert, ha a tabletta megbízhatósága csökken (több ilyen esetet fel is sorolnak példaként)

Az érettségin van magyarból is vizsga, szövegértelmezés, készülj nagyon, mert ebben gyenge vagy.

és gondolkodj picit, mielőtt le nagyokosozol másokat, mert ő nem ő a nagyokos, hanem te, akinek ennyire nem futotta, hogy elolvasson és betartson egy használati útmutatót.

Reméljük, ha a gyerekedet gyógyszereled, ott kezded, tájékoztató alapos elolvasása, leírtak értelmezése.


Egyébként pedig Mariah Carey jutott eszembe rólad (aki nem 18, hanem legalább 40 és nem érettségi előtt álló nincstelen, hanem kőgazdag nő) az ismerősei mégis próbálják lebeszélni a gyerekről, mert tökéletesen megfogalmazták: Úgy képzeli a gyereknevelést, mint a gyerekkori babázást. Szállj le a felhőkből, próbálj komolyan, felnőttesen gondolkodni, elvégre hamarosan anya leszel és hátha komolyan vesznek a felnőttek. De ha anyádéknak is ezeket adtad elő, amit itt a kommentjeidben, nem csoda, hogy a fejüket fogták.

Egyébként nem azzal van a baj, hogy 18 évesen teherbe estél, hanem, hogy nagyon nagyon gyerek vagy még magad is.

2011. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim válasza:

Úgy oltogatják egyesek szegény lányt...komolyan mit vártok tőle?

Nem írt hülyeségeket a kommenteiben,sőt nagyon is jól gondolkozik,valamint ne felejtsétek el,hogy még csak 18 éves,de határozott elképzelése van.Belecsöppent egy ilyen szituációba,és megpróbálja kezelni,ezt csak a korához mérten tudja.

Miért kell elítélő kommenteket írni neki?

Nem ezt kérdezte.Nem kiváncsi az ilyen véleményekre...

Érdekesek vagytok ti emberek.Beszűkült látóterüek,és ha fejetekben megfogalmazódott valami hülyeség,ahhoz tartjátok magatokat,bele sem gondoltok,hogy hoopsz,talán nincs is igazam...

2011. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:
Van egy nőgyógyász ismerősim,tőle megkérdeztem h lehet-e gyengítő hatása annak a gyógyszernek amit szednem kellett. Azt mondta,hogy nem csak vigyázzak arra,hogy a 2gyógyszer között teljen el pár óra. Így is tettem,az egyiket reggel,a másikat este vettem be. Ja,és képzeld a tájékoztatót is elolvastam.
2011. ápr. 19. 07:05
 68/69 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok azokra a rosszmájú emberekre akik oltogatják szegény csajszit h mit tennének a helyükbe?!...hidjétek el h ez vagy írígység vagy alapvető rosszindulatúság.De nem baj nem kell vele törödni majd az ő sorsuk is megbosszulja ezt h váll rántva ítélik vagy szólják meg a másikat és úgy h ők át se élték ezt!! Még az az érdekes h bezzeg amikor abortuszról kérdeznek akkor kajak támogatják meg nyugtatják h ne féljen nem fáj meg stb. Ezt meg...Kitartás és boldog babavárást!
2011. ápr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
04-12 21:30- asnak mondanám, hogy szerintem egy ember inkább adja örökbe a gyermekét, minthogy a gyermek nélkülözőn. Mert inkább adják örökbe, minthogy a gyermek olyan életet éljen, hogy lyukas nadrágban meg pólóban menjen iskolába. Meg ha okos és mondjuk a szülei miatt nem tud egyetemre vagy valami jó helyre menni? Szerintem nem kerül 200.000 ft- be egy gyerek. Mert a szüleim engem és még 2 testvéremet kb 180.000 ft-ból tartanak el, és én pl a közeli város legjobb iskolájába fogok járni, ahol csak a tankönyvek kb. 30.000-40.000 között van.
2011. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!