Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondanak ilyet a szüleim?

Miért mondanak ilyet a szüleim?

Figyelt kérdés

18éves vagyok és terhes.

Anyukám és "apósóm" van a legjobban kiakadva.

Apósóm olyanokat mond, hogy a szülés több 100ezer lesz, mire beszerzünk mindent a babának legalább 1millió lesz!!

Nem szültem még és tudom, hogy nem 2ft mire mindent beszerzünk, nade 1millió forint? Én ezt nagyon sokallom. Meg hogy a szülés is több 100ezer. Úgy tudtam, hogy ha nincs fogadott dokim akkor az ég világon nem kell fizetnem senkinek a szülésért, tehát ingyen szülök. Javitsatok ki ha tévedek!


Hogyan tudnám megértetni a szülőkkel, hogy jó anya leszek a párom pedig jó apa? Tény, hogy nem élünk nagy lábon, de olyan nem lesz, hogy a gyereknek nem futja pelenkára vagy tápszerre, ne adj isten ruhára,játékra. Ha kell a föld alól is meglesz rá a pénz! Tudom, hogy tisztességesen fel tudjuk majd nevelni a babát.


A sulival jövőre végeznék, de januárban már szülni fogok. Nem szeretném abba hagyni a sulit, bejárnék ameddig tudnék, aztán magántanulóként folytatnám. Meg fogom szerezni az érettségit a baba mellett is! De ezt ők nem képesek megérteni.


Bármit mondok, nem reagálnak rá. Csak az abortusz lebeg a szemük előtt. Miért akarnak ennyire megszabadulni az unokától?


Segitesetek kérlek, én nem birom ezt tovább. Az őrületbe kergetnek. Mit mondjak nekik, hogy megnyugodjanak és békén haggyanak?

Zárójelesen megjegyezném azt, hogy gyógyszer mellett lettem terhes, szóval nem azért mert nem védekeztünk. A párom 21éves, most végez majd a fősulival, utána pedig munkát keres majd.


2011. ápr. 12. 18:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:

Ja és igaz maga a szülés ingyen van, de egyébként semmit nem adnak ingyen és mire beszerzel mindent, szerintem rámegy 50 ezer forint. Nem emlékszem pontosan, de a cucc amit vittem a kórházba szerintem volt ennyi, mert egy csomag betét is volt vagy 3 ezer forint és nem egy csomagot használtam el, például. Az utazás, mert az utolsó héten naponta volt a kórházban NST és szülés után is egy hétig naponta jártam kötözésre.

Összejön apróságokból a százas.

2011. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 sumergo ***** válasza:

Nem tudom mi a baja a válaszolónak, hogy pontosan tudja mennyi idős és a szülés idejét meg nem, hát dehogynem, jól írta, lehet, kedves válaszoló, te nem tudod, hogyan kell kiszámolni!! Már egy előző válaszomban is írtam, hogy jól számolt, bár csak tippeltem, de majdnem eltaláltam.

Kedves kérdező! Ne hagyd, hogy elvegyék a kedvedet a gyermekvállalástól, ha kitartó vagy, meg fogsz oldani mindent, a babával és a sulival is. Nem mondom, hogy könnyű lesz, és biztosan sok-sok lemondással is jár. Legyél ügyes, és talpraesett, akkor a szülők is máshogy fognak hozzáállni a babához. Ha megszületik, szerintem fegyverrel sem lehet majd távol tartani őket! :-)) Adj még egy kis időt nekik!

2011. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 kisnita ***** válasza:

Utolsó! Egy csomag betétet 3 ezer Ft-ért vettél??? Miből volt az a betét kasmírból? Vagy netán aranyból??? Akkor marhaságot írtál, hogy ha a kutya megenné megdöglene tőle...

Én is szültem és képzeld én is vettem betétet a kórházba, de még 3 SZÁZ Ft se volt nem hogy 3 EZER!


A kismamának: Apósoddal, egy darab papírral és egy tollal üljél le és írd össze mi kell a babának és mi mennyibe kerül! Majd rájön. Ha nem akar ezzel foglalkozni akkor Te se foglalkozz vele, ilyen egyszerű. Egyébként sem kell mindent meghallani amit mondanak. Most nem akarok erről bővebben írni, de majd megtudod ha meg lesz a baba: jajj el ne ejtsd! Fogd a fejét! Mért nem eteted már rántott hússal?? stb...

19 évesen estem teherbe, 20 évesen szültem (tervezett baba volt) gyedet nem kaphattam mert terhesen megszűnt a munkaviszonyom. A kisfiam most lesz 21 hónapos és még a mai napig is elég rá havi szinten a csp. A gyes pedig megy a közösbe.

Pelenkát nem veszünk, textilt használunk. Ez a legolcsóbb és nekünk a legjobb is. (nem rég tértünk át erre mert az eldobhatók mind beáztak és drágák is voltak)

Tápszert már nem kap a fiam mert 10 hónapos kora óta nem issza meg. 5 hónapig csak szopott, utána sajnos elapadt a tejem és újabb 5 hónapig tápszert kapott. Most már tejet iszik. Egy éves koráig külön főztem neki (kerti, piaci zöldségekből) egy éves kora óta ugyan azt eszi amit mi. Egy kezemen meg tudnám számolni hányszor kapott üveges bébi ételt. Ha te főzöl neki az olcsóbb és tudod mi van benne, szóval szerintem jobb.

Mindene meg van, talán több is mint kellene. A szobája (és a miénk is) tele van játékokkal, zsák számra hordom fel a ruhákat a padlásra. Eleinte én is vettem de csak bébi cuccokat ahogy nőtt inkább turian vásároltam neki (sokat újonnan) a családban több gyerek is van és kapjuk mindig a kinőtt ruhákat. Ha nektek ilyenre nincs lehetőség akkor marad a turi, a teszvesz és a vatera, ha újat akarsz akkor érdemes elmenni a Tescoba is, szokott lenni leárazás és 4-es csomagban egyébként is olcsók a bodyk.

A gyerekre rengeteget LEHET költeni (de nem kötelező) a határ a csillagos ég. Mindenki annyit költ amennyi van. Nem kell 200 ezer, de még 100 se... hidd el nekem, hogy minimálbérből is lehet gyereket nevelni, akiből EMBER lesz, ez nem ezen múlik. Az alapvető dolgok legyenek meg neki és akkor baj nem lehet. :)

Sok sikert nektek, erőt, egészséget, boldogságot, kellemes babavárást, könnyű szülést és minden jót!

2011. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
Így van ne foglalkozz a rosszindulatú véleményekkel...ezek mind írígyek,mert te mered vállalni!Azt am. nem értem mi közük van h miből lex meg a dolgaitok?! A kérdést te tetted fel és az h rossz indulatúan támadnak NEM válasz! Am. a szüleid ugyis belátják ha bizonyítotok én szorítok és boldog babavárást...(a 21éves elöző kommentáló voltam ism.)
2011. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:

Kedves 63%-os válaszolónak:

Hogy honnan van a páromnak lakása? Az apja vett neki 18évesen! Ez a lakás ki van adva albérletbe és ezáltal kap mindig 30ezer forintot bár ehhez nem sok közöd van.

Úgy fel vagy háborodva, mintha neked kellene 18évesen szülnöd, vagy a te lányod szülne 18évesen.

2011. ápr. 17. 17:28
 46/69 A kérdező kommentje:
Az meg hogy elirtam a hónapot még nem azt jelenti, hogy nem tudom, hogy mikor szülök. Te ilyen tökéletes vagy, hogy soha nem irsz el semmit?
2011. ápr. 17. 17:31
 47/69 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem sikerül megbeszélned velük a dolgokat. Nagyon komolyan veszik a dolgokat. Ha pesti vagy akkor még szeptemberben is tudsz jönni.Itt Kőbányáán lesz bababörze. Mi most voltunk a tavaszin,4700ft-ot költöttünk.Ebből 10 rugdalozót vettünk.(bodyja van sok az nem kellett) S a lányom már 1 éves lesz jövő héten. Én se kapok csak gyest és csp-t,s a páromnak van 2 hitele(20ezer havonta,még 4hónapig 20,utána csak 14) 95ezer forint fizut kap, de boldogulunk.Szülői segitséggeel,anyum hozza a munkahelyéről az ebédet...

Az én babám egyébként védekezés mellett lett. S rengeteg ruhát kaptunk,még kiságyat is. A vaterát és társait én is ajánlom. Ha nem vagytok ellene akár még köztetek is alhat a kicsi. Lányom már fél éve velünk alszik.

Szóval megoldható. Ja meg van a babaholmiolcson.hu

itt is lehet olcsobban megszerezheted a holmikat... pl a járóka az felesleges cucc...

Rengeteg holmit meg lehet venni akár a mamami forumán is... Szóval van megoldás:)


Nekünk is babóca ellen voltak,de ma már nagyon szereetik:-) 25éves vagyok

2011. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

Kedves 18 éves fiatal kismama!!! Ne hallgass azokra, akik nem a kérdésedre válaszolnak. Kedves válaszadók! Nem kérdezte, hogy elvetesse-e!!!

Én is fiatalon szültem, a gyerekeim nem szenvedtek hiányt semmiben, mégis felnőttek. Ha a 19, vagy a 18 éves lányom most teherbe esne, nem örülnék neki, ha nem akarná megszülni. Persze ezt ők is tudják, mert évek óta beszéljük. Szerintem a szüleid is meg fognak majd nyugodni, és biztos tudnak segíteni szerezni használt cuccokat a babához. Nekem is lesz most még egy ráadás babám :)és semmit nem kell vennünk a pelenkán, meg a lázcsillapítón, popsitörlőkendőn kívül. Meg lehet oldani a baba érkezését 1 millióból is, de ha kaptok cuccokat, akkor minimális összegből is. Nekem soha nem segített egyik szülő sem, és 5-öt már (majdnem) felneveltem, most jön a 6. :)) 19 évesen kezdtem. Már lehetne unokám is.

Szóval kitartás, ne hallgass a rosszindulatú kommentekre, a szüleid biztos megbékélnek a helyzettel. Amúgy sok ember gyes alatt teszi le az érettségit. Én az 5. gyerekem után államvizsgáztam szín 5-re :)Kitartás, drukkolok :)

2011. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 Merezani válasza:
ne haragudj meg de én gyógyszer mellett nem tartanák meg babát akárki akármit mond is,nővérem is úgy lett terhes és nyugtatták az orvosok hogy nem lesz semmi gond a gyógyszer gyenge hormonszintű stb. kisfia 2 héttel előbb jött és nagyon asztmás,lehet hogy 10.000-ből egy de soha nem lehet tudni,a másik meg én aztán tuti nem szültem volna ilyen korán, most vagyok 30 és első babámat várjuk a férjemmel,felkészülten saját lakással normális anyagi javakkal,nem úgy hogy majd lesz valami,ez felelőtlenség és nem fair a picivel szemben.
2011. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nagyjából mindent leírtak azok, akik előttem válaszoltak. Egy dolog merült fel bennem. Nem tudom mennyire jó a kapcsolatotok, gondolom jó, hogyha a párod is szeretné a babát, DE! Minél előbb próbálj beszélni apósoddal, próbáld vele megőrizni a békét, mert rossz esetben ő nagy hatással lehet a párodra. :S Nem feltételezem, hogy ennyire befolyásolható lenne a barátod, de azért mégis a szülei. Ha nagyon akar (nem ismerem milyen, meddig képes elmenni), akkor ott nagyon sok kárt tud okozni az após. Erről beszélgessetek a pároddal is, persze a családi békét mindenekelőtt szem előtt tartva. Talán a legjobb lenne, ha hárman ülnétek le ezt megbeszélni. :)


Szép Napot!


30/N

2011. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!