Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondanak ilyet a szüleim?

Miért mondanak ilyet a szüleim?

Figyelt kérdés

18éves vagyok és terhes.

Anyukám és "apósóm" van a legjobban kiakadva.

Apósóm olyanokat mond, hogy a szülés több 100ezer lesz, mire beszerzünk mindent a babának legalább 1millió lesz!!

Nem szültem még és tudom, hogy nem 2ft mire mindent beszerzünk, nade 1millió forint? Én ezt nagyon sokallom. Meg hogy a szülés is több 100ezer. Úgy tudtam, hogy ha nincs fogadott dokim akkor az ég világon nem kell fizetnem senkinek a szülésért, tehát ingyen szülök. Javitsatok ki ha tévedek!


Hogyan tudnám megértetni a szülőkkel, hogy jó anya leszek a párom pedig jó apa? Tény, hogy nem élünk nagy lábon, de olyan nem lesz, hogy a gyereknek nem futja pelenkára vagy tápszerre, ne adj isten ruhára,játékra. Ha kell a föld alól is meglesz rá a pénz! Tudom, hogy tisztességesen fel tudjuk majd nevelni a babát.


A sulival jövőre végeznék, de januárban már szülni fogok. Nem szeretném abba hagyni a sulit, bejárnék ameddig tudnék, aztán magántanulóként folytatnám. Meg fogom szerezni az érettségit a baba mellett is! De ezt ők nem képesek megérteni.


Bármit mondok, nem reagálnak rá. Csak az abortusz lebeg a szemük előtt. Miért akarnak ennyire megszabadulni az unokától?


Segitesetek kérlek, én nem birom ezt tovább. Az őrületbe kergetnek. Mit mondjak nekik, hogy megnyugodjanak és békén haggyanak?

Zárójelesen megjegyezném azt, hogy gyógyszer mellett lettem terhes, szóval nem azért mert nem védekeztünk. A párom 21éves, most végez majd a fősulival, utána pedig munkát keres majd.


2011. ápr. 12. 18:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:

Szia Kedves kismama!


Én azt tanácsolom,hogy ne foglalkozz a rosszindulatú véleményekkel.Én a fiamat 18 évesen már megszültem, az égadta világon mindene megvan, amire szüksége lehet.Most 24 éves vagyok, a kisfiam most megy iskolába, és a férjemmel a második babánkat várjuk.Szerintem a te döntésed,hogy megtartod-e a picit, vagy sem.Neked kell érezned,hogy fel vagy-e készülve az anyaságra.Ezt senki nem tudhatja nálad jobban.Szerintem igenis tiszteletre méltó dolog,hogyha felvállalod ilyen fiatalon!Sokak tanulhatnának tőled!Én az érettségit a kisfiam és munka mellett tettem le 4-es átlaggal.Nem lehetetlen, akarni kell.A nagyszülőkről meg annyit, hogy ha már megszületik az a kis csöppség, mindennél jobban szeretni fogják...A kezdeti sokk, ami ezt mondatja velük...

Én nagyon sok szerencsét kívánok, a kisgyermekedhez és kitartás!!!!

2011. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskola utolsó évében, 4. ben lettem terhes. Engem is sokan le akartak beszélni róla. De én nem hagytam. 7 hónapos terhesen ballagtam, írásbeliztem, 8 hónaposan szóbeliztem. Apuka dolgoztt, ő 1 évvel idősebb volt, mint én. 1 év kihagyással elkezdtem a fősikolát levelezőn. (már rég lediplomáztam). A kis-nsgylány már 10 éves, gyönyörű, okos, imádnivaló. Jó, anyu nagyon sokat segített, de ez nem a korom miatt volt, amúgy is segített vona, meg most is segít, jön a kistesó. Egyébként az élet engem igazolt, az apukája 25 évesen egy balesetben meghalt. Mondja valaki, hogy nem áéletem legjobb döntése volt, hogy megszületett? Egyébként épp tegnap mondta, amikor a tévében ment az a reklám, amikor a kiscsajt betolják a műtőbe abortuszra, hogy: anya, én úgy örülök, hogy nem vettél be gyógyszert, amitől meghaljak!
2011. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

még annyit, hogy ne higgy a hülyeségeknek!

lehet használtan beszerezni sok mindent, mi most is így tettünk, sok használt dolgot vettünk, persze, van amiből megvettem az újat.

babakocsi hazsnált: kb. 20.000

kiságy újan, szivaccsal: 20.000

kisruhák angol kilós, jó sokat vettem, előre néhány hónapra is, kb 20.000

babaának egyáb cuccok: (textilpelus, olló, cumisüveg....)

20.000


ha időben nekiálltok, havonta egy-egy dolgot meg tudtok venni, nem túl nagy érvágás, akkor időre meg lesz minden.

2011. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: a terhesgondozás, a szülés, az mind ingyenes!!! Mondd meg apósnak! És legyél türelmes, féltenek! De ha meglesz az unoka....én is így voltam....
2011. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:

13 : 20 ES

EZ NAGYON SZÉP ÉS MEGHATÓ TÖRTÉNET VOLT.

13 hós kislány anyukája

2011. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:

ha nincs TB ellátásod akkor bizony a szülés

NEM INGYENES !

a terhesgondozás sem!

kell hogy legyen ellátásod különben

a szülés lesz vagy 300 000 ft.

a papíromon ennyi volt írva. ha nem lett volna TB-ém

nem tudom miből fizettem volna

ha nincs jogviszonyod akkor fizess magad után

a TB-nél havi 4000 és akkor igen.

a szülés stb ingyenes lesz.

jah és a babacuccok stb bizományiban elég jó áron vannak

ott nézz széjjel

sok sikert vigyázzatok magatokra !!

1 éves kislány anyukája

2011. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Nem értem miért kell másokat oktalanul, mindenféle alap nélkül rémisztgetni.


"Jogosult pedig tulajdonképpen mindenki más. Ilyenek például: GYES-en, GYED-en lévők, szociálisan rászorultak, Magyarországon lakóhellyel, illetve magyar állampolgár esetén lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező kiskorúak (18 éves korig), a közoktatási törvény hatálya alá tartozó középfokú, vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatos magyar tanulói/hallgatói (18 év felett). Ezen személyek nem rendelkeznek járulékköteles jövedelemmel, ezért utánuk a központi költségvetés fizet az Egészségbiztosítási-Alapba."


Mindenképpen jár neki ellátás. Igaz, hogy nem biztosított, nincs jövedelme, de JOGOSULT rá. Szép lenne, ha minden kiskorú, fiatalkorú után a szülőknek kéne fizetni az orvosi ellátásokat.


[link]

2011. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 A kérdező kommentje:

13:21

Majdnem elsirtam magam azon amit irtál! Sajnálom ami a pároddal történt! Kitartás, és sok boldogságot nektek!

2011. ápr. 18. 15:48
 59/69 anonim ***** válasza:

ha már így alakult hogy terhes lettél

AMÚGY ISMERED AZ ÓVSZERT?

nem bántásképp mondom távol álljon

de általában kell használni azt is nem mindíg elég a

tabletta

HÁT MOST MEGTANULTAD EGY ÉLETRE.

legalább párod lett volna okosabb....

2011. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim válasza:
Ne haragudj,de muszáj megkérdeznem,hogy milyen gyógyszert szedtél,és,hogy azt biztos,hogy rendszeresen,a szabály szerint szedted be?
2011. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!