Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem mondanak el...

A szüleim nem mondanak el nekem dolgokat a családról. Mit csináljak hogy ez ne így legyen?

Figyelt kérdés

A barátom miatt soha nem tudok olyan dolgokról mint pl. apukámat előléptetik, hétvégén családi "buli" lesz nálunk, anyukám később fog hazajönni a munkából meg ilyesmik...Vagyis nem a barátom tehet róla csak anyukám mindig azt mondja hogy azért mert soha nem vagyok velük. Pedig ez nem igaz.Kb 3órától olyan 6-7ig van itt nálunk a barátom és ezért pont ezalatt a pár óra alatt lemaradok a dolgokról.Ez olyan rossz. A nővéremnek még soha nem volt barátja lehet hogy ezért nehéz nekik elfogadni hogy már 1 éve van barátom. Segítsetek kérlek!

14/L


2009. ápr. 11. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ez a szitu nagyon úgy fest, mintha a szüleidnek nem tetszene a barátod. De ahelyett, hogy ezt megmondanák kerek perec, inkább ezzel akarnak téged "büntetni", hogy kihagynak dolgokból, és a barátodra fogják.

Persze az is lehet, hogy ez a viselkedés náluk nem tudoatos, lehet, hogy csak nehezen emésztik meg, hogy a felnőtté válás útjára léptél, és így jön ki rajtuk.

Szerintem ülj le anyukáddal, és beszélgessetek el bizalmas hangulatban, kettesben. Elmondhatod, hogy ez neked mennyire rosszul esik, mert attól még, hogy neked barátod van, még ugyanúgy a család tagja vagy, és nem kéne a családi dolgokból kirekeszteniük.

Beszélgessetek a szexről is, mert gondolom, ez a szüleid legnagyobb parája, hogy idő előtt belekezdesz, esetleg el se mondod, nem védekeztek megfelelően stb.

ha látja a nyukád, hogy ebből a szempontból te őszinte vagy, és nincs oka aggodalomra, szerintem lazábbra veszi a figurát ő is.

2009. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg még az jutott eszembe, hogy ha minden nap nálatok ül a barátod egész délután, egy idő után terhes lehet a családnak.

Most már szép idő van, csináljatok sok szabadtéri programot, menjetek fagyizni, sétálni...

És jelölj ki minden héten 1-2 napot, amikor a barátoddal kevesebbet vagy, mondjuk csak 1 órát, a többit pedig anyudékkal töltöd.

Ki kell alakítani a megfelelő egyensúlyt a család és a párkapcsolat között, de eddig mindenkinek sikerült, neked is fog!

Ja és ha esetleg van valami családi banzáj, akkor azt sose mondd le a pasi miatt. Ezeken illik részt venned, ha meg már később komolyabb lesz a dolog, esetleg veletek tarthat a barátod is. Minden jót nektek!

25/L

2009. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szüleidnek nem tetszik, hogy 14 évesen barátod van vagy lehet, hogy csak az nem tetszik nekik, hogy minden nap órákra átmegy hozzátok csak ezt így nem akarják neked mondani, hogy ne bántsanak meg. Gondolom, hogy miután 7 órakor hazamegy, te nekifogsz mást csinálni, a szüleid szintén. Tehát nem kommunikáltok, ami nagyon vissza tud később ütni. És hétvégén is minden nap átmegy vagy akkor nem? Mert akkor lenne idő a szüleiddel lenni.
2009. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

hét így szünetben van nálunk 3-7ig. ha suli van akkor csak addig amíg az első vonat nem megy (az max 50 perc). ha van suli akkor hétvégén is csak pár órát vagyunk együtt mert tanulni is kell néha :):(

2009. ápr. 11. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!