Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondanak ilyet a szüleim?

Miért mondanak ilyet a szüleim?

Figyelt kérdés

18éves vagyok és terhes.

Anyukám és "apósóm" van a legjobban kiakadva.

Apósóm olyanokat mond, hogy a szülés több 100ezer lesz, mire beszerzünk mindent a babának legalább 1millió lesz!!

Nem szültem még és tudom, hogy nem 2ft mire mindent beszerzünk, nade 1millió forint? Én ezt nagyon sokallom. Meg hogy a szülés is több 100ezer. Úgy tudtam, hogy ha nincs fogadott dokim akkor az ég világon nem kell fizetnem senkinek a szülésért, tehát ingyen szülök. Javitsatok ki ha tévedek!


Hogyan tudnám megértetni a szülőkkel, hogy jó anya leszek a párom pedig jó apa? Tény, hogy nem élünk nagy lábon, de olyan nem lesz, hogy a gyereknek nem futja pelenkára vagy tápszerre, ne adj isten ruhára,játékra. Ha kell a föld alól is meglesz rá a pénz! Tudom, hogy tisztességesen fel tudjuk majd nevelni a babát.


A sulival jövőre végeznék, de januárban már szülni fogok. Nem szeretném abba hagyni a sulit, bejárnék ameddig tudnék, aztán magántanulóként folytatnám. Meg fogom szerezni az érettségit a baba mellett is! De ezt ők nem képesek megérteni.


Bármit mondok, nem reagálnak rá. Csak az abortusz lebeg a szemük előtt. Miért akarnak ennyire megszabadulni az unokától?


Segitesetek kérlek, én nem birom ezt tovább. Az őrületbe kergetnek. Mit mondjak nekik, hogy megnyugodjanak és békén haggyanak?

Zárójelesen megjegyezném azt, hogy gyógyszer mellett lettem terhes, szóval nem azért mert nem védekeztünk. A párom 21éves, most végez majd a fősulival, utána pedig munkát keres majd.


2011. ápr. 12. 18:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%

19:04-es!

Nehogymár 200.000ft kelljen ahhoz, hogy meg tudjanak élni!!! Tény, hogy ennyinél már minden szükséges dologra megvan a pénz, de azért ne essünk már túlzásokba! Sokkal, sokkal kevesebből is tartanak el gyerekeket emberek és igenis tisztességesen nevelik fel őket!

Megáll az ész....

2011. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
100%

Terhességgel, szüléssel kelengye, minden, az indukciós tűzhelyemtől az utolsó pelenkáig, álmenyezettestűl mindenestül, hogy itthon lehessünk nem volt 1milla...

Pedig felújítottunk, bebútoroztuk a házat...

Szóval a kezdés nem egy milla, nem tudom miről beszélnek egyesek.

A pelenka, napi8pelus az elején átlagosan, na az a sok, de pár hét, hónap, és napi 2, majd napi 1.

Jelenleg két feneket törölgetek napi 24órában. 2éhes szájat etetek, gyesből és cspből, fősulizok, párom dolgozik és fősulizik. A nagyszülők melóznak, és vasárnap a kötelező családi ebéd alkalmával szoktuk "lepasszolni" a gyerekeket. Nem kértük, kérjük a segítségüket. Nem nekik szültük a gyerekeket.

Gratulálok ehhez a hozzáálláshoz... Persze ha most a kishölgy az iránt érdeklődne, h mennyi az ab, akkor milyen szemét gyilkos, meg adja örökbe, ellenben most optimistán azt mondja, vállalja, meglesz ami meglesz, na akkor meg önző, és a szüleinek szül... De jó, legyen észnél a mai fiatal, mert bármit tesz az szr.

2011. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
84%
A kérdező 168 napig jogosult lehet tgys-re, feltéve, ha az elmúlt két évben volt 365 napja nappali tagozaton. A Gyedet már nem tudom (?) A férjének v. párjának, - ha lesz munkahelye - még 10000 Ft családi kedvezményt igénybe vehet. A legtöbb megyeszékhelyen ingyenes használhatja a városi tömegközlekedési eszközöket. + CSP.
2011. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
100%
én is 21 voltam mikkor szültem nekem anyukám ellenezte nagyon (azóta imádja ) de végére már ö jobban izgult mint én :) Igaz nem Sztk orvoshoz jártam mert it irtó bunkó hanem magánra de egy vizsgálat kb 1000- 1500 ft ba került nem olyan hu de megfizethetetlen volt számomra . Sok mindent kaptunk pl a kiságyat de babakocsit nagyon jó áron használtan vettük baba ruhák meg mindig nagyon jó akciók vannak ahol olcsón meg tudod venni őket. Párom már dolgozik de albérletbe lakunk de mindene meg van a kicsinek és mikkor született még suliba jártam Márciusba szültem Áprilisba már vissza is mentem igaz pl nekem a szoptatásról le kelet mondanom mert nem bírtam volna úgy a sulit hogy fáj állandóan a mellem mert tele van :( De összességébe mindent meg tudtam oldani és Szeptemberbe ugyanúgy tanulok megint újra sok sikert 13 h anyukája
2011. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
76%
21:37-es vagyok. Az egyszeri anyasági támogatás összegéről még megfeledkeztem, ami 64.125 Ft, ehhez az kell, hogy legalább 4X jelenj meg a terhestanácsadáson.
2011. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:
21:37 szerintem én csak a gyest és a csp-t kaphatom meg ugye az anyasági. Nem hallottam arról, h kaphatok tgyas-t vagy gyedet mert azt ugye a fizuból számítják.
2011. ápr. 13. 07:05
 27/69 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves voltam mikor szültem az első gyerekemet s 33 mikor az utolsót.(negyediket).Én biztosan nem szülnék 18 évesen a mai világba,de ha már ott van a kis élet,akkor viszont már nem vetetném el.

A szüleid viszont aggódnak azért ilyenek veled!Tény és való,hogy a magánorvos rettenetesen sokat kér a szülésért,de ha sztk-ba mész talán megúszod,bár nekem 13 éve az sztk-s orvos közölte,hogy készítsem a 20 000-ret.S akkor ott hagytam.Babaholmikból meg nem kell a legdrágábbakat megvenni.Én a bababörzérén szoktam vásárolni a kicsinek s nagyon szép megkímélt darabokat kapok olcsón.

(Most hétvégén lesz a BNV-n),érdemes kimenni.

Minden jót!

2011. ápr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
100%

tegnapi 19.27-sel értek egyet!

nekünk a bevételünk kb 160 e Ft, ebből a lakástörlesztőnk fix 50 e FT+ rezsi+ kaja+ "gyerek dolgok"

van egy 2 éves kisfiunk és most várjuk a kistesót, félidős vagyok!

van egy szép lakásunk 2,5 szobás, autónk nincs!

mindent meglehet oldani, mi szépen élünk szép családom van, boldogok vagyunk!

anyukám nem él, anyósom külföldön, segítségem nincs!

szerintem nálatok sem lesz gond, nem kellenek milliók, sem több 100 e Ft a babavállaláshoz, persze, ha van rá keret akkor a legdrágább cuccok is "olcsó lesz"

mi szinte mindent használtan vettünk de nem gagyit.

mindent "józan paraszti ésszel" kell felfogni, nem szégyen az!

2011. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt egyeseknek tényleg savanyú a szőlő!

Hagyjátok már szegény kérdezőt békén, gondolom van most elég baja, azzal, hogy ezt a helyzetet hogyan oldják meg, és akkor még jönnek az okoskák, meg "jóakarók"...

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell!!! Én úgy látom az akarat megvan rá! Szépen át kell gondolni mindent!

És ugyan tegye már mindenki a szívére a kezét és úgy mondja, hogy a nagyszülők, ha megtehetik nem segítenek, "mert nem nekik szülték a gyereket"...

200.000. kell havonta egy gyerek+szülők fenntartásához? Ugyan már! Akkor az átlagember a havi 70ezer forintjával már labdába sem rúgna...mégis megélnek!

2011. ápr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg ne idegeskedj most nekik sem könnyű bizonyára ez az új helyzet őket is meglepte. Most szavakkal nem sokat tehetsz inkább bizonyíts úgy ahogy le is írtad. Tudom hogy nehezedre esik amit csinálnak de idővel meg fognak békélni és majd ha megszületik a kicsi biztos nagyon szeretni fogják. Egyébként nem kerül annyiba a szülés meg a baba holmik se. Már igen olcsón jó állapotban lehet szerezni bármit a baba boltokban.
2011. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!