Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondanak ilyet a szüleim?

Miért mondanak ilyet a szüleim?

Figyelt kérdés

18éves vagyok és terhes.

Anyukám és "apósóm" van a legjobban kiakadva.

Apósóm olyanokat mond, hogy a szülés több 100ezer lesz, mire beszerzünk mindent a babának legalább 1millió lesz!!

Nem szültem még és tudom, hogy nem 2ft mire mindent beszerzünk, nade 1millió forint? Én ezt nagyon sokallom. Meg hogy a szülés is több 100ezer. Úgy tudtam, hogy ha nincs fogadott dokim akkor az ég világon nem kell fizetnem senkinek a szülésért, tehát ingyen szülök. Javitsatok ki ha tévedek!


Hogyan tudnám megértetni a szülőkkel, hogy jó anya leszek a párom pedig jó apa? Tény, hogy nem élünk nagy lábon, de olyan nem lesz, hogy a gyereknek nem futja pelenkára vagy tápszerre, ne adj isten ruhára,játékra. Ha kell a föld alól is meglesz rá a pénz! Tudom, hogy tisztességesen fel tudjuk majd nevelni a babát.


A sulival jövőre végeznék, de januárban már szülni fogok. Nem szeretném abba hagyni a sulit, bejárnék ameddig tudnék, aztán magántanulóként folytatnám. Meg fogom szerezni az érettségit a baba mellett is! De ezt ők nem képesek megérteni.


Bármit mondok, nem reagálnak rá. Csak az abortusz lebeg a szemük előtt. Miért akarnak ennyire megszabadulni az unokától?


Segitesetek kérlek, én nem birom ezt tovább. Az őrületbe kergetnek. Mit mondjak nekik, hogy megnyugodjanak és békén haggyanak?

Zárójelesen megjegyezném azt, hogy gyógyszer mellett lettem terhes, szóval nem azért mert nem védekeztünk. A párom 21éves, most végez majd a fősulival, utána pedig munkát keres majd.


2011. ápr. 12. 18:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
17%
érhető az álláspontod. habár én is inkább az abortusz mellett döntenék. mégis miből fogod fenntartani?
2011. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 A kérdező kommentje:

18:24

mielőtt okoskodsz nézd már vissza mit írtam az egyik hozzászólásomban.

2011. ápr. 12. 18:54
 13/69 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid nagyon féltenek,de ha meg lesz az unoka biztosan megenyhülnek! Ha a párodnak van lakása és odaköltöztök,akkor ugye nem kell a szüleidnek attól félniük,hogy ők fogják nevelni a babát! A sulit nagyon nehéz lesz befejezned baba mellett,még akkor is ha magántanuló leszel! Te csak gyesre és családira leszel jogosult,és még van a párod fizetése,abból kell majd megélnetek! Mérlegelj,hogy meg tudod-e tartani,meg lesz-e a megfelelő anyagi háttér stb... Ha nagyon akarjátok,mindent meg lehet oldani!
2011. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 sumergo ***** válasza:
77%
A szülők szempontjából nézve, mi az hogy nem akarnak még egy gyereket? Ha 25 éves lennél, akkor is rá lennél időnként szorulva a segítségükre, és ez így természetes, hogy segíteniük kell!!! Tudom, vannak nagyszülők, akik nem segítenek, de ők nem igazi nagyszülők. Az élet sokféle dolgot hozhat. Gyermekkoromban jóformán a nagymamám nevelt, mert szüleim 3 műszakban dolgoztak. És 25 volt édesanyám mikor szült, az élet ezt hozta. Tetszik vagy sem, attól, hogy felnő a gyermek, még ugyanúgy köteles a szülő segíteni, amiben csak tud. Már nem jogilag, pusztán erkölcsileg.
2011. ápr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
27%

Azért akarják, hogy elvetesd, mert nagyon fiatal vagy és nem fogod tudni megadni neki az anyagi biztonságot. Mivel nincs munkahelyed, csak gyesre leszel jogosult, ami 25 ezer ft havonta, +12.200 ft a családi. 1 csomag pelus legalább 3500 ft, és ez az olcsóbb fajta. 2 hétre elég kb. 1 csomag, míg pici, de később kb. 1 hétre. Én pl. pamperst veszek, mert a többiből kifolyik minden, az 4500.- egy csomag és lehet, hogy nálad sem fog beválni az olcsó. Ha esetleg nem lesz tejed, tápszer kell neki, ami megint csak nem olcsó.Hozzátáplálásnál előfordulhat, hogy nem eszi meg az általad főzött kaját és csak az üveges lesz jó neki, amiből 1db 300.- és egy nap legalább 2 üveg kell, a többi kaja még tápszer vagy anyatej meg gyümi. Ha beteg lesz, 5000.- alatt nem úszod meg a patikát. Míg pici, havonta új ruha kell, mert kinövi. Na és ez még csak a gyerek. Rezsit kell fizetni, tisztítószerek, ennivaló, stb... Nem tudom mennyit keres a párod, ha egyáltalán dolgozik, de havi 200.000.- meg kell keressen, hogy meg tudjatok élni. Ti ezt végig gondoltátok?


Ja és akkor nem is beszéljünk arról, hogy a sulit lehet, hogy nem fogod befejezni, tovább tanulni baromi nehéz lesz, ha egyáltalán akarsz és ha eléri az ovis kort, baromira nem fognak sehova felvenni dolgozni, mert nincs még munkatapasztalatod viszont van gyereked, aki állandóan beteg lesz az oviba és te mindig táppénzen leszel vele. Én 6 éve állok munkaviszonyba a cégnél, ahonnan eljöttem gyedre, de nem biztos, hogy vissza fognak venni, ha ovis lesz. Akkor téged majd felvesznek szerinted egy vadi új helyre?

2011. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
39%
Én is fiatalon szültem!És ez nem bűn,de nehogy elvetesd, mert ez gyilkosság!!!!!!
2011. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 sumergo ***** válasza:
100%
19:04-es! Ha egy gyerekhez legalább havi 200 ezer jövedelem kellene, akkor a jelenlegi gyermekes párok 50-60 %-a nem vállalt volna gyereket. Azért ez erős túlzás szerintem. A párom is csak 120 körül keres, és én is annyit kerestem ,amíg dolgoztam, és ennyiből a lombikokat (1 alkalom kb 250 ezer volt, ezt vedd 6x) is meg tudtuk finanszírozni, és még félre is tudtunk tenni belőle. A pénzt sokféleképp be lehet osztani. Igényektől függ. Nem félek attól, ha meg lesz a baba koplalnunk kell majd!
2011. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
100%

Döbbenetes dolgokat írtok.Én a gyerekemért felelősséget vállalok,és áldozatot hozok.Ha a gyerekem 18 évesen teherbe esik,és úgy dönt,hogy megtartja,akkor felvilágosítom arról,hogy mire vállalkozik,és teljes melszéleséggel mellette állok,mert ez egy anya dolga,és nem az,hogy hazudozzon,mi mennyibe kerül.

Ez nem vezet sehova.

Bezzeg ha abortuszos kérdés lenne akkor most itt "gyilkosoznátok"

2011. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
100%

Hát gondoljátok át alaposan, az biztos. Az azért nem igaz, hogy 200 ezret kell keresnie a barátodnak, hogy el tudjátok tartani! Persze, nem olcsó a gyerek, de lehet mindent használtan is venni, sőt, tápszerből se kell a legdrágább. Na meg ha szoptatni tudsz, egy gond kipipálva :D Én biztos nem tudtam volna megengedni magamnak, hogy folyton üveges kaját egyen a babám, az egy vagyon. Mivel szökőévente kapott, eszébe se jutott nem megenni az én főztömet :D Tény, van, ami nem ment, főztem mást. Mindent kóstolt, hamar rájöttem, milyen zöldségeket szeret.

Ma is igazi magyar gyomrú :) (Krumpli, bab, káposzta, hagyma...)

Nekünk az ősztől 160 ezer lesz a havi bevételünk mindennel, erre vállaltunk be egy második babát. Nincs hová visszamennem dolgozni, segítségünk sincs, nagyszülők nagyon messze élnek. De tudom, hogy szinte mindent tudok használni, ami az első gyerekről maradt, na meg a licites oldalak és a bolhapiacok kincseket rejtenek.


Pl: kiságy, vadi új, osztrák fenyőágy, bolhapiacról 6000 ft volt! Matrac bele újonnan (ez készítőtől) talán 1500, levehető huzattal. A mostani sport babakocsim 2000 ft. Volt előtte egy jobb, de ellopták. Talán ez nem tetszik majd meg senkinek :D

2011. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
48%

az ember fogantatásának pillanatától emberi lény, akinek ennél fogva természetes emberi joga van a méhen belüli fejlődéshez és a megszületéshez.


- egy ártatlant sem bíróságnak, sem bármely más közösségnek vagy egyénnek nincs joga halálra ítélni.

- nem a test mérete dönti el, hogy ember-e valaki. Hiába kicsi magzatom, ugyanolyan ember, mint én és hozzám hasonlóan élni akar.

- egyik embernek sincs több joga az élethez, mint a másiknak.

- a születés csak egy esemény az ember életében. Előtte is u gyanolyan ember: érez, hall, lát, sírni tud, mosolyog, iszik... élvezi az életet.

- ki vagyok én, hogy mások élete felett döntsek?

- én is voltam magzat és az én édesanyám is az élet mellett döntött, szeretettel elfogadott.

- a magzati élet kioltásának számos komoly testi szövődménye lehet, nem ritkán végleges meddőséget okoz.

- a magzati élet kioltásának lelki következményei vannak, melyek igen súlyosak lehetnek.

- nem vagyok olyan önző, hogy csak az én életemet nézem és saját érdekeimet korlátlanul érvényesítsem akár más élete árán is.

- az abortusz lehet törvényileg megengedett, de attól még egy emberi élet kioltása.

- mások élete árán úgysem lehetek boldog.

- magamnak sem szeretném, ha más döntené el helyettem, hogy élhetek-e vagy sem.

- különben sosem tudnék úgy babasírást hallani és hallgatni, hogy nem sírna az én szívemben is meghalt gyermekem.

- különben mindig eszembe jutna és gyötörne, hány éves lenne gyermekem, ha még élne.

- különben sohasem tudnék többet gyermekre nézni anélkül, hogy eszembe ne jutna, hogyan is nézne ki most Ő, ha élne.

- a bizonytalanság, amelyben vagyok, élő pokollá változna, ha a halál mellett döntenék.

- a magamról alkotott képem romba dőlne egy abortusz után, amit életem végéig sem tudnék kiheverni.

2011. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!