Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondanak ilyet a szüleim?

Miért mondanak ilyet a szüleim?

Figyelt kérdés

18éves vagyok és terhes.

Anyukám és "apósóm" van a legjobban kiakadva.

Apósóm olyanokat mond, hogy a szülés több 100ezer lesz, mire beszerzünk mindent a babának legalább 1millió lesz!!

Nem szültem még és tudom, hogy nem 2ft mire mindent beszerzünk, nade 1millió forint? Én ezt nagyon sokallom. Meg hogy a szülés is több 100ezer. Úgy tudtam, hogy ha nincs fogadott dokim akkor az ég világon nem kell fizetnem senkinek a szülésért, tehát ingyen szülök. Javitsatok ki ha tévedek!


Hogyan tudnám megértetni a szülőkkel, hogy jó anya leszek a párom pedig jó apa? Tény, hogy nem élünk nagy lábon, de olyan nem lesz, hogy a gyereknek nem futja pelenkára vagy tápszerre, ne adj isten ruhára,játékra. Ha kell a föld alól is meglesz rá a pénz! Tudom, hogy tisztességesen fel tudjuk majd nevelni a babát.


A sulival jövőre végeznék, de januárban már szülni fogok. Nem szeretném abba hagyni a sulit, bejárnék ameddig tudnék, aztán magántanulóként folytatnám. Meg fogom szerezni az érettségit a baba mellett is! De ezt ők nem képesek megérteni.


Bármit mondok, nem reagálnak rá. Csak az abortusz lebeg a szemük előtt. Miért akarnak ennyire megszabadulni az unokától?


Segitesetek kérlek, én nem birom ezt tovább. Az őrületbe kergetnek. Mit mondjak nekik, hogy megnyugodjanak és békén haggyanak?

Zárójelesen megjegyezném azt, hogy gyógyszer mellett lettem terhes, szóval nem azért mert nem védekeztünk. A párom 21éves, most végez majd a fősulival, utána pedig munkát keres majd.


2011. ápr. 12. 18:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
100%
Én is 20 éves vagyok és hat hónapos terhes és még anyámmal lakok a férjemmel mert nem volt pénzünk elköltözni. Akkor most bűnt követtem el amiért nem mentem abortuszra vagy anyámnak ki kellett volna dobnia a saját gyerekét unokástól?
2011. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
85%

Hányadik héten jársz? Rengeteg véleményt kaptál basszus. Az a vicces, hogy az nem is volt kérdés, hogy abortusz vagy nem, de mindenki úgy nyit, hogy leírja, hogy megtartsd, vagy ne. Arra meg, hogy mit mondj a szülőknek, szinte senki nem válaszolt. :D

Mondd el nekik, amit ide is írtál, hogy van saját kecó, lesz pénz is, aztán, ha ez nekik nem tetszik, akkor nem kell az unoka felé nézni, és számoljanak a lelkiismeretükkel ők.

Amúgy nekem a decemberi szülés sem stimmel, max, ha nagyon az elejére vagy kiírva.

2011. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 sumergo ***** válasza:

Ha március 29-én kellett volna megjönnie a menstruációjának, már akkor is december 8-ra lenne kiírva, ez esetben most 6 hetes és 1 napos terhes. De lehet ennél fiatalabb is a terhessége, attól, hogy már most beszélünk róla. Ez azt bizonyítja,h komolyan foglalkozik vele. Valamint szeretne megoldást a szülőkkel kapcsolatosan, felnőttként gondolkozik.

Kedves Kérdező! Lehet, hogy a tettek fognak csak bizonyítani a szülőknek. Ha egyáltalán nem hajlandóak beszélni róla, akkor az idő majd segít. Sok kitartást és türelmet.

2011. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:

sumergo majdnem eltaláltam :D

6hetes és 6napos vagyok :) Ha minden igaz, akkor december 3-án fogok szülni.


Köszönöm mindenkinek a normális válaszokat.

A legfontosabb kérdésemre igaz, nem kaptam olyan sok választ, de kaptam annál több kioktatást, okoskodást ;)

2011. ápr. 13. 17:37
 35/69 anonim ***** válasza:
amúgy meg a tükörbe kéne nézni, nem a fizetésed...
2011. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:
Ezt kinek szántad kedves utolsó?
2011. ápr. 13. 20:28
 37/69 anonim ***** válasza:
Tegnap 21:37-es vagyok. Én úgy tudom, hogy ilyenkor a min.bér 2X-nek a 70 %-át veszik figyelembe, de azért érdeklődj a legközelebbi Egészségpénztárban (korábban MEP-nek hívták), hogy mi járhat, milyen feltételekkel.
2011. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam ezt a rengeteg mindenfélét el, lehet, hogy duplázok, de tényleg nem kell fizetned semmiért ha nincs fogadott orvosod. Barátnőm 3x szült így. Egyszer 1997-ben, aztán 2008-ban majd 2009-ben. Mind a 3 terhességénél rendesen odafigyeltek rá, rendesen ellátták.

Nem kell sokD-s ultrahangra menni és akkor az sem kerül pénzbe.

Ha tudsz, szoptass minél tovább. Nekem egy fillérembe sem került a fiam etetése az első 6 hónapban és sosem volt beteg míg a sok tápszeres baba körülöttünk folyton meg volt fázva.

Mi mindent használtan vettünk meg, kivéve pl cumit.

sokkal kevesebből is ki lehet hozni a kezdést mint az 1milla. Vatera, használtruha bolt, stb.


A szüleid félne, féltenek. Bár ennyire negatívan nem szabadna hozzáállniuk, de majd megnyugszanak. Bizonyítsátok be nekik, hogy igenis megálltok a lábatokon.

Anyud biztos úgy képzelte, hogy majd fősulira mész, stb. Most meg fél, hogy elmegy az életed más irányba. Ne legyen igaza. Sok sikert és boldogságot

2011. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 21éves vagyok és nálunk is becsúszott a baba(16hetes vok).Mi is szülöknél kezdtük de elmentünk külön költöztünk.A párom sokat dolgozik értünk és nagyon boldogok vagyunk így is.Nem palotába lakunk és nem vet fel minket a pénz,de megvan mindenünk és a picinek is meglesz.Nekünk a szülök támogatást nyújtottak de mi nem éltünk vele hisz úgy láttuk jobbnak ha külön vállaljuk ezt.Nehéz de nagyon boldogok vagyunk és alig várjuk a picit:)Minden megy ha összetartotok. Az anyagi részéről nem volt igaza a szülöknek,de az érthető h féltenek.Deeeeee akárki akármit mond és tisztellek amiért vállaljátok és sok siker szerencsét kívánok és nagy boldogságot!!!
2011. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
0%

Tudod nekem hihetetlen, miből van egy 21 éves főiskolásnak saját lakása? És miből futja rezsire? Ha még majd főiskola után keres munkát? És ha nem talál? Tényleg miből akartok élni? Most miből éltek? Mitől van ekkora szád?

Nyilván egyébként azért lehetnek ilyenek, mert felneveltek már gyereket és tudják, hogy egy gyerek nem pelenkára futja majd...

És tudod pontosan 6 hetes 6 napos terhes vagy, de a szülés idejét még hónapra pontosan sem?

2011. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!