Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem mondanak "semmit"...

Miért nem mondanak "semmit" el a szüleim?

Figyelt kérdés
Mondjuk a nagymamámat bevitték a kórházba (mondjuk már előtte is volt, de mindegy) és én csak akkor tudtam meg, amikor már hazajött! Ez miért van? 12/L
2008. dec. 3. 16:03
 1/5 anonim válasza:
100%
Azért, mert nem akarnak téged ilyenekkel terhelni. Hogy ne bánkódj a mamáért. De az a lényeg hogy előbb-utóbb úgy is megtudtad, nem? Esetleg ha szépen elmondod a szüleidnek, hogy szeretnéd előre tudni az ilyeneket, mond el nekik szépen, mert azért a családtagjaid állapotát nem árt neked is tudnod, de ha ők így látják jónak, akkor te ne erőszakoskodj!
2008. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akarják, hogy aggódj miatta, elég ha ők aggódnak. Amikor én 10 éves voltam, a nagymamám kórházba került és meg is halt. A szüleim mindenfélét kitakáltak, hogy miért halt meg és csak néhány év múlva tudtam meg, hogy rákos volt (mondjuk én sem értem hogy mért nem lehetett ezt megmondani). Egyszerűen féltenek.
2008. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy ha komoly volt, akkor annyit idegeskedtek ők a mama miatt, hogy egyszerűen arra már nem gondoltak, hogy neked is elmondják. Ugyanakkor az előttem szólók verziója is lehet. Mondjuk 12 éves vagy, elég nagylány, hogy tudhass ilyenről. Nem tudom, téged mennyire rázna meg egy ilyen hír, van, akit megvisel, van, akit nem annyira.
2008. dec. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Az én szülim is ilyenek. EGyszerűen nem tudják, hogy kell kommunikálni.. :-(
2008. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le és beszélj velük!!!!!!!!! mond el nekik, hogy szereted őket és a bánatukban éppúgy szeretnél osztozni, mint örömükben. Mond el nekik, hogy neked fáj amikor nem osztják meg veled azokat a dolgokat, amik épp úgy tartoznak rád is. Még akkor is, ha nekik erről kellemetlen beszélni. Te is a család AKTÍV részese vagy. Egy bizonyos életkoron túl már nem lehet folyton kisgyermekként kezelni a gyerekeket. Attól család a család, hogy részt tudnak vállalni egymás gondjában bajában. Persze mindettől lehet, hogy csak kímélni akartak téged, de itt is az arany középút a helyes. Ha tényleg olyan dologról van szó amiről ők úgy tartják, hogy csak rájuk tartozik, akor fogadd el és biztosítsd őket arról, hogy a bajban is szereted őket.
2008. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!