Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondanak ilyet a szüleim?

Miért mondanak ilyet a szüleim?

Figyelt kérdés

18éves vagyok és terhes.

Anyukám és "apósóm" van a legjobban kiakadva.

Apósóm olyanokat mond, hogy a szülés több 100ezer lesz, mire beszerzünk mindent a babának legalább 1millió lesz!!

Nem szültem még és tudom, hogy nem 2ft mire mindent beszerzünk, nade 1millió forint? Én ezt nagyon sokallom. Meg hogy a szülés is több 100ezer. Úgy tudtam, hogy ha nincs fogadott dokim akkor az ég világon nem kell fizetnem senkinek a szülésért, tehát ingyen szülök. Javitsatok ki ha tévedek!


Hogyan tudnám megértetni a szülőkkel, hogy jó anya leszek a párom pedig jó apa? Tény, hogy nem élünk nagy lábon, de olyan nem lesz, hogy a gyereknek nem futja pelenkára vagy tápszerre, ne adj isten ruhára,játékra. Ha kell a föld alól is meglesz rá a pénz! Tudom, hogy tisztességesen fel tudjuk majd nevelni a babát.


A sulival jövőre végeznék, de januárban már szülni fogok. Nem szeretném abba hagyni a sulit, bejárnék ameddig tudnék, aztán magántanulóként folytatnám. Meg fogom szerezni az érettségit a baba mellett is! De ezt ők nem képesek megérteni.


Bármit mondok, nem reagálnak rá. Csak az abortusz lebeg a szemük előtt. Miért akarnak ennyire megszabadulni az unokától?


Segitesetek kérlek, én nem birom ezt tovább. Az őrületbe kergetnek. Mit mondjak nekik, hogy megnyugodjanak és békén haggyanak?

Zárójelesen megjegyezném azt, hogy gyógyszer mellett lettem terhes, szóval nem azért mert nem védekeztünk. A párom 21éves, most végez majd a fősulival, utána pedig munkát keres majd.


2011. ápr. 12. 18:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi idös terhes vagy? Egyszerûen féltenek, hiszen a mai modern idõben nagyon fiatalok vagytok. Ha meg lesz az unoka biztosan màsképpen fognak a dolgokhoz àllni.
2011. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
36%

"Miért akarnak ennyire megszabadulni az unokától? "


Mert nem unokájuk lesz hanem még egy gyerekük.

A kérdésedből nekem az jött le, hogy még otthon laksz, a szüleid tartanak el, nem vagy önálló.

Ezt a gyereket még jó darabig nem te fogod nevelni hanem a nagyszülők.

Ez zavarja őket.

Ha belegondolsz jogos.

2011. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez a te döntésed.Elmúltál már 18 éves,úgyhogy azt tedd amit jónak látsz.Egyébként nem kerül 1 millióba egy gyermek.Mondjuk azért azt megjegyezném,hogy előbb el kellene végezni a sulit,de ha így alakult és tényleg szeretnétek a babát akkor tartsd meg.Pontosan mennyi ideje vagytok együtt a pároddal? És mennyi ideje van még a suliból?
2011. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs fogadott orvosod,és gondozásra is ahhoz a dokihoz jársz akihez tartozol,akkor nem kell fizetned semmit.Én is így szültem.tény és való hogy sok pénz a baba holmija,de nem ennyire.Pláne ha tudsz használtan beszerezni pár dolgot.Kiságyat mi újonnan vettünk 14000 ért.Pelenkázó szivacsot 4000 ft ért lehet venni,amitaz asztalra is feltehetsz amég ellátod a babát.Ruhát sok helyen lehet olcsón szerezni,de az ismerősöktől is el lehet fogadni.én például a nővérem gyerekeinek a ruháit örököltem meg a fiamnak.Sok nagyon jó állapotban van.ruhára nem kellette eddig nagyon költenem.A pelus a legdrágább,meg a tápszer ha kell.Én munka mellett jártam iskolába másod szakmát tanulni,mikor állapotos lettem.Az utolsó évet baba mellett csináltam meg és jó eredménnyel vizsgáztam.Ne foglalkozz velük,majd lenyugszanak.Szerintem csak féltenek titeket,mert mindketten tanultok.Nem lesz könnyű,de meg lehet oldani.
2011. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
69%

Ha ennyire akarod a babát semmi de semmi esetre se vetesd el, még akkor sem ha maga a párod is ellened fordul.

A baba a tied marad. Arra gondolj hogy a pároddal most minden szuper jó de lehet egyszer megromlik a kapcsolat akkor is neked ott marad a baba. Ha meg minden remekül megy akkor 25 év múlva nagymama leszel.


Ne foglalkozz a családoddal.

ha mindent újonnan vesztek de olcsó dolgokat akkor kb 200-300 ezer lesz minden. a szülés igen ingyenes ha nem fogadsz orvost. barátnöm is így szült, így járt végig a korházba terhesgondozásra.


mi külföldön lakunk és mindenböl újjat vettünk, söt nagyon szuper drága bútorokat, a babakocsi is egy kisebb vagyon volt, de nekünk ilyen "luxus" dolgokkal sem lett egymillió Ft, pedig elhheted hogy igen rendesen kiköltekeztük magunkat.

2011. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

ma 18:08

Köszönöm, de a babát saját magamnak szülöm nem pedig a nagyszülőknek. Igen, még itt lakom anyukámmal, de a páromnak van saját lakása és oda fogunk költözni.


Egyébként valamit nagyon félre irtam. Nem januárban hanem decemberben szülök. Bocs, a nagy kapkodás miatt van.

2011. ápr. 12. 18:18
 7/69 anonim ***** válasza:
21%

Jogos hogy nem akarják. Terhesen nem fogsz dolgozni, a baba első pár évében szintén nem tudsz (bármit is mondassz most, majd rájössz, hogy szinte lehetetlen), ezért mindent nekik kellene fizetni. Suliidőben nekik kéne rá vigyázni. Szinte mindent nekik kell majd csinálni. Igaza van az előttem szólóknak, nem unokát, hanem mégeggy gyereket kapnának. És teljesen mindeggy mennyire lelkiismeretes vagy, nem fogod tudni egyedül, de még csak kevés segítséggel sem csinálni.

Fogadd el hogy a szüleid már nem fiatalok, szeretnének jól élni, nem akarnak mégeggy gyereket, mert az ő életükbe ez már nem fér bele (esetleg ha majd végzel a sulivan, és lesz férjed aki az első pár évben eltart).

És nem utolsó sorban jó jövőt akarnak neked. Nagyon-nagyon nehéz egyetem mellett felnevelni egy gyereket (egy gyerek bizony 24 órás munkaidő! nincs olyan, hogy ott hagyod a házban pár percre, egy előadás erejéig...)

Nem lebeszélni akarlak, csak egy kicsit, nézd a szüleid szemszögéből is.

2011. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:

18:1 vagyok

Bocsánat, köze látom elküldted hogy van páros és annak saját lakása.

2011. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
25%

Terhes vagy te egyáltalán? És januárban szülsz?

Számolj utána!

2011. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt fogadott dokim, sztk-ba jártam terhesgondozásra is. Egy fillérembe nem került!!! Használtan is lehet nagyon jó dolgokat venni, babakocsit, ágyat, stb. Ruhákat meg vedd meg turkálóban, 2500ft kilója, abból vagy 20db body kikerül. A tápszer igen, az drága ha kell, nekünk kellett, az kb 25ezer volt havonta, de ha tudsz szoptatni, akkor semmi gond.

Anyudék csak féltenek, én sem örülnék, ha ilyen fiatalon lenne terhes a lányom, de ha az élet így hozta...

Annak azért kérdezz utána, hogyha gyógyszer mellett lettél terhes, akkor nem lehet-e semmi szövődménye vagy káros hatása a babára nézve?!

Sok sikert, és boldog babavárást!

Üdv, egy 24éves, lassan 2gyerekes kismami.

2011. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!