Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindennap 9 től este 8-10 ig...

Mindennap 9 től este 8-10 ig akar dolgoztatni a főnök. Na most én ezt terhesen nem fogom bírni, most az elején még oké. De utána nem tudok majd pihenni,kimerült leszek. Félek hogy ez árt a babának. Orvos írhat papírt hogy nem dolgozhatok eddig?

Figyelt kérdés

Adna az orvosom ha úgy ítéli meg? Valakivel volt már ilyen és tudott rá megoldást?

Az nem megoldás hogy mondom a főnöknek hogy ne dolgozzak ennyit mert én dolgozok itt egyedül felszolgálóként és nem olyan aki megsajnál mert terhes vagyok és felvenne délutánra mást..


2021. nov. 12. 09:30
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
75%
Figyi, én csaló munkáltatóért nem áldoznám be az egészségemet, mert nem csak a baba miatt lehet ez rossz, anélkül is szívás. Írtad, hogy nem jössz ide vissza szülés után, helyes. Az orvos véleményét kérd ki, de csak azért, hogy tudj mire hivatkozni. Ha meg nagyon kekeckednek, és nem számít a pénz, hagyd őket a fenébe, és koncentrálj a babára, illetve már most elkezdhetsz tervezni arra, hogy merre tudsz menni majd máshova, ha kell, képezd magad, keress valamit, ami érdekel, amivel szívesen foglalkoznál, ha olyannal kötöd le magad, amivel szeretsz foglalkozni, az nem annyira stresszes, mint egy pocsék munkahely.
2021. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Én azért mégis csak futnék egy kört a főnököddel a normál munkaidőért, hátha mérlegel. De ha valóban szemétkedni fog, akkor táppénz. Majd eldönti, hogy normálisan viselkedik, vagy megéri neki, ha kiesik egy embere teljesen.
2021. nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
kérdező rossz helyzeted.irasd ki magad,mert baba fontosab a munkkahelyednél
2021. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy hasonló főnököm. Kategorikusan kijelentette, hogy neki nem éri meg, hogy teljes bérre bejelentsen minket. Többen elmentek a cégtől, semmi. Én találtam egy jobb lehetőséget, olyat, ahol nem feketéznek, nem szürkéznek, és jobb fizetést is ajánlottak. Amikor felmondtam, az a főnököm megkérdezte, hogy jobb pénzt kapok-e az új helyen. Mondtam neki, hogy igen, és tisztán. A távozásom után pár héttel egy ottani volt kolléganőm mesélte, hogy bejelentette őket teljes bérre. Nem tudom, hogy azóta változtatott-e ezen. Én mondtam korábban is a többieknek, hogy nem éri meg feketén dolgozni, mert mondjuk egy baleset vagy betegség miatt táppénzt, esetleg szülés esetén GYED-et csak a bejelentett bér alapján számolnak, tökmindegy, mennyi jön még zsebbe, az is kiesik, ha kiesnek a munkából.
2021. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Amikor beteg voltam és pihennem kellett volna, akkor sem adott szabadnapot, táppénzes papírt nem hozhattam. Amúgy a szabit se fizeti ki. Mivel csak én vagyok itt szet szedné az életem ha csak 6 órát jonnék be. Ő meg ebbe nem egyezne bele magától hogy mivel kismama vagyok ne dolgozzak annyit.Ugyanúgy emelgetne velem mindent. Meg amúgy is minden az én feladatom
2021. nov. 12. 15:01
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
Mondj fel. Olyan kevés a fizud hogy ha táppénzre kell menned sem oszt nem szoroz. A gyed se lesz valami túl sok. Szerintem 70 ezer ft nem ér annyit hogy kihasznaljanak és kizsigereljenek.
2021. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 70 se lesz. Ha elmész táppénzre is ahogy mondtad te is kb 60. Én fizetnek is annyit a nyugalmamért és a kisbabam nyugalmáért.
2021. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Akkor mondj fel és indíts munkaügyi pert, 12 órázás miközben a szerződés szerint 6 óra a munkaidőd, nem fizeti a szabadságot, a táppénzes papírodat sem könyveli el. Azt írtad, hogy nem számít a pénz, akkor nem nagyon van mit kockáztatni.
2021. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, kedvesek vagytok hogy segítetek.. Volt akitől megkaptam hogy biztos azért akarok táppénzre menni mert lusta vagyok fáj a munka.. Pedig én szívesen dolgoznék, csak stresszes nagyon ez a vendéglátás, illetve a főnök..
2021. nov. 12. 15:09
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te és baba élete egészségetek,fontosabb. baba és terhesség és szülés viszi a pénzt.több fizetés és bejelntet munkahely kell.vigyáznodd kel terheségedel.-home office vagy 4 ora emelgetés nélkül
2021. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!