Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindennap 9 től este 8-10 ig...

Mindennap 9 től este 8-10 ig akar dolgoztatni a főnök. Na most én ezt terhesen nem fogom bírni, most az elején még oké. De utána nem tudok majd pihenni,kimerült leszek. Félek hogy ez árt a babának. Orvos írhat papírt hogy nem dolgozhatok eddig?

Figyelt kérdés

Adna az orvosom ha úgy ítéli meg? Valakivel volt már ilyen és tudott rá megoldást?

Az nem megoldás hogy mondom a főnöknek hogy ne dolgozzak ennyit mert én dolgozok itt egyedül felszolgálóként és nem olyan aki megsajnál mert terhes vagyok és felvenne délutánra mást..


2021. nov. 12. 09:30
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
87%

mi van a szerződésedben, hány órára vettek föl? tizenkét órás műszak egy óra szünettel?

egyébként úgy tudom, kiírhat a háziorvos, ha arról van szó, de majd megerősítenek (vagy megcáfolnak).

2021. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
6 órába vagyok bejelentve😆
2021. nov. 12. 09:38
 3/52 A kérdező kommentje:
Orvost erről mindenképp megkerdezem.. Csak érdekel hátha valaki járt már így🥺
2021. nov. 12. 09:40
 4/52 anonim ***** válasza:
67%
Ha 6 órába vagy bejelentve nem csinálhat ilyet. A háziorvos kiírhat. Home officeba dolgozok. Azt mondta bármikor ki ir táppénzre. És ki is használtam.
2021. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem dolgoztathatna így, terhesség nélkül sem.
2021. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Hát igen.. Terhesség nélkül sem.. De sajnos megteszik az ilyenek.. Olvasgattam kicsit róla.. Állítólag ha mondom majd az orvosomnak hogy eddig kell dolgozzak nehéz dolgokat emeljek (piásrekeszeket tele) akkor valószínűleg ki fog írni.
2021. nov. 12. 10:05
 7/52 A kérdező kommentje:
De csak a táppénzről olvastam. Arról hogy megszabhatja e mennyit dolgozok azt nem.. Bár ha meghallja hogy nehéz dolgokat kell emeljek meg eddig dolgozok akkor tuti ki fog írni táppénzre.
2021. nov. 12. 10:12
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Fizet túlórát? Igazából mindegy, hogy terhes vagy-e vagy sem, ha szürkén foglalkoztat, az jogsértés, a te károdra, ezért munkaügyi perre is mehetsz.
2021. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnállak. Gondolom nem így tervezted. Az ilyenek amugyis ígérgetik hogy felvesznek rendes 8 órába. Aztán ott leszel gyeden a 6 orara járó részeddel. Amikor feketén gondolom többet kapsz.
2021. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Igen többet kapok de ez sajnos nem számít mikor babózok csak hogy mennyire vagyok bejelentve.. Az meg kb 100-110 ezer körül vagyok.. Az meg semmi..

Igen.. Az elején fel évig be se voltam jelentve, nekem kellett kifizetni a Navot amit kuldott egy szép csekket.. De en nem tudtam róla.. Akkor bejelentett 8 oraba de most kb egy 5 hónapja belettem jelentve 6ra..

2021. nov. 12. 11:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!