Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írásos terhesség bejelentés a...

Írásos terhesség bejelentés a felettesnek. Írnátok mintát? Hogy mégis hogyan

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Alulírott xy (minden szemelyi adatod) ezen levelemmel értesítem zw-t (ceg és az illetekes neve, adatai) a várandósságom tényéről. Az erről szóló orvosi igazolást mellékeltem.


Teljes dátum, aláírás



De nem kötelez ő bejelenteni, csak ha veszelyes munkaköröd van.

2021. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

#1 vagy ha fél, hogy kiszúrnak vele.

Lejjebb írtak kismamák, hogy félnek a munkáltatójuktól.

2021. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

2!


A vedelem akkor is él, ha nem jelenti be a terhességet.

2021. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha írásba adja, akkor kevésbé szúrnak ki vele, mintha szóban?
2021. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Tisztelt Munkáltató!


Alulírott xy (anyja neve:, születési hely, idő:, lakcím:) ezúton szeretném értesíteni várandósságomról.


Csatolva küldöm az ezt igazoló orvosi dokumentum is.


Tisztelettel: xy

2021. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

#2 vagyok, én nem tudom 100%-osan, csak ott azoknál a kérdéseknél mondták, hogy a főnökség fenyegetőzik és hogy másik kolléganőt kiraktak mondvacsinált indokkal.

Ennek a félelemnek és ijesztegetésnek a megelőzésére jó a papír.

2021. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Mert ezt tudja lobogtatni ő is, hogy akkor ha szívózni akarnak vele, akkor tud mivel menni a bíróságra.
2021. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

6,7!


Megegyszer, teljesen felesleges az írásbeli bejelentés -mellesleg a szóbeli is- mivel a felmondási vélelem mindenképpen él. Más kérdés, hogy a kismamának figyelnie kell, hogy ne írjon alá közös megegyezéses felmondást. Illetve a rend kívüli felmondástól sosem lesz védett, tehát ha pl lop a kasszából, terhesen is kirúghatják, illetve próbaidő alatt sincs védve, plusz ha határozott idejű szerződése van az is csak a lejáratig érvénye s terhesen is.

Az egyetlen indok az írásbeli bejelentésre az a veszelyes munkakör, ilyenkor a törvény szerint is irásban be kell jelentenie.

2021. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Oké!
2021. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Csak arra gondolnék, hogy ha beküldi a papírt és azután a dátum után húznak rá valamit, hogy lopott, akkor bíróságra tudja vinni a dolgot, hogy a bejelentés után kitaláltak valamit.


De ha csak mondja, nincs bizonyíték, hogy mikor, akkor a főnök mondhatja, hogy hát nem tudtam róla, hogy terhes, amikor lopott, utána mondta el, úgyhogy nincs okom csak ráfogni. - jaj remélem érted mire akarok kilyukadni

2021. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!