Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindennap 9 től este 8-10 ig...

Mindennap 9 től este 8-10 ig akar dolgoztatni a főnök. Na most én ezt terhesen nem fogom bírni, most az elején még oké. De utána nem tudok majd pihenni,kimerült leszek. Félek hogy ez árt a babának. Orvos írhat papírt hogy nem dolgozhatok eddig?

Figyelt kérdés

Adna az orvosom ha úgy ítéli meg? Valakivel volt már ilyen és tudott rá megoldást?

Az nem megoldás hogy mondom a főnöknek hogy ne dolgozzak ennyit mert én dolgozok itt egyedül felszolgálóként és nem olyan aki megsajnál mert terhes vagyok és felvenne délutánra mást..


2021. nov. 12. 09:30
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Ez komoly?

Viszont erről nem tudtam.

De ezt hogy kell elintezni?

Tehát kérem az orvost hogy adjon egy papirt amire rá van írva hogy csak annyit dolgozhatok amennyire be vagyok jelentve?

2021. nov. 12. 13:24
 22/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem, simán közlöd a munkáltatoddal, hogy Munka törvénykönyve, "113. § (1) A munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a (2)-(4) bekezdésben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni


a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,


b) a gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke hároméves koráig,


c) a munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott egészségkárosító kockázat fennállásakor.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben


a) egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,


b) a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,


c) rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el."

2021. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy te szeretnél dolgozni, de a leírtak alapján. Ha ez nem működik, akkor táppénzre kell menned, mert egészségügyileg megterhel ez a munkabeosztás.
2021. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon kedves vagy hogy kikerested😊

Mindenképp mondom majd neki vagy jövőheten vagy azután mikor látni is lehet🤦‍♀️

2021. nov. 12. 13:45
 25/52 A kérdező kommentje:
Bár főnököm ismerve ki fognak akkor készíteni.. Mert Miaz hogy én terhes vagyok és megmerem ezt csinálni..
2021. nov. 12. 13:47
 26/52 A kérdező kommentje:
Meg akkor megfog és bejelent több órára csak hogy többet dolgoztasson..
2021. nov. 12. 13:52
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha nem számít a penz csak a baba egészsége írasd ki magad tartós táppénzre.
2021. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Ok, ha bejelent 8 orara akkor te 8 órát dolgozol. Többet nem lehet. De azt se felejtsd el, hogy a tappenzt a bejelentett béred, tehát a 6 óra után kapod. Annak a 60%-a lesz a tappenzed.
2021. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

Igen, tudom..

Hát majd kikérem az orvosom véleményét hogy döntsek. Köszi:)

2021. nov. 12. 14:17
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Hát de ha meg nem számít a penz akkor inkább. Én home officeos vagyok és mégis tappenzelek.... nehez időszak ez és kell a stresszmentes nyugodt környezet.
2021. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!