Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós gondozásra köteles...

Várandós gondozásra köteles elengedni a főnök?

Figyelt kérdés
Régebben azt olvastam hogy igen és munkaidonek szamit nem kell bepótolni. De már sehol se talalok erről semmit. Esetleg ha valaki tudja a jogszabályt bemásolja?
2021. okt. 11. 07:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%

"d) kötelező orvosi vizsgálat: az az orvosi vizsgálat, amelyen a munkavállalónak munkaviszonyra vonatkozó szabály előírása alapján részt kell vennie, ideértve a várandós állapotra tekintettel előírt orvosi vizsgálatot is,"


Munka törvénykönyve.


De ez azt jelenti, hogy a "kötelező" vizsgakatokra kell igy engednie, babamozira, maganorvoshoz nem. Plusz nem egész napra, hanem csak a vizsgálat idejére.

2021. okt. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Én pl arra gondolok h kiugrok egy félórára a védőnőhöz
2021. okt. 11. 07:21
 3/35 A kérdező kommentje:
Be kell e pótolnom?
2021. okt. 11. 07:21
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem. De a főnök kérheti, hogy vigyél igazolást. Plusz nem ugrálhatsz hetente a védőnőhöz
2021. okt. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
7%
Remélem be kell. Vicc hogy munkaidőnek számít
2021. okt. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%

5!


Aztán miért?

2021. okt. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
13%
Mert már megint egyesek azt hiszik, ha nekik gyerekük van/lesz akkor nekik minden jár.
2021. okt. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%
Milyen minden jár, bakker??? Kb havi egy alkalommal 1-2 óráról van szó. Munkaköri alkalmasságira is el enged a főnököd és azt se kell ledolgoznod. Ez pont olyan.
2021. okt. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy tudom a védőnő nem tartozik a kötelező vizsgálatok csoportba. Amire a jogszabály utal, a kötelező genetikai ultrahangok. Legalábbis mikor én voltam terhes (2015,2018), akkor nekem így mondták.
2021. okt. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
21%

10!


Nincs semmi kötelező vizsgálat terhesség alatt. Sosem volt. A terhesgondozás maga sem kötelező. Ajánlott vizsgalatok vannak. Alapból ezek a védőnői terhesgondozás, havonta egyszer, illetve a genetikai uh vizsgálatok, a vervizsgalatok, valamint ha még dolgozik a kismama, akkor az NST is. A babamozi, magánorvos, magánúton végzett tesztek, stb nem tartozik ide.

2021. okt. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!