Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós gondozásra köteles...

Várandós gondozásra köteles elengedni a főnök?

Figyelt kérdés
Régebben azt olvastam hogy igen és munkaidonek szamit nem kell bepótolni. De már sehol se talalok erről semmit. Esetleg ha valaki tudja a jogszabályt bemásolja?
2021. okt. 11. 07:13
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Hát csak hogy az a felora Simán lehet 1 óra is. Ami nem félévente 1szer lesz hanem nyilván háziorvos is ott van, fogorvos nodoki. Mindez munkaidőbe mert este 5 után már senki se rendel. Bejárós vagyok Szóval nálam igazodni kell a buszhoz. Ha már az 1 órával későbbivel megyek haza sajnos ebben az állapotban nagyon megérzem. Nem olyan egyszerű ez :/ azért gondoltam hogy van erre megoldás. Nem megúszni akarom hogy jajj de jó 1 órát "lógok a munkahelyemről ". Hiszen felnőtt ember vagyok nem középiskolás.
2021. okt. 11. 10:48
 22/35 anonim ***** válasza:
20%
Első trimeszterben kotelezo csak haziorvoshoz meg fogorvoshoz menni. Igy voltam en is,majdnem belehaltam a faradtsagba,de ha egyik nap el kellett mennem fel oraval elobb, akkor masnap ha meggebedtem is kihuztam fel oraval tovabb. Vedonohoz probald meg a legutolso idopontot kerni, haziorvos is biztosan rendel a het folyaman egyszer a delutani orakban, fogorvos meg tenyleg csak egyszer kell. Ezekkel meg tudod probalni lecsusztatni az orakat, en igy oldottam meg.
2021. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

19


Ezen ne aggódj, ha el kellene menned táppénzre, az már nem alapja az ellátásodnak,

Ha megvan a megfelelő időd akkor rendben leszel.



Nekem a 2. Gyereknél

Csed-gyed után majd táppénz után ud ugyanaz lett az alapja az ellelátásombak, mint az 1. Gyerek után


Hál Isten eltörölték azt, h tp.-ből számoljanak

2021. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
85%
A háziorvosommal egyetlen egyszer találkoztam, mégpedig akkor mikor első alkalommal beírt pár sort a kiskönyvbe. A beutalókat is elég volt mail-ben, vagy telefonon kérni tőle. Nem tudom felétek hogy van, de én még nem láttam olyan háziorvost, aki ne rendelt volna heti 1-2 napot délutántól estig. Itt a szakrendelőbe is tudtam délutáni időpontokra menni, a fogorvos meg tényleg nem akar minden trimeszterben találkozni veled, illetve a védőnőhöz sem kell olyan sűrűn járni, elég 2 havonta. (Annak is marha sok értelme van...) Ha nem tudod munkaidőn kívülre időzíteni a havi 1 terhesgondozást és a trimeszterenkénti 1 vérvizsgálatot meg ultrahangot, akkor próbáld meg őket 1 napra összeszervezni és szabadságot kivenni. Én például az első két trimeszteri UH-ra szabit vettem, mert tudtam, hogy nem dolgozni lesz utána kedvem, illetve még a cukorterhelést időzítettem szabadság idejére. Őszintén, nem nagyon értem, hogy hogyan csökkenne a felére a fizetésed néhány vizsgálat miatt.
2021. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Hát az én háziorvosom biztos nem rendel sosem estig. :D Egyszer van délután 1-től 4-ig rendelése, az is még bőven munkaidő... A védőnőhöz nálunk meg havonta kell járni, a vége felé majd 2 hetente. Friss az élmény, most kezdtem.
2021. okt. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Hát a te dolgod, én tuti nem mennék havonta a védőnőhöz, ha csak nem ő végzi a terhesgondozást, és ezért nőgyógyászhoz nem mész havonta. Azt az 1 alkalom háziorvost meg ki lehet bírni, még akár szabival is.
2021. okt. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Védőnő itt is havonta

Van h 3 hetente és végez vizsgálatokat is..



Házi Orvosom

8-11-ig rendel, időpontra nem fogad. Akkor van v 1 h amit vàrni kell

Vagy 12-15-h ig ha délután van...


A nem magán nőgyógyásznál pedig időpont esetén 30 p várakozás, időpont nélkül 2 h... ha időben jön... nel szokott

2021. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Hát erről beszélek kb minden heten van miért "tulorazni" ebben az áldott állapotban egészen jól rsik
2021. okt. 12. 10:34
 29/35 anonim ***** válasza:
Akkor meg igaza volt egy előbb szólónak, szervezz mindent 1 napra és vegyél ki szabit. És, ha minden héten túlórázni kell?! Valamit valamiért, könyörgöm. Én is túlóráztam, és rajtam kívül még sokan mások is, mert nekem sem volt nagyon szabadságom, táppénzt meg el akartam kerülni.
2021. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Hát jó de nyilván van aki jobban viseli. Nekem pl erős gyógyszert is kell szednem.
2021. okt. 12. 12:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!