Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós gondozásra köteles...

Várandós gondozásra köteles elengedni a főnök?

Figyelt kérdés
Régebben azt olvastam hogy igen és munkaidonek szamit nem kell bepótolni. De már sehol se talalok erről semmit. Esetleg ha valaki tudja a jogszabályt bemásolja?
2021. okt. 11. 07:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
49%
Nem. A védőnőhöz nem köteles elengedni. Benne van a jogszabályba, hogy ORVOSI vizsgálatok.
2021. okt. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt minden le van írva.

2021. okt. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
És akkor mi tartozik az orvosi vizsgálatba?
2021. okt. 11. 07:56
 14/35 anonim ***** válasza:
78%
De, a védőnői vizsgálat is ide tartozik.
2021. okt. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint kötelező orvosi vizsgálaton azt az orvosi vizsgálatot kell érteni, amelyen a munkavállalónak munkaviszonyra vonatkozó szabály előírása alapján részt kell vennie, ideértve a várandós állapotra tekintettel előírt orvosi vizsgálatot is. Erre az időre a munkavállalót távolléti díj illeti meg.


A jogszabály csak az a) előírt és b) orvosi vizsgálatra mentesíti a várandós nőt a munkavégzési kötelezettség alól, és ez a mentesülés a vizsgálat időtartamára, vagyis nem a teljes munkanapra illeti meg. Mindazon vizsgálatok, amik nem kötelezően előírtak, szabadság terhére oldhatóak meg.

2021. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%
Aki lepontozott pontosan miért tette? 11. voltam.
2021. okt. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
22%
Akkor rosszul jársz, mert egy kötelező vizsgálat sincs a terhesség alatt. Egyébként ha normális a főnököd,nem fog ezen szarozni.
2021. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Hát az 5os nő gyűlölö. Sajnál egy kismamától felorat nem tudja ő milyen az első trimeszter nehézségeivel dolgozni hogy ne csökkenjen le a fizetésem majdnem a felere.
2021. okt. 11. 09:49
 19/35 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, mit dolgozol, de szerintem ezt a legtöbb főnökkel kultúráltan meg lehet beszélni. Mondd, hogy bepótolod, szerintem az a fél óra nem fog földhöz vágni. Ahogy őt sem, hogy elengedjen védőnőhöz. A lényeg, hogy ne tényleg ne csak a követelőzést lássa rajtad, hanem azt is, hogy valahogy szeretnéd “visszaadni” a jó szándékát.
2021. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
38%
Igen, ötöske szerintem is vagy nőgyűlölő, vagy sajnálja mástól, mert neki nem jön össze. Ha megint lepontozol, akkor is ez jön le a buta megnyilvánulásodból, te szegény...
2021. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!