Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki akar babásodni 2012-ben?...

Fehérliliomka kérdése:

Ki akar babásodni 2012-ben? Beszedtem az első havi clostilbegyitet szeretne még valaki babát?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 23:37
 1961/9202 anonim ***** válasza:
0%

Pixi! A clostilbegyt egy olyan tabletta, ami az agyalapi mirigyedet serkenti a hormontermelésre. Rendszertelen ciklus, és meddő próbálkozás esetén általában ez az első amit felírnak, és sok esetben gyors siker koronázza a dolgot. Én is szedtem, nekem nem vált be, nekem elvékonyította a nyálkahártyám, szóval kaptam tüszőérlelőt, de midemellett hoyg érlelt tüszőt, megette a nyálkahártyám, szóval a baba hiába fogan meg, nem tudott volna beágyazódni. Ezért (lenne) fontos hogy középidőben nézzenek egy uh-t, hogy hány tüsződ érik, kb. mikor repednek, és hogy megfelelően vastag-e a nyálkahártyád.

Sok ilyen gyógyszer van, a Merional is ilyen, amit most én a Closty helyett kapok. CSak a Closty 1.500Ft, egy doboz, a Merional pedig 900Ft egy darab, nekem 7 kellett a múltkor, ráadásul a Closty tabletta, a Merional pedig szuri. Meli szedte is és szúrta is:)

Általában 3 hónapig lehet szedni, utánna 3 hónap szünet, majd újabb 3 hónap gyógyszer. HA nem lesz terhesség, akkor más módszerrel kell próbálkozni, de lehetnek eltérések. Kriszti is pl. 4. hónapja szedi.

DE. Igazság szerint mielőtt valaki ilyesmi gyógyszert ír fel, kéne egy hormonvérvétel, mert nem is biztos hogy ez, vagy csak ez kell. És igen, a pasit is el kéne küldeni előtte spermavizsgálatra, mert feleslegesen terhelik a te szervezeted hormonokkal, ha nem is miattad nem jön össze.

Viszont ezt nagyon -nagyon kevés orvos teszi meg, az a jellemző hogy kapásból felírják a Clostit. ÉS azért azt, mert a legolcsóbb, és általában siker is koronázza az első próbálkozásokat.

Kérdezz majd rá a dokira ha nem írja fel, hogy nem próbálhatnád-e ki.

Ráadásul akkor is hat, amikor épp már nem szedheted, tehát az átlag 3 hónapos szedés után mág 1-2 hónappal ugyanúgy dolgozik a szervezetedben. Épp ezért kell szünet.

VAn egy barátnőm, ő egy nagyon alapos orvosnál volt, aki többször nézte havonta, így egy évig kapta folyamatosan. Még repesztői is kapott majd' minden hónapban. És képzeljétek, egy év után szünet, majd az első Closti mentes hónapban lett kismama:)

Drukkolok Pixike hogy megkapd!

Ps.: Nekem iszonyú hőhullámaim voltak tőle abban az 5 napban amíg szdtem:) Irszi

2012. okt. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1962/9202 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Igen Pixike Irszi mindent leirt a Clostirol.En most szedem 5.honapja...hat nekem nem vekonyitotta el idaig a nyalkahartyam hala Isten.De latod nem segitett MEG !:-) Amugy meg mindig nagyon bizom benne attol fuggetlen talan azert is mert nincs masba kapaszkodni egyenlore.Olyan 900 valamennyi Forintot szoktam fizetni az 1 havi clostiert meg a metforminert osszesen.A met 300 valamennyi.Lehet miota Irszi nem szedte lejjebb ment az ara.Ugyhogy jo kis gyogyszer lehet h.majd neked elsore hat!Es kell hormonvizsgalat elotte nekem is volt mert csak utana irta fel persze.Ennyi amit en tudok rola mondani meg.A 8.dpon vagyok:-) picit szurkalgat a hasam- de amugy is szokott :-) es a cicim feszul mindig megmerevedik:-) es erzekeny is ebbol kifolyolag...de ez ovu utantol igy van ugyhogy...nem tom.Tegnap semmi kulonoset nem ereztem ... ma se... Olyat nem ami meg nem volt...nem tom mi lesz a vege...de mar nemsokara tesztelhetek es akarok rajta latni egy halvany csikot aztan kesobb erosebbet es kesz!!!!!es ugy is lesz!!!!elhataroztam.:-D:-D puszikak Csajok!
2012. okt. 14. 10:44
 1963/9202 A kérdező kommentje:
Ja Irszi uj munkahely...hat nezelodtem kuldtem oneletrajzot...a tobb penz remenyeben es sikerult.ennyi.muszaj valtani mert minden egyre dragabb lesz:-( mindjart jon a baba is :-D nem lehet itt sz*rakodni :-D Puszi!!
2012. okt. 14. 10:47
 1964/9202 anonim ***** válasza:
57%

Sziasztok!

Pixi!Tényleg kell egy hormonlabor a closti előtt!

Ott nézik meg hogy mennyire stimulálható a petefészked!

A másik meg,nézik a tsh-t is,ami a pajzsmirigyre utal,ezért mondtam neked,hogyha ott nem jo az eredményed a nődoki ugyis tovább küld endokihoz!

a closti miatt télleg jo az uh követés a ciklus közepén!

De ha mellette szedsz e vitamint és eszel sok fehérjét általában nem vékonyitja el a nyálkahártyát!Bár Irszinek elvékonyitotta:S

De persze nem mindenkinél van igy!

A korod miatt lehet hogy a doki kötözködni fog,hogy várj még a babával,mert télleg nagyon fiatal vagy még,de ha te ennyire akarod és tuti biztos a párod részéről is a baba,akkor erösködj vele,hogy szeretnél egy kivizsgálást mert nem egészséges hogy ennyi ideje nem esel teherbe védekezés nélkül!

Ha a doki paraszt,kell keresni másikat!!!

A pároddal meg beszélj!!!Ha szeretne ő is babát,ez a legkevesebb hogy elmegy erre a vizsgálatra!

Lehet hogy nem is veled van a baj,igy feleslegesen tömnének gyogyszerrel,a pasik kivizsgálása mindeg joval egyszerűbb mint a miénk!

Lrisztikém!Nagyon drukkolok neked,hogy két csikod legyen:))

Már alig várom,hogy tesztelj:))

Kini!Remélem jobban vagy és jössz hazafele!Tessék otthon maradni és táppénzre menni,bár már azon vagy sztem,maradj is azon!

Puszikák!

Szilvi

2012. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 1965/9202 anonim ***** válasza:
57%

köszönöm lányok hogy leírtátok az infót :) én már felvettem azt is a páromnak hogy nem kell bemenni a kórházba elég ha itthon megcsinálja én meg berohanok vele,erre nem is mondott semmit :/ de próbálom győzködni továbbra is ha meg nem megy el akkor én feladom :( majd ha be nő a feje lágya akkor elmegy

Pixi

2012. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 1966/9202 A kérdező kommentje:
Koszonom Szilvi a drukkot!:-D olyan jo lenne :-) most neha ugy faj a hasim mintha a nyalkahartya akarna levalni..vagy mint petereskor de nem durvan de azert erzem.nem tom h.ez jo jel- e....
2012. okt. 14. 12:37
 1967/9202 anonim ***** válasza:

Kriszti! Ez jó jel!:)

Miiiii? Te ennyiért veszed a Merckformint??????? Én XR-t szedek, 750mg-mosat, és kb. 3.000Ft!!!!!!! A Closty is 1.500körül volt, és nem gondolom hogy lejjebb ment az ára........ Van olyan, hogy kiemelt eü. támogtás. Azért tudom, mert a Merionalt már így kaptam, különben még drágább lett volna egy szuri. Nem lehet hogy te arra kapod????? Szerintem itt van a kutya elásva, hogy én átlagos receptre kapom, te mag így. Meg is kérdezem majd a dokim! Puszi!

Kini, tessék erősödni! Puszi a bébidnek! Egyébként hogy vagy? Üldöznek még a rókák?:/ Tudom hogy ez extrém eset, de állítólag a gyömbér minden formában, és a szárított mangó segít valamennyit....

Szilvus? Mi a helyzet? Jujj, olyan izgi! Drága kis bébink.... mekkora már? Keress nekünk egy képet a neten légyszi hogy most hogy nézhet ki!!!!! Puszi: Irszi

2012. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 1968/9202 A kérdező kommentje:
Nem tom Irszi en nem ertek hozza ugyanolyan recept mint a tobbi.Metformint szedek.Ugy tudom kb ugyanaz mint a Mercformin.A kettoert fizetek 900 valamennyit az tuti.De nem ertek hozza h.milyen a kiemelt eü.tamogatas es h.miert kapom ha tenyleg kapom-ezek szerint,mert ez erdekes h.neked tobb mit a duplajaba kerul a closti az IR-re vagy pcora valo gyogyszer meg nekem 300 Ft neked meg a tizszerese!!Azé' ez durvaaaa!Kerdezz ra a dokidnal,ja. Hatha neked is olcsobb lehetne.Hiaba sok kicsi nagyon sokra is tud menni!!!!!
2012. okt. 14. 14:41
 1969/9202 A kérdező kommentje:
Ja amugy megfagyas kozeli allapotban vagyok...pedig futenek rendesen nappal is forroak a csovek...mar 2 zokni van rajtam de gondolkodom egy harmadikon.Hosszu pulcsi es meg a nagyon vastag rozsaszin puhi kontosom is magamra vettem...vastagabb holmit nem talatam ettol.Es igy is folyton kiraz a hideg megmerevedik mindig a cicim.Remelem nem leszek beteg...bar jol vagyok...csak marhara megfagyok :-)-most ezt is tunetnek velem :-D:-D:-D de jo lenne ha a baba miatt lenne azt se bannam ha kockara fagynek :-D
2012. okt. 14. 14:45
 1970/9202 anonim ***** válasza:
86%

jajj Kriszti annyira izgulok érted :) remélem tényleg nem leszel beteg :( nehogy úgy járj mint a múlthónapban én :( Szilvi,olyan hamar megy az idő :) még emlékszem hogy mikor csináltad a tesztet és hogy mennyire izgultunk hogy baba legyen :) most meg azért hogy mikor érzed meg hogy rugdos :) meg persze hogy Mátéka vagy Lilike lesz :) annyira kíváncsi vagyok remélem megmutatja már magát a következő UH-on :) Meli,keressél egy másik orvost már rég váltanod kellet volna mint hogy pazarold a drága időt

Pixi

2012. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!